העליהום האנטישמי על אלי ישי

פורסם בעיתון "מקור ראשון" בתאריך 20.9.2010

אם יש משהו שמצליח לאחד בחודשים האחרונים את פליטי 'שינוי', שרידי מרצ, מבולבלי 'קדימה' ומהפכני חד"ש ורק"ח, זהו אלי ישי. מאז שהחליט ישי לשים קץ לשעבוד אלפי עובדים זרים ומהגרי עבודה בידי הבורגנות הישראלית השבעה, הפך שר הפנים למוקד השטנה החדש. השיא נרשם באחרונה כאשר נערך המעבר לשעון חורף בעקבות חוק שחוקק בתמיכת מרצ ו'שינוי'. מסע השטנה כלפי ישי הרקיע שחקים: קבוצות באתר 'פייסבוק', קמפיין המוני עם עשרות אלפי חותמים, ניסיון למרד-זוטא בחברות היי-טק קטנות והמון השמצות באינטרנט. אלי ישי מאחד מחדש את השמאל שנדמה כי התפורר. מספיק לשלוף התבטאות לא-מוצלחת אחת של הרב עובדיה יוסף, או לצלם את אלי ישי למהדורת החדשות היומית, על מנת שהשמאל ישתולל בסערה.

השמאל, כמובן, איננו טורח להתמודד עם טענותיו של ישי. לא עזרה לישי חשיפתה האחרונה של יחידת 'עוז' את הפועלים התאילנדים המתגוררים בתנאי עבדות מוחלטת. המהפכנים המקומיים אינם מעוניינים בזכויותיהם של כמה צהובי עור ומלוכסני עיניים בעלי שמות מוזרים אשר עמם מעולם לא ניהלו ולו שיחה קצרה אחת. הם הלא צריכים לנגב את ישבנם של הוריהם ואולי, בבוא העת, גם את ישבנם-שלהם. הבעיה שלהם איננה עם המעבידים האכזריים או עם פועלים העובדים 12 או 16 שעות ביממה. בתודעתם, סין נותרה סוציאליסטית על אף שמדובר בבית העבדים הגדול בעולם. הבעיה שלהם היא אלי ישי המסרב להתמסר לעולם הערכים השמאלני.

מושכים בזקנו. אלי ישי. צילום: בחדרי חרדים

מושכים בזקנו. אלי ישי. צילום: בחדרי חרדים

עמדותיו של ישי שנויות במחלוקת. התבטאויותיו חריפות ולא אחת מיותרות ומזיקות לצדקת עמדותיו. אולם במקרה החלפת שעון הקיץ לשעון החורף, ידו של ישי לא הייתה במעל. הוא לא קבע דבר ולא החליט דבר. אולם הסערה מסרבת לשכוך ואף התחזקה יותר משנודע כי ישי הנחה את אנשי משרדו למנוע ביצוע פעולות באתר משרד הפנים בשבת. ההתבטאויות כלפי ישי חריפות. ההסתה כלפיו מאורגנת. לא ברור אם תובעים רק את ראשו, או הרבה מעבר לכך.

ההסתה הזו נגד שר חובש כיפה לפני ואחרי יום הכיפורים אינה מקרית. לחלק גדול מהשמאל בישראל, היהדות היא מעמסה מעיקה. יום הכיפורים עבורם הוא בבחינת עבר מטריד המשבית שמחות. בתל-אביב התארגנו מראש ליום הכיפורים על מנת לחלל בצורה המקורית ביותר שאפשר את היום המעיק. אלי ישי מסמל עבורם את הסכנה להמשך הסינתזה בין יהדות לבין ישראליות. לכן כדאי לקרוא את המסע המאורגן כנגדו קריאה היסטורית. מדובר בסערה אנטישמית מכוערת שמתעוררת כל אימת שהשמאל נמצא בתהליכי התעוררות מתקדמים.

האמת הבסיסית היא שאלי ישי איננו שונה במאום מפוליטיקאים חרדים ודתיים שהשתתפו בממשלות ימין ושמאל בעבר. אולם ישי הוא חרדי, מזרחי, חובש כיפה, ימני ואף באחרונה הצטרפה מפלגתו להסתדרות הציונית. את זה השמאל לא מסוגל לסבול. גם מבקש למנוע מהאליטה הישראלית לשעבד את העולם השלישי כרצונו, גם מביע עמדות ימניות, גם מתעקש על שמירת יום השבת כיום מנוחה וגם הוגה אותיות גרוניות כהלכה במבטא מזרחי. השד האנטישמי כבר לא יכול להישאר בפנים.

זמן לא רב לפני מותו, בשיא משפטי הרופאים האנטישמיים, ביקש יוסיף סטלין לפתור את הבעיה היהודית בברית המועצות באמצעות גירוש היהודים ואף, אולי, חיסולם. שקיעתה של שמש העמים הצילה את יהדות הגוש המזרחי. מורשתו של סטלין השפיעה במשך שנים על השמאל הישראלי. הפנים אל השמש העולה תמיד הוארו באור אנטישמי כדי לסמן אויבים ולנסות לחסלם. אפשר להתווכח על הפוליטיקה של אלי ישי; אפשר לגנות התבטאויות כאלה ואחרות שלו. אולם מי שחפץ בשיח דמוקרטי וחופשי, חייב להבין כי בסערה האנטישמית המתחוללת נגד שר הפנים חובש הכיפה, דמוקרטים אמיתיים מתייצבים לצד מי שרוקדים על כיפתו ומושכים בזקנו על מנת לממש שחרורם הסופי של עמלי המזרח מאימת היהודים.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • דני כהן: איזה התנשאות  ביום ספטמבר 20, 2010 בשעה 17:03

  חלק מהמאבק של פעילי השמאל הוא דווקא נגד הדלת המסתובבת שמעשירה את קבלני כח האדם שמקורבים לישי-ביבי-לבני, וגירושם של עובדים לאחר שניצלו אותם

 • רני  ביום ספטמבר 20, 2010 בשעה 17:12

  זה בכלל לא לעניין הספציפי הזה אבל משהו לתמונה הגדולה. אולי מישהו יעתיק יזכור וישתמש, אני מעתיק מאנגלית
  In 1990 several hundred corporate and privet landowners in Harjedalen sued five Saami villages, arguing that the Saami did not posses traditional rights to reindeer grazing in large areas of the province of Harjedalen, while the Saami groups claimed grazing rights since time immemorial. During the court proceedings, archaeologists appeared as expert witnesses for both sides with archaeological arguments. The landowners won in the District Court in 1996 and later in the Court of Appeal in 2002 and recently the Supreme Court decided not to try the appeal by the Saami villages.

  אלו הפינים הנוודים שהשוודים גזלו מהם את האדמה ועשו להם דברים נוראים ובכלל, כפי שאתם רואים לא מפסיקים. זו שוודיה – מעוז הצדק, היושר, ההגינות ושנאת ישראל. עכשיו אני, ואז כולם הפינים האיילים, בעלי האדמות והשופטים הלכו להפגין לפני השגרירות הישראלית בגלל היחס לבדווים. ושוודיה או מישהו כמוה תרם לקרן לישראל חדשה בכדי להגן על זכויות הבדוים. ובכלל מישהו באירופה כותב או יודע על הניקוי האתני המתמשך הזה? כשאומרים בישראל שבכל העולם כך וכך וכך אז מדברים גם על הפינים והשוודים ואילי הצפון.

 • רני  ביום ספטמבר 20, 2010 בשעה 17:15

  למי שלא קלט זה בדיוק אבל בדיוק כמו מצב הבדוים בנגב והנוודים בכל העולם המודרני. רק שאת ישראל שופטים תמיד ובכל זמן אחרת מכל עם ולשון.

 • שרון  ביום ספטמבר 21, 2010 בשעה 7:46

  אלי ישי לא מנסה לעצור את כניסת העובדים הזרים לארץ. הוא פשוט מפחד להביא להם זכויות ומעוניין בהמשך מדיניות הדלת המסתובבת. הוא רוצה לגרש אותם מטעמים "דמוגרפיים" וגזעניים. אם התאוריה שלך הייתה נכונה הוא היה פועל להשארת העובדים הזרים הקיימים בארץ ולהפסקת ייבוא עובדים זרים חדשים. בלי קשר לכל הסיפור הזה, הבן אדם ושאר שרי ש"ס כפופים לאיזה רב שכל ידיעותיו באות מההלכה. הוא מוריד להם הוראות בנוגע לביטחון ולעינייני פנים כאשר אין לו מושג בנושאים האלה. מדובר במפלגה פרימטיבית ששואפת להעמקת העוני והבורות בקרב אזרחי ישראל. מפלגה שתומכת בפטור לחרדים מהצבא. מפלגה שלא רואה לנכון וגם לא תראה לנכון לשבץ אישה ברשימה שלה בכנסת. פשוט בושה אחת גדולה למדינת ישראל וליהדות בכלל.

 • מאיר ברזאני  ביום ספטמבר 24, 2010 בשעה 10:20

  לפי הפוסטים האלה, יש ארגון ממודר וריכוזי שנקרא "השמאל" וכל דבר בו מתוכנן מראש ויש לו מטרה ברורה כמו בימי סטלין.
  עכשיו, אולי תגלה לנו מיהו הסטלין שמכוון אותם בכזאת מיומנות, כמו אשף בקרקס הזורק כוסות יין באוויר?
  אין סטליניזם בלי סטלין. לאלי ישי יש את הרב עובדיה יוסף. מי מתאם בכזאת מיומנות את הפיונים השמאלנים שלו?

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.

%d בלוגרים אהבו את זה: