אשליות מסוכנות בלב ים, או: השמאל החדש נחשף

פורסם בעיתון "מקור ראשון", 1.6.2010

ההפתעה שציפתה לחיילי הקומנדו הימי בבואם להשתלט על ספינות המשט לעזה ממחישה את עומק הפער התודעתי הקיים בישראל: הפער בין היחס לשמאל הרדיקאלי והגישה כלפיו לבין טבעו הממשי של אותו שמאל. הקונספציה שליוותה את הפעולה הצבאית, שלפיה אנשי שמאל הם פציפיסטים שוחרי שלום מטבעם, עלתה לא רק במחיר של פגיעה בשלומם של חיילי צה"ל אלא גם במחיר של פעולה צבאית שאילו הייתה מתנהלת אחרת, ניתן היה להשיג באמצעותה תוצאות פחות קשות ומזיקות לתדמיתה של ישראל בעולם.

הממסד הישראלי מתעקש במשך שנים ארוכות להתעלם מאזהרותיהם של פובליציסטים ואינטלקטואלים רבים באשר לטיבו של השמאל הרדיקאלי. לפני שנים הרבה נטשו במערכת הביטחון את דוקטרינת איסר הראל שעקב אחר מעללי השמאל הישראלי וחשף פרשיות ריגול והתארגנויות מחתרתיות שונות באירדנטה השמאלנית של שנות החמישים והשישים. בעוד שהימין הישראלי נתפש כמחנה פוליטי שיש לעקוב אחריו ולבדוק בציציותיו, למרות ההתנגדות הבלתי-אלימה למשל של תושבי גוש קטיף במהלך הגירוש מעזה, נראה השמאל כמחנה נאיבי ובלתי-מזיק שאינו מבין את המציאות. לכן, אף אחד בצה"ל לא האמין שעל הספינה ימתינו פעילים מנוסים החמושים בסכינים, באקדחים, במקלעים ובשאר כלים מזיקים ומשחיתים. רומן עם הפשיזם החדש. Photograph: Francois Lenoir/Reuters

שורשיו של הטרור השמאלני שנחשף על סיפון האונייה התורכית אינם נעוצים בהשראה שספגו הטרוריסטים שעל הספינה מתורתם של איסמעיל הנייה וחאלד משעל. הם גם לא זכו להארה לאחר שקראו בכתבי אוסאמה בין-לאדן. הטרור השמאלני הזה סופג השראה מתעמולה "אנטי-אימפריאליסטית" גסה של תועמלנים כגון מיודענו נעם חומסקי ואינטרנציונל השנאה האנטישמי שעורך דה-לגיטימציה שיטתית לישראל ומציגה כמדינת אפרטהייד מרושעת. לדידם, השוני בינה לבין גרמניה הנאצית מסתכם בכך שהישראלים אינם מפעילים תאי גזים. זהו טרור ששורשיו ברדיקאלים שעמדו ביסוד התארגנויות כמו כנופיית באדר-מיינהוף שראו במערב הקפיטליסטי, ובפרט בישראל, את שורש הרע בעולם. כנופיות הרדיקאלים הנוכחיות מתבלות את שנאתן לישראל, כנציגת המערב הדכאני וההרסני, באנטישמיות קיצונית מטורפת.

לכן, מי שהניח ללוחמי הקומנדו הימי להשתלשל מחבל אל עדר של מהפכנים פרו-אסלאמיים הרואים בישראל את התגלמות הרוע המוחלט וביהודי הארץ את הביטוי לנאצים החדשים, איננו שונה ממי שהיה שולח קומץ חיילים אמיצים לפעול בגלוי עם רובי אם-16 כדי לשחרר את גלעד שליט משביו. הטרור השמאלני איננה שונה מהותית מהטרור האסלאמי, ומזלם של חיילי הקומנדו שהטרוריסטים חברי אינטרנציונל חומסקי לא היו חמושים בנשק קטלני יותר. אחרת, חלילה, היו כולם נטבחים בו-במקום.

הפעולה שנעשתה נגד משט מאהבי הטרור האסלאמו-פשיסטי לעזה היא צודקת, ואלה המבקשים עתה להתנער ממנה, משתפים פעולה עם הטרור, מדעת או שלא מדעת. ברם, אילו היו מקבלי ההחלטות מודעים למאפיינים ההתנהגותיים והמחשבתיים של דרי ספינת הטרור, לא היה עולה על דעתם לשלוח קומץ חיילים לצנוח להמון משולהב, מוסת וצמא דם. ראוי לומר בכל הכנות הנדרשת כי רבים לא האמינו שהפרשה הזו תסתיים בשפיכות דמים שכן תדמית השמאל כמחנה פציפיסטי, שלו ושוחר שלום שבסך הכול טועה בהבנת המציאות, עדיין חולשת בתודעת הרוב. אולם מי שהיה טורח לקרוא את שפע הניתוחים שמוצעים בדבר אופיו האנטישמי של השמאל החדש, היה חושב פעמיים לפני שליחת טובי הבנים למלתעות אוהדי הפשיזם.

אין באמור לעיל כדי לגרוע כהוא-זה מצדקת הפעולה, לא כל שכן מצדקתם של חיילי הקומנדו כשבחרו לירות אש חיה אל עבר המוני אוהדי הג'יהאד העולמי שביקשו לעשות בהם לינץ'. אולם במקביל להצדקת פעולתם, ראוי שההנהגה הישראלית – לא כל שכן, מסבירי ישראל בעולם – יתחילו להבין כי המאבק למען חיסולה ישראל איננו מתנהל רק על ידי ארגוני טרור מזוינים המתחמשים בטילים לקראת המלחמה הבאה. המערכה האנטישמית נגד קיומה של מדינת ישראל מנוהלת גם על ידי ארגוני השטנה השמאלניים שהחליטו לצעוד צעד אחד קדימה ולשתף פעולה עם הג'יהאד העולמי בפרובוקציה טרוריסטית בלב ים.

אם השמאל הישראלי חפץ חיים, וכפי שמובן מהתגובות של מרצ והרדיקלים ב"אל-ארד" ("הארץ") הם אינם חפצי חיים אלא נוהגים כמתאבדים שיעי בשירות חבריהם ממשט הטרור, ראוי שמישהו שם יתחיל לעשות חשבון נפש כיצד חבריו לדעה חברו לגרועים שבשונאי ישראל והיהודים שהגיעו לכדי ניסיון טבח בחיילי צה"ל. ישראל, מצידה, חייבת כבר עתה להבין שהאיום הנשקף לה מצד השמאל העולמי הולך יד ביד עם זה האיום ההשמדתי של הפשיזם המוסלמי הגואה. מלנין עד חומסקי, מפול פוט ומאו טסה-טונג ועד חסן נסראללה ומחמוד א-זהר, נותר השמאל שותפם הנאמן ביד של אלה השואפים לחזות בהשמדת ישראל עוד בימי חייהם.

Photograph: Francois Lenoir/Reuters

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • ספי ר.  ביום יוני 1, 2010 בשעה 13:43

  " שהגיעו לכדי ניסיון טבח" קרעת אותי מצחוק. תודה! אני רואה את הכותרות כח של שייטת שלוש עשרה חמוש באקדחים נטבח בסכיני מטבח והושלך לים הלח.

  לפחות תנסה להמציא דברים שתואמים למציאות, גם ככה אתה ידוע כמגזימן ישראלו פשיסטי

 • יובל א  ביום יוני 1, 2010 בשעה 14:31

  האמנם? ואולי ההפך הוא הנכון – הטעות היתה שבצה"ל ציפו – כפי שאמרו במפורש! – לשמאל לא-אלים כמו בבילעין ונעלין (הו, איך ההפגנות הלא אלימות לפתע הפכו גם בפי צה"ל המתרץ ל"לא אלימות". האמת יש לה דרך להתגלות בדרך המפתיעה ביותר)? בדיוק השמאל הלא-אלים שאתה למעשה מסית לאלימות נגדו, כעת, על מה שהוא לא עושה?

 • אבי  ביום יוני 1, 2010 בשעה 14:43

  אני לא חושב שיש אחד חוץ ממך שטוען כי המפגינים חיכו ללוחמים עם אקדחים ומקלעים. מקסימום טוענים שחטפו אקדחים מהלוחמים. בקיצור, אני לא מבין איך זה מועיל לטענות שלך כשאתה משקר.

 • לספי הנבל  ביום יוני 1, 2010 בשעה 15:37

  ספי, או שלא ראית את צילומי הלינץ' של חבריך האיסלמו-פאשיסטים, או שאתה נבל איסלמו-פאשיסט המתחזה להומניסט בעצמך. בכל מקרה, אתה ראוי לבוז.

 • נבו  ביום יוני 1, 2010 בשעה 15:46

  האמת שאני די מסכים איתך לגבי המיסקונספציה כלפי השמאל הרדיקלי בארץ..
  וכמו כל קבוצה המוגדרת רדיקלית, אני מאמין שהיא מוכנה להילחם עבור האמונות שלה, לא רק באמצעים פציפיסטים.
  אולם, אני לא מבין איך אתה יכול להשוות בין השמאל הרדיקלי לכל השמאל בארץ..
  זה כמו לאפיין את הליכוד בתור תומכי כהנא…
  לא כל מי שמאמין בזכויות אדם וההגנה עליהם מוכן "לטבוח" כביכול בחיילים.
  העובדה היא שרק מספר עשרות מתוך יותר מ-600 נוסעים בספינות השתתפו ב"טבח" כביכול וחמש הספינות האחרות נכנעו ללא הפעלת כל כוח.
  עת השוואת שמאל הרדיקלי עם כל השמאל, אתה למעשה מלבה את הפחד והשנאה של הימין, כל הימין כלפי השמאל הישראלי, ומעודד פילוג ורמיסת זכויות אדם עתידיות, אשר בסופו של דבר, ישפיעו גם על המחנה שלך.
  אני מקווה שתפנים את האבחנה להבא.

 • מוטי סגרון  ביום יוני 1, 2010 בשעה 16:14

  אבי ושאר המגיבים לפני,שוב כמו כמה אנשים (ברשימות) להיות שונה בכול מחיר גם אם זה מציג אותכם באור מגוחך WEIRD

  • יובל א  ביום יוני 1, 2010 בשעה 17:35

   למוטי: ריגשת אותי מאד, ובה בעת שכנעת. אש התורה ולהב התפילה! תודה לך.
   אמא, אינני WEIRD יותר! גיליתי את המוטי!!

 • יבגני  ביום יוני 1, 2010 בשעה 19:11

  מה שכנראה לא ציפו בצה"ל זה לפגוש עבריינים שכירי-חרב טורקיים מאומנים, וזה מה שכנראה קרה, לפי הדיווחים אצל חלק מהתוקפים נמצאו בחיפוש סכומי כסף גדולים.
  האסון הוא שלא השמאל ולא הקהלייה הבין-לאומית לא יגנו שימוש בעבריינים אלא ימציאו עוד קונספירצייה אנטישמית.

 • רני  ביום יוני 1, 2010 בשעה 19:37

  כולם השתגעו פשוט השתגעו. הביטו בעובדות !!! זו אינה אוניית משא. אין לה שום דרך לפרוק משא. אין תרנים אין דריקים אין. זו מעבורת לאנשים רק אנשים. אל תאמינו למילה שלי הרימו טלפון חפשו מישהו שמבין. מישהו שאתם מאמינים לו. לא לי. עכשיו שהאוניה בישראל תדרשו רשימת מטען, מניפסט חוץ מנשק והסמים שנזרקו לים. איך המטען מתאים לשקרים של "הארץ" והתורכים. עאוניה זו הובילה אנשים שהיו אמורים להגיע לחוף בסירות הדייגים. מי אמר כתב דיבר שהם היו אמורים לחזור? מה בכלל לאנשים אלו היה לעשות בעזה? הם רופאים? מורים? מדריכים חקלאיים? אם יש דבר אחד יותר מדי בעזה זה אנשים. כל הסיפורים על מלט ותרופות. תדרשו מהעיתונאים לומר לכם כמה מלט ותרופות ומה לא עוד היה על האוניה.

  זה היה השלד הפיקודי והלוגיסטי של הגדוד או החטיבה התורכית שעתידים להבנות בחמאס.

  המשיח השחור בבית הלבן רוצה חקירה – נתחיל. אחרי 9.11 אנחנו יודעים שיש להם ארכיונים אין סופיים על הכל. מהם יודעים על זה. המשיח השחור רוצה חקירה בין לאומית. גם בישראל גם תורכיה, לכל הרוחות. מי האנשים, מי ארגן, מי שילם, של מי האוניה, מי פיקד מי שלח. מי האנשים, מהיכן הם, ממה הם מתפרנסים, מי הזמין, מי משלם עבור זמנם עכשיו מה היו תנאי הנסיעה מתי הזמינו את הנוסעים מישראל, האם יש להם תיקים במשטרה – אם לא השמידו, כן בודאי ועדת חקירה עם המון המון המון שאלות. האם אין שם דרכונים מזויפים? האם האוניה נבדקה לפני היציאה? האם לא היו בה יותר נוסעים מהמותר? האם נבדקו זהויות הנסעים? נחמד יהיה לשמוע שהרישומים נעלמו. בטח נמצא איזה גולדסטיין בצד שלנו ואם לא מה יש להפסיד, כרגע כולם שם פרי הכלאה של ישו והנשים של מוחמד צדיקים גמורים כולם. נראה את המודיעין האמריקאי מסתבך ומשקר, שלא ידעו ולא הבינו ולא הכירו תמיד יהיה פטריוט בימין האמריקאי שיפתח שם את הפה. ישראל צריכה לדרוש ועדת חקירה בארץ ובתורכיה. עכשיו מייד. קודם כל וראשית כל רשימת מטען ורשימת נוסעים של האוניה. מעבורת מהירה בלי שום יכולת של טעינה פריקה ונשיאה.
  אל תאמינו לכלום ממה שכתובכאן אני מקרטיסט פשיסט ובכלל חפשו מידע חפשו מי שיודעים. אני בנו של ברי חמיש? מי יודע. תיאוריות קונספרציה? פנטזיות? ייתכן הזיות חולניות? למה לא. לכל הרוחות חפשו עובדות ובדקו בעצמכם.

 • עידו לם  ביום יוני 1, 2010 בשעה 19:43

  הזבל הסמולני רדיקלי תמיד נטה לאלימות ולבולשביזם חסר רחמים, זה התחיל עם הנרודיה וולה והמשיך במאה עשרים עם משטרי קומוניסטים דיקטטורים שתמכו "במדוכאים" בעיני עצמם. האנשים הבזויים הללו מנכסים לעצמם אינטיליגנציה(רובם שוטים גמורים) ומוסר למרות שרובם חלאות מתועבות שבינם ובין הומניזם יש הוא כמו האיסלמו פשיזם וסובלנות.

 • כן, מה?!  ביום יוני 1, 2010 בשעה 19:52

  במשט היו אכן משתתפים מזרמים אידיאולוגיים שונים, ואף מנוגדים.
  נכון, אנשי שמאל הם לא סמרטוטים מזוכיסטים ויודעים להתגונן אל מול בריונים שלוחי רסן שנוחתים עליהם מהשמים.

  אבל זה לא משנה, כי זה כמו בטירונות:

  כמו שלטירון אומרים שמבחינתו אין הבדל בין המ"כ המ"מ המ"פ המג"ד וכו'.
  לכולם קוראים "המפקד" ולכולם מצדיעים.

  ביחס לאתנוקרטיה הציונית, לנושאת המטוסים הגדולה והזולה ביותר של ארצות הברית –

  כולם לוחמי חירות וכולם אכן פעילי שלום ושוויון.
  אנרכיסטים, ירוקים, אסלאמיסטים, לאומנים טורקים חילונים וכל היתר.

  לחיי הספינות שבדרך!!!

  עזה עזה אל ייאוש, עוד נגמור את הכיבוש.

  • דני קיי  ביום יוני 1, 2010 בשעה 23:28

   נו, התגובה האווילית הזו רק מאששת את המאמר.
   ממש כמו הפוסט המהיר של ידידנו הבלשן, שלא שונה במאום מדיווח באל-ג'זירה ואף עוקף אותה מימין מבחינת הטון הרווי בזעם הקדוש, הנימה נוטפת השנאה-
   http://idanlandau.com/2010/05/30/slaughter/

   "אנשי שמאל הם לא סמרטוטים מזוכיסטים"

   למגיב-
   אני לא יודע אם אתם סמרטוטים או לא- אני מניח שכל מקרה לגופו- אבל מזוכיסטיים זה בטוח. אחרת אין לי הסבר לפעולות שלכם.

   לא למדתם לקח מהמפיכה באיראן, בה נתלו ועונו מאות קומוניסטיים ואנשי שמאל אחרי שפג הצורך בהם? ואלו עוד היו אירנים מוסלמים. מה אתה חושב שהאיסלאמיסטים (מינוח שלך) יעשו באידיוטים השימושיים היהודים סלאש ישראלים? טמבל.

 • לרני היקר  ביום יוני 1, 2010 בשעה 22:41

  אז מה בדיוק העבירו היום לעזה?

  http://dover.idf.il/IDF/News_Channels/today/10/06/0401.htm

 • עדו  ביום יוני 2, 2010 בשעה 13:46

  אני איש שמאל ותיק ואני חייב להגיד שיש כאן התחרפנות טוטאלית של כל הצדדים. הימין בארץ מסרב לגנות התקפה בלתי חוקית על אוניה שנמצאת במים בינלאומיים כפי שהוא מסרב לגנות את הסגר על עזה שלא ממש מונע הכנסת אמל"ח לשם.
  מצד שני אני רואה תגובות של שמאלנים, חלקם טוענים לתואר במשפטים שמצדיקים תקיפת חיילי צה"ל וכן מתעקשים שאספסוף חמוש במקלות וסכינים הוא קבוצה של 'פעילי שלום' .
  פעילי שלום, במיוחד משמאל היו קושרים את עצמם לסיפון ושרים שירי מחאה, לתקוף חיילי צה"ל זה משהו שצריך להשאיר לאנשים כמו דניאלה וויס , מי שמידרדר לתמיכה באלו שפוגעים בחיילי צה"ל מגיע לו כינוי הגנאי החמור ביותר שאני יכול לחשוב עליו – מתנחל.

 • דדד  ביום יוני 2, 2010 בשעה 19:50

  אני חולק עליך. אני סבור שהפעולה שנעשתה נגד המשט שאתה בכעסך מכנה את משתתפיו מאהבי הטרור האסלאמו-פשיסטי לעזה היא מטומטמת, רשלנית וחסרת חכמה. לא היו חובבי ציון באוניות האלה, אבל ברב הספינות היו אנשים שהתנגדו פחות או יותר פאסיבית. אתה יכול לכנות אותם באיזה שם שתבחר. אני מניח שאותם אנשים עונים להגדרה "פעילי שלום" או משהו מקביל שתבחר. כל הפרק הזה, והפרק הזה בלבד, בסאגה הארוכה שלנו עם החמאס מתחיל מעניין גלעד שליט, שהוא ההצדקה למצור על עזה. כל אחד מראשי ממשלתנו רוצה להראות שיש לו יותר גדול והוא לא יוותר לחמאס וכך גלעד רק מתרחק ואנחנו ממשיכים עם הכוח.
  אשר על כן אלה התומכים בפעולה הזאת, למעשה משתפים פעולה עם הטרור, נכנעים לתכתיביו ואין בהם הדעת הדרושה לשבור המעגל הזה

 • המצב  ביום יוני 7, 2010 בשעה 10:30

  ישראל נגד כל העולם,
  וזכותו של העולם להגן על עצמו.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.

%d בלוגרים אהבו את זה: