מרוקאים בבית ציפרנו?

השורות הבאות הופיעו בפוסט האחרון של בני ציפר, בבלוג שלו באתר האינטרנט של "הארץ":
 
"ואמנם, בלי להיות גזען חלילה, כשאני רואה את ההשתוללויות של אוהדי בית"ר – בלי להבין שום דבר בכדורגל – אני לא רואה הבדל גדול ביניהם מבחינת ההתנהגות לבין תהלוכות הזעם של החמאס בעזה. אני לא מביע כאן עמדה שיפוטית וגם לא חושב שבבית"ר יש רק יהודים ערבים בקרב האוהדים, אלא מציין עובדה, שיש הרבה יהודים בירושלים, שבאים מאותה תרבות שבאים ממנה המתלהמים שבתהלוכות החמאס בעזה, ורק הסיבה להשתוללות שונה".
 
לא יאה לבני ציפר לומר כי הוא חושב שאוהדי בית"ר הם מרוקאים-סכין, שהם פרענקים חסרי תרבות, שהם בסך הכל צ'חצ'חים מהאשפות של שכונת הקטמונים. בלי להיות גזען, חלילה, ציפר לא מוכן לומר שלטעמו, אוהדי בית"ר הם חלק מהלוואנט, שהם לא מתורבתים כמו שכנינו הערבים, שאינם יודעים לקרוא צרפתית על בורייה ולא מסוגלים לבקר כל שני וחמישי במכון גתה.
 
הלא ציפר איננו גזען; הוא שוחר שלום, אדם נאור, איש תרבות בעל טעם טוב. הוא בסך הכל מאמין עמוק בליבו שתרבותם של אוהדי בית"ר היא כתרבותם של הערבושים מהחמאס, הלוונטיניים המתלהמים בתהלוכותיהם. ומה הסיבה להשתוללות? לא, חלילה, מוצאם הנחות, והיעדר נטיות פרנקופיליות ראויות. על כך אסור לדבר, ולכתוב, בגלוי.
 
רק צריך לציין את העובדה שהם באים מאותה תרבות. והלוא מה עניין גזענות לחברנו ציפר? הלא הוא כמוהם. הוא ממוצא טורקי. אלא שהוא, יבורך רמבו, הצליח להתגבר על הנטיות הלוונטיניות הפרועות ולהתעלות אל התרבות הראויה, שקו ישר נמתח בינה לבין תרבות יוון ורומי, לא פחות.
 
גזענות? אצל ציפר? חלילה. רק שיילכו הצ'חצ'חים עם החמאסניקים לעזאזל, ובא לפאריס גואל.

מודעות פרסומת

12 מחשבות על “מרוקאים בבית ציפרנו?

 1. פינגבק: שווה קריאה
 2. ציפר הוא העיתונאי היחיד בארץ שמעז לומר דברים כהווייתם בלי התייפייפויות פוליטיקלי קורקטיות. כולנו ראינו טלוויזיה וכולנו ראינו את מה שהוא מדבר עליו. רוצה פוליטיקלי קורקטנס, לך תקרא את נעמה כרמי. ציפר לדעתי הוא הקול הכי מדויק בארץ כיום

 3. אוהדי בית"ר ירושלים הם אנשים עדינים וסובלניים, מנומסים ותרבותיים. מעולם לא ראו אותם מתפרעים במגרשים, מתנהגים באלימות או מקללים בצורה גסה שחקני יריב.

  אוהדי בית"ר ירושלים אוהבי אדם ואין להם בעיה עם שחקנים שחורים. הם לא יקראו לעברם לעולם קריאות "הו, הו, הו" המחקות קופים.

  אוהדי בית"ר ירושלים מאמינים בשוויון בין אזרחי מדינת ישראל ופשוט מחכים בכליון עיניים לרגע שבו ילבש שחקן ערבי את מדי בית"ר ירושלים.

  אהבת האדם שלהם, העידון ושנאת הגזענות אצלם – הן תכונות בולטות, ואכן לא ברור מאיפה שאב בני ציפר את אבחנותיו התמוהות.

 4. שאוהדי בית"ר הם כו-לם ממוצא מרוקאי, ושרק מרוקאים מקללים ומתנהגים כמו בהמות, ושהתרבות הטובה והנכונה היא בצבע אפור של געפילטע פיש, לא?

 5. אני תמיד הייתי נגד ההבדלה הזאת שממשיכים ועושים בין העדות בארץ. למי אכפת אם מישהו הוא מרוקאי או אשכנזי ודי כבר עם הסטיגמות שקשורות לכל עדה – בואו נתקדם קצת. להגיד שמרוקאים מתנהגים כמו ערבים זאת לא חוכמה גדולה, זו רק דרך של מי שלא מגיע מאותו חלק של העולם לנסות ולהתנשא מעל אותה התנהגות שלא נראית לו. אני רק רוצה להגיד, שעכשיו, אחרי טיול מאורגן למרוקו שעשיתי בשביל להשלים עם המוצא שלי וכל מה שהוא כולל, אני גאה להיות מרוקאי. כן, זו מדינה ערבית, וכשמבקרים בה מבינים – ושוב , אני לא רוצה להכליל ולא מאמין בזה, אבל העושר של המראות, הריחות והטעמים, החום, רוחב הלב, הידידותיות, שמחת החיים, הם כנראה דברים שטבועים בנו, שהגענו מהמדינה החמה הזאת. ואם אדון ציפר או כל אחד אחר חושב שזו סיבה להתנשא מעליי, זה מעיד אך ורק עליו. אני מגנה כל התנהגות אלימה, אך יחד עם זאת – אני מרוקאי כל כך גאה

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s