הבריונות של ליברמן עולה כיתה

פורסם בעיתון "מקור ראשון" בתאריך 29.9.2010

לשכת ראש הממשלה נסערה אמש בעקבות נאומו של שר החוץ, אביגדור ליברמן, בעצרת האו"ם, שבו טען כי הסכם שלום עם הפלשתינאים יושג רק בעוד כמה עשורים. התשובה לנאומו של ליברמן הייתה כי ראש הממשלה הוא זה שמנהל את המשא והמתן מול הפלשתינאים. הסערה הנוכחית שמעורר ליברמן מצטרפת למבוכה נוספת שעורר לא מכבר כאשר טען שיש לכלול את ערביי ישראל ויישוביהם במסגרת המשא ומתן לשלום.

ליברמן הוא חידה פוליטית: הוא איננו ימין ואיננו שמאל; הוא לא מזדהה עם הימין המסורתי, הטריטוריאלי, ולמרות היותו חבר ההתנחלות נוקדים, הזיקה בינו לבין מפעל ההתיישבות ביו"ש הינה קלושה ביותר. תפישותיו בשאלות אזרחיות שונות לגמרי מתפישותיו המסורתיות של הימין ובשונה מכל מפלגות הימין, למפלגתו אין שורשים בימין הארצישראלי ההיסטורי. הקשרים בינו ובין אישים כגון מרטין שלאף, חיים רמון ואריה דרעי רק מגבירים את המסתורין סביב דמותו של האיש. יחסיו עם ראש הממשלה אינם כשורה: ליברמן מונע בגופו מינוי שגריר לישראל באו"ם ומזיק לישראל. ואם לא די בכך, הוא מחסיר במתכוון חלק גדול מדיוני הממשלה והקבינט.

לא ימין ולא שמאל. אביגדור ליברמן. צילום: Getty Images

לא ימין ולא שמאל. אביגדור ליברמן. צילום: Getty Images

האמת הבסיסית היא שליברמן מעולם לא היה חלק מהדיון הרעיוני והפוליטי שמתקיים בישראל. החיבור של שר החוץ להוויה ולחברה בישראל הוא מלאכותי. באמצעות הפרובוקציות העונתיות שלו, מנסה לשווק ליברמן אידיאולוגיה חדשה וקיצונית שאיננה מוכרת לישראלי המצוי, ובמרכזה הניסיון ללכד את הישראלים סביב מנהיגותו שתתקיים במסגרת שלטון סמכותנית בהשראת הקיסרות הפוטינית. הערבים, בהקשר הליברמני, הם רק האמצעי לגבש את החלופה ההיסטורית לתרבות הדמוקרטית שחלשה פה בעשורים האחרונים, על כל מגרעותיה. זו חלופה שמתנגדת מן הצד האחד לממלכתיות ההיסטורית של בן-גוריון עם האחריות הלאומית שהיא החילה על עצמה, ומן הצד האחר בזה ללאומיות הליברלית שאחזו בה אנשי חירות ההיסטורית, ובראשם מנחם בגין. במידה רבה, זהו איום על הדמוקרטיה הישראלית.

למעשה, ליברמן מסמל את הפוסט-ציונות החדשה – המקבילה לזו השמאלית – שעבורה ארץ ישראל היא רק כלי במשחק שחמט שתכליתו ליצור חברה מונוליתית יציבה עם משטר אוטוריטארי. זו פוסט-ציונות שאיננה ימין ואיננה שמאל כי אם רעיון סמכותני ברוח פוטינית שאיננו מבקש לייצר שיח ואף לא מרכז לאומי רוחני וטריטוריאלי. מבחינת ליברמן, הערבים מפריעים לפרויקט האוטוריטארי שלו ואם משמעות סילוק הערבים היא הסתלקות משטחים רחבים הנמצאים היום בריבונות ישראלית, ליברמן יקנה את הרעיון בחפץ לב.

צריך לומר את האמת הפשוטה: בממשלה יושב סוס טרויאני אשר מחכה לרגע לשרוף את העיר. היחס ההיסטורי של הימין הישראלי כלפי הערבים מעולם לא היה נגוע בריח השנאה הלאומנית החריפה בנוסח ליברמן. ליברמן איננו ימין ואיננו שמאל, וידוע איזו תנועה בהיסטוריה הגדירה עצמה במילים האלה. לעם ישראל יש אינטרס מובהק לקיים חיי שלום עם הערבים השוכנים במדינת היהודים, להעמיק את יסודות הדמוקרטיה הישראלית ולהתעקש על האמת ההיסטורית שלפיה אין לערביי ישראל החיים בגבולותיה שום זכות לתבוע הגדרה עצמית ואוטונומיה לאומית, אלא אך ורק שוויון זכויות אזרחי ופוליטי מלא. כפוסט-ציוני טוב, ליברמן מעודד את חישול הזהות הלאומית הפלשתינית בקרב ערביי ישראל והצעותיו לדון גם על חלקי ארץ שאינם נדרשים כרגע על-ידי הפלשתינאים הן איום על ישראל עצמה.

הגיעה השעה שראש הממשלה נתניהו – המייצג את הרוב הגדול של העם בישראל וזוכה לתמיכה ציבורית אדירה – ישים קץ לבריונות המגלומנית של שר החוץ שלו. מבחינות רבות, ההבדל המהותי בין אביגדור ליברמן לבין ח"כ חנין זועבי מבל"ד טמון בכך שפוטנציאל ההרס של שר החוץ גדול פי כמה מזה של שגרירת החמאס בכנסת ישראל.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • chicky00  ביום ספטמבר 29, 2010 בשעה 18:07

  מעניין לקרוא.

 • אזרח.  ביום ספטמבר 30, 2010 בשעה 3:30

  ליברמן אמנם אינו יוצא רוסיה,אבל בתור מולדבי ,ליברמן הפנים היטיב את ההשקפה הרוסית.

  http://www.text.org.il/index.php?book=0610075

  ציטוט:"

  אלא שהתקשורת הלקויה בין הצברים לרוסים שונה מאוד במהותה. היא אינה דיאלוג של חירשים, אלא של ממלמלים. השפה נשמעת מוכרת, אך אינה מתגבשת לכלל משמעות. נראה כי ההבנה מרחפת בדיוק מעבר להישג יד. וככל שנמשך המלמול, כך גובר התסכול משני העברים.

  כל מונחי היסוד המשמשים בשיח הציבורי הרוסי והישראלי הם ידידי הכזב של המתרגם, מכיוון שהם מבטיחים באופן מטעה משמעות אחידה. אך למעשה פירושם שונה לגמרי.

  המונח "שלום" בפי הצבר, משמעותו "פיוס והרגעה" בלבד בפי הרוסי.

  "דמוקרטיה", היא "התנוונות",

  "מדינת כל אזרחיה" היא "התאבדות קולקטיבית",

  "שמאל" משמעותו "טוטליטרי"

  ו"זכויות האזרח" הוא מונח שהרוסי זוכר במעורפל מצביעות-החובה של שטיפת המוח הסובייטית.

  בזמנים קשים אנשים מחפשים דמות פוטינית שתעשה "סדר". השבוע פגשתי אדם כבן שישים שעלה לארץ כילד.אדם שהשתתף במלחמות ישראל,יצרני,שנפגע בגבו בתאונת עבודה.הטיפול הכושל של הביטוח הלאומי במצבו,והזילזול של ועדות רופאי הביטוח הרפואי למרות שהוא שילם דמי ביטוח לאומי במשך שנים רבות ,הביא אותו לפרוש ממפלגת הליכוד שבה היה חבר משך שנים.טענתו (הנכונה) היתה שביבי והאחרים במפלגה הרסו את הזכויות החברתיות-כלכליות שלו ושל האחרים הנמצאים במצבו.אמרתי לו: אולי כעת כאשר אתה רואה איך דופקים אותך כלכלית ,תעבור לצד היותר קשוב לבעיות החברתיות כלכליות ?
  תשובותו היתה: אני עובר לתמוך בליברמן.
  מדוע,שאלתי.
  מכיוון שלדעתי ישראל זקוקה לאדם חזק שיעשה "סדר" בבלגאן.
  אבל ליברמן הוא תואם ביבי,ת'אצריסט וקפיטליסט מושבע שהצביע בעד התקציב הימני וחוק ההסדרים הבלתי דמוקרטי והדורסני שהביא אותך למצב של פת לחם,הקשתי.

  לא יודע,הוא ענה לי.צריך מישהו "חזק" שיעשה "סדר".

  ליברמן רואה את ה"חולשה" הפוליטית הפנימית,המדינית חיצונית,ומשדר תדמית של אדם "חזק" אשר אם תבחר בו יעשה "סדר" בעניינים.

  ליברמן אינו עובד בוואקום.ליברמן ,כמו טורף מנוסה,מזהה לאן נושבת הרוח ,ולשם הוא מרכז את מאמציו כדי להגיע לכסא ראש המכשלה.שילוב הבעיות החברתיות-כלכליות הקשות שישנן בישראל,יחד עם התגברות הלחצים מבחוץ על המערכת הפוליטית המאובנת ,ידחף מאות אלפי עולים (לשעבר) וישראלים רבים המאמינים שצריך אדם חזק שיעשה סדר בדברים.

  כבר קרו מקרים כאלה בעבר.

  פיטוריו של ליברמן,הוצאתו מהמכשלה,או דרך אחרת (הרשעה משפטית )שתנסה להוציא את ליברמן מהתמונה רק תביא לחיזוק מעמדו הפוליטי של ליברמן.ליברמן ייתפס ע"י רבים רבים כ"אאוטסיידר" למערכות האלטיסטיות (החברתיות-כלכליות-משפטיות) השונות השולטות בחברה.
  וזה מה שרבים מחפשים כיום.מישהו שיבוא מחוץ למערכות המסואבות כדי לעשות סדר.

  הדרך לעצור את ליברמן היא אחת.

  משיכת השטיח (הבעיות המדיניות-חברתיות-כלכליות) שעליו הוא מעופף מתחת לרגליו,וייבוש הביצה שבה הוא מפרה את עצמו.

  לשם ייבוש הביצה יש צורך בהתקדמות עם תוצאות חיוביות במשא ומתן המדיני (המתן ומתן ,לפי ליברמן).לשם כך נחושה מנהיגות.מה שאין לזה היושב בראש המכשלה.נחוץ שיפור המצב החברתי-כלכלי שנגרם כאן בעקבות העשורים האחרונים של קפיטליזם דורסני וחומס,שהביא לריכוזיות ההון בידי מעטים,להגדלת אי השיוויון,ולרמיסת העשירונים התחתונים.

 • רני  ביום ספטמבר 30, 2010 בשעה 8:28

  אזרח חושף את טלפיו הדטרמיניסטים-גזעניים.
  ניתן להשפיע על הפוליטיקה הפנימית של העולים
  מרוסיה לא על ידי דימוניזציה אלא על ידי עבודה
  פוליטית בסגנון הישן. איני רוסי. איני מצביע ליברמן.
  בדיקה של דרכי התנהגות של עולי ארצות האיסלם
  וביטויים של המפלגה המזרחית הכי מייצגת – שס
  לא טובים מליברמן. הנטייה לסיווגים גזעניים
  שחור, שוורצה, סבון,פרנק, ווזוז, ערבוש
  היא מכלי השליטה הראשיים של ההון הגדול הישראלי.
  השמצת מפא"י האשכנזית הייתה כלי ראשי בפירוק המערכת
  החברתית שהוקמה בין 1950 ל 1970 והיא עדיין כלי
  המשמש לצרכים אלו. יש קורולציה בין הדרדרות מפא"י
  לעליית ההון המטורף, הופעת קבלני עובדים, ריסוק
  הועדים והחוזים הקיבוציים. העבר לא היה מושלם ואפילו
  לא היה בדיוק טוב. מה שיש עכשיו זה רע וגרוע. ולאור
  ציפר ודומיהם מבקשים צדק חברתי מעל דפי שוקן, והאזרח
  הצדיק המככב על כל בלוג ובלוג עוסק בהשמצות גזעניות.

 • רני  ביום ספטמבר 30, 2010 בשעה 8:42

  המשך
  אנשים מחפשים איש חזק כאשר נהרסה
  הריקמה החברתית, הביקורת הבלתי שפויה של
  שמאל וימין. ההתחברות הבלתי רציונלית למשטרים
  הכי ריאקציוניים בין ארצות האיסלם. הקריאות לחרם,
  היכטה של הצדקנות הצבועה [יכטה !!כמה אופיני ]
  עשירים, אשכנזיים,תחת דגל אנגלי, מפליגים מנמל
  תחת כיבוש תורכי להציל את החלאות הפשיסטיות
  השולטות בעזה עם סיסמאות על השואה. זה שכנע
  את פועלי נמל אשדוד להצביע מר"ץ או מולדת?
  אם היו הטיפוסים הערמומיים צבועים על כלי
  השייט אומרים, כותבים, זועקים מילה שתיים בזכות
  שליט לא היו מקדמים ולו במילימטר
  את העניין שלהם? .

 • אזרח.  ביום ספטמבר 30, 2010 בשעה 12:36

  רני,למה הם שונאים כאן ערבים ומזרחים? מאותן סיבות ששם הם שנאו קווקזים …

  http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?itemNo=396872

  להיסטוריון דימיטרי שומסקי, שעלה לארץ מקייב לפני 14 שנה, יש הסבר מפתיע לביטויים הלאומניים והגזעניים בקרב עולים מחבר המדינות. לדבריו, העולים ייבאו לכאן את השיח האיסלאמופובי ששלט בברית המועצות. בישראל לא מבינים זאת כי חושבים בטעות שהמשטר הסובייטי התנגד ללאומיות ושיהודי ברית המועצות התנגדו להכפשת "האחר".

 • אזרח.  ביום ספטמבר 30, 2010 בשעה 12:40

  גזעני?

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3175687,00.html

  מבחן הצבעים הרוסי

  את החשש בקרב עולים רבים מה"אדום" של פרץ אפשר להבין; את סלידתם מה"שחור" שלו אסור לקבל.

  ו… דרך אגב,את הכתוב על הרוסים כתבו רוסים.

  כהרגלי ב"קודש" רק ציטטתי אותם.

 • רני  ביום ספטמבר 30, 2010 בשעה 13:25

  התירוץ של הגזען רק"ציטטתי אותם". + בדיחות גזעניות, הם שונאים את השחורים כי השחורים מזכירים להם קווקזים. אין לך בושה כלל. אכן הגזען טרח ואסף ציטטות גזעניות לקדם תיאוריות פוליטיות גזעניות. אתה ממשיך וממשיך וממשיך בהסתה הגזענית שלך "שחור" "אדום" המתחברת עם הערצה עבדותית לפשיזם הקליריקלי הרצחני האיסלמי ערבי. הצרוף הזה שכה אופיני גם לממלכת שוקן שטרסלר דחה ודוחה את העובדים הישראליים. התורה הפוליטית שאתה ודומיך מציגים מסרסת כל נסיון אמיתי לאגד את הדפוקים והעשוקים. הערצה שלך למדינות ערב והאיסלם מעוררת אצל כל איש ישר את השאלה איזה משטר חברתי יש שם. הפלשתינים עם ת"ז ישראלי בהתנגדותם הקולנית עקשנית נגד צירופם למדינה פלשתינית דמויית ממלכת הפשיזם הקלריקלי של עזה מדיגישים ענין זה.
  דימיטרי שומסקי הנו עוד מוקיון בקרקס של שוקן. דעות מופרכות + אי הכרה של ההיסטוריה של ישראל והמזרח, עוד עובד קבלן ללא זכויות ללא חוזה קיבוצי כמו ששוקן ושטרסלר אוהבים המתחנף עבור הופעה בדפוס. שם גם מקבלים פרסים וחסות כמו שלאור קיבל. השמצת את צה"ל הציונות וישראל אז הרבה דברים מותרים לך.

 • רן פ.  ביום ספטמבר 30, 2010 בשעה 15:49

  את צודק וטועה לגבי ליברמן. הוא אומנם מתנהג לפעמים כמו בריון שכונתי. אבל ליברמן צודק בהרבה מקרים. הוא גם סימן בעייה מאד משמעותית במדינה, בעיית הלאומנות הפלסטינית בקרב מה שמכונה בטעות, ערביי ישראל.
  ליברמן לא מעודד שופ דבר אצל ערביי ישראל. זה קדם לו שנות דור ודווקא לאחר אוסלו ולא בעקבות ליברמן ערביי ישראל הבינו שאת השטחים הם קיבלו. הגיע הזמן לחסל את ישראל מבפנים.
  הצהרת חיפה
  הצהרת עדאללה ועוד מסמכי חזון לא קרשורים לליברמן אלא להתרופפות הריבונות הציונית.

  הבעייה עם ליברמן שהוא פופוליסט ולא רציני. אםפ היה רציני הוא היה צריך לחייב את הממשלה לפנות את המאחזים הבלתי חוקיים של בדואים במדינה.
  לחייב את ערביי ישראל בשרות לאומי אחרת יישללו מהם זכויות וכו'.
  אבל בכללי ליברמן בכיוון הנכון.

 • אזרח.  ביום ספטמבר 30, 2010 בשעה 17:16

  רני,כרגיל אני מראה לך ,ואתה מתכחש,או מכנה את הכותבים מוקיון וגזען.

 • אזרח.  ביום ספטמבר 30, 2010 בשעה 17:19

  http://lib.cet.ac.il/pages/item.asp?item=13336

  "סוגיית השרות הצבאי של הערבים בצה"ל: המטכ"ל דן בשנים הראשונות לקיום המדינה באפשרות לגייס ערבים לצה"ל, וב-1954 אף הוצא צו גיוס כללי לצעירים ערבים בגיל הגיוס. ההיענות לצו הייתה גדולה, מה שמעיד על כך שהאזרחים הערבים באותה תקופה היו נכונים למלא חובה זו ברגע שנקראו לה על פי חוק, למרות חילוקי הדעות לגבי עצם הגיוס.15 אך כידוע, צה"ל ומערכת הביטחון החליטו שלא לגייס ערבים לצבא, דבר הנכון עד ימינו אלה. על גברים בני העדה הדרוזית הוחל חוק גיוס חובה החל ב-1957 ועל הצ'רקסים ב-1958, לפי בקשת מנהיגיהם.16 אי-הגיוס לצבא הציב את הצעירים הערבים בעמדת נחיתות חברתית, כלכלית ופוליטית לעומת בני גילם היהודים, ואת החברה הערבית כולה מחוץ למערכת סוציאליזציה מרכזית בישראל."

  צה"ל ומערכת הביטחון החליטו שלא לגייס ערבים לצבא, דבר הנכון עד ימינו אלה.

 • רני  ביום ספטמבר 30, 2010 בשעה 19:50

  אזרח אתה חושב שכולם מטומטמים
  אתה נותן סימוכין ממאמר של גאון לא ידוע בשם שי ניב שפורסם: 03.12.05, 22:46 לפני חמש שנים בבלוג שטחי. מה זה נוגע למה שמתחולל היום בישראל. בינתיים הליצן הזה שומסקי ממשיך לפרסם שטויות אצל שוקן. והנה אזרח, אביר זכויות העשוקים, מחפש הצדק והיושר יוצא להגן על הביבר של משרתי שוקן. תגיד ניתן בכלל להתיחס אליך ולציטטות שאתה מביא ממקורות ישנים שטחיים מאנשים בלתי ידועים. בן אדם תפסיק לשטות בכולנו.
  ביחס לצה"ל. מי שחוקק חוקים זה הכנסת שיכולה גם להתנות זכויות אזרח בשירות לאומי. הנה למשל ניקוי כל הישובים הערביים. הנה למשל משטרת מיסים שישרתו בה בישוביהם תמורתת אחוז מהשלל פלסטינים בעלי אזרחות ישראלית.
  שום מילה על הבדיחות הגזעניות שלך. על הדימוניזציה שלך של העולים מרוסיה על סמך פרסומים ישנים מפוקפקים. על השימוש בשפה גזענית לא נכונה פוליטית. לך קנה יכטה עם עוד אשכנזים עשירים וצא לים להפגין בשרות המודיעין התורכי.

  ביחס לרן פ. הופעת ליברמן באו"ם המראה מדינה לא נשלטת לא מאורגנת לא מסכימה מרופפת את הריבונות הישראלית יותר מכל דבר. ההתנחלויות הבלתי חוקיות מרופפות גם כן. הפגיעה בחילים על ידי מתנחלים גם מרופפות, הרב עובדיה מרופף לאללה.

 • אזרח.  ביום ספטמבר 30, 2010 בשעה 23:13

  http://news.walla.co.il/?w=//810956

  המגזר הרוסי מתקשה לעכל את פרץ.

  הרוסים מתקשים להחליט מה יו"ר העבודה יותר: אדום סובייטי או שחור מזרחי? ללא תמיכתם, פרץ לא יוכל להיות ראש ממשלה.

  כל כלי התקשורת ברוסית מדברים על המהפך בראשות המפלגה, מראיינים את פרץ, את תומכיו ואת יריביו הפוליטיים, הבעייה היא הטון, שהוא מלגלג, מתנשא וגזעני. בעיתונים ברוסית הוא כונה מאז נבחר, "אוסטי" (מזרחי) ו"המשופם".

  באחת מן השיחות הרבות בשבוע האחרון, עסקו ברצינות בשאלה "האם פרץ הוא יותר שחור או יותר אדום". הדעות היו חלוקות. אחרים אמרו שהמתקפה על "האדום" היא חלופה למתקפה על "השחור", שנתפשת כלא תקינה פוליטית. אל פרץ מתייחסים בעיתונות הרוסית, בתרגום חופשי מסלנג רוסי, כאל "חתול אשפתות שדרותי", "מזבלות של נתיבות", "מנהיג שכבש שלטון במשחק שש-בש" ו"שד שהגיח לשלטון מבקבוק של ערק".

  מאמר בעיתון "וסטי" מעריך שהביוגרפיה הלא עשירה של פרץ ופגמים בהשכלתו של מנהיג העבודה החדש "ידחו מן העבודה את המצביעים היותר אינטליגנטים שלנו". הכותב אמנם מעריך שיש לפרץ סיכוי מה לזכות גם בקולות העולים אם ישכיל לבנות משהו חדש, אך באותה נשימה מטיל ספק ביכולתו לעשות זאת.

  באחת מתמונות הניצחון, נראה פרץ לוגם מבקבוק יין-נתזים רוסי, שתוויתו (ברוסית) נראית היטב לעין. התגובות המלגלגות באתרי אינטרנט ברוסית על "השמפניה הסובייטית" לא איחרו לבוא. "אם היו אלה שרון או ביבי לוגמים מבקבוק שמפניה רוסית זה היה מתקבל באהדה", אומר פלדמן. "אצל פרץ, זה חשוד כטריק זול שמחזק את הדימוי שלו כמי שקשור לשורשי הקומוניזם הסובייטי". בקריקטורה באחד העיתונים ברוסית נראה פרץ השבוע על רקע דגל אדום מעוטר במגל וחרמש. סביר להניח כי "פרץ האדום", דימוי המתחזק על ידי השפם הסטאליני, יהיה מוטיב מרכזי בתעמולת הנגד.

  לפני חודש בדיוק נערך סקר בקרב ציבור העולים. השאלה היתה: "לאלו מן האישים היית מצביע לראשות הממשלה אם הבחירות היו מתקיימות היום". אריאל שרון קיבל 40%,

  אביגדור ליברמן 18%,

  בנימין נתניהו 11%

  ועמיר פרץ כחצי אחוז בלבד.

  מדוע אריאל שרון קיבל 40% ?

  כנראה בגלל הכבשים ששרון גידל בחוותו.

 • אזרח.  ביום ספטמבר 30, 2010 בשעה 23:16

  http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?itemNo=960144&contrassID=2&subContrassID=2&sbSubContrassID=0

  רוסים נגד "הגיס החמישי"
  מאת לילי גלילי
  למה כעסו העולים מרוסיה על שר הפנים, שהכריז על כוונה להקים עיר ערבית חדשה, ואיך זה מתקשר לגינות לכלבים בפארקים

 • רני  ביום אוקטובר 2, 2010 בשעה 11:00

  אזרח ממשיך לנבור בזבל של מאמרים גזעניים בוטים.
  הציטטה מ עיתון מ 2005 נוגעת לאמיר פרץ שלא קיים היום כעניין פוליטי. ציטטה שניה, אין תאריך, מהימים ששיטרית היה שר פנים. שני יוצאי המזרח שהשמאל המטורף לא נתן להם כל גיבוי או העדפה. הלואי ואזרח והדומים לו היו מסוגלים להביא לשמאל את המצביעים שהביא שיטרית לימין. נוברים ומחטטים בעבר מי שאבדו כל רלוונטיות להווה.

  אזרח צובר ומצטט מאמרים העוסקים בהסתה גזענית גסה, כמי שצובר עיתונים פורנוגרפיים תחת מיטתו. מאמר אחד מ"הארץ" שהעניין של בעליו לסכסך רוסים בשחורים מובנה להשקפת עולמם. המאמר לועג גם לאלו וגם לאלו. הכשלון הבוטה הבולט הקלוסלי של אזרח ודומיו לארגן עבור השמאל את יוצאי ארצות האיסלם מתורץ כאן על ידי תעמולה גזענית גסה נגד העולים מרוסיה. גסות זו מבוססת על עיתוני הימין המסכסכים בין אלו לבין אלו.
  אימפוטנטים מוחלטים שקוראים באקט בלתי דימוקראטי לחלוטין לכסף מחו"ל, למתנדבים מחו"ל, להתערבות של מדינות זרות. מתי ובאיזה ארצות ונסיבות אחרות היה השמאל כה מנוכר לעמו וכה תלוי בהתערבות זרה. אין לשמאל הישראלי הפוליטי כל כשרון לארגן להסביר למשוך רק לנדות לגרש לדחות ולנכר. השווה אותם לש"ס.

 • בני  ביום אוקטובר 5, 2010 בשעה 9:51

  אפשר לסכם את המאמר המשונה הזה כך: ליברמן הוא מוזר, הוא לא בעמדות הקלאסיות של אף אחד מן הצדדים, מה נעשה? האם נקשיב וננתח את השקפת עולמו? האם ננסה להבין איך ומה הוא חושב? זה הרי מאוד קשה להבין אנשים שאין להם עמדות שאנחנו כבר מכירים. הפיתרון – פשוט נגיד שהוא סתם אופורטוניסט מושחת, לא אכפת לו מכלום, וכל תומכיו ובוחריו הרבים הם רק רוסים מפגרים או משהו כזה.
  מאמר חצוף.
  "האמת הבסיסית היא שליברמן מעולם לא היה חלק מהדיון הרעיוני והפוליטי שמתקיים בישראל. החיבור של שר החוץ להוויה ולחברה בישראל הוא מלאכותי".
  משפט אווילי!

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.

%d בלוגרים אהבו את זה: