לא רק יריב מר אלא גם, ובעיקר, סוכן זר

טור אישי ששודר בתוכנית "בחצי היום השישי" רשת ב' של "קול ישראל" בתאריך 22.4.2011

כלי התקשורת שסיקרו את הפגנת השמאל שנערכה אתמול בתל-אביב כאות סולידריות עם היוזמה הפלשתינית להכריז על הקמת מדינה עצמאית בספטמבר הקרוב באו"ם, הבליטו במתכוון את העימותים שהתקיימו בהפגנה בין אנשי הימין והשמאל. אולם משום-מה נעדרה מהדיווחים ההסתה הפרועה ומשולחת הרסן של מנחה ההפגנה, ספי רכלבסקי, נגד ראש הממשלה נתניהו. מעבר לכך ששוב נעשה הניסיון הנואל לקשור בין נתניהו לבין יגאל עמיר, הרחיק רכלבסקי עד כדי השוואה בין ישראל לבין הרייך השלישי כשטען שנתניהו איננו מנהיג לגיטימי ורמז רמיזה עבה להשוואה המתבקשת עם הצורר הנאצי.

העובדה שהשמאל חוזר לסורו ונוהג בנתניהו כפי שנהג בו ב-1996 וב-1999 ממחישה פעם נוספת כי מתקיים בישראל מחנה פוליטי שלם שתודעתית נמצא מעל העם ורואה עצמו כמייצג אמת נצחית ששום בחירות דמוקרטיות לא יוכלו לה. בחג הפסח תשע"א, משועבד מחנה פוליטי שלם למגלומניה מסיתה כשהמוקד שלה הוא שוב ראש הממשלה. הבעיה מתחילה כשההסתה נגד נתניהו עוברת לפסים מעשיים: זה התחיל בטפטוף שקרים ורעל על אוזנו של השופט גולדסטון, וממשיך עכשיו עם עידוד הפלשתינים סרבני השלום להכריז מדינה באורח חד-צדדי. בכך מצטרף השמאל להתקפת הדה-לגיטימציה נגד ישראל, כשהוא מציירה כעריצות פשיסטית, במקרה הטוב. העובדה שבכל רגע נתון יכול כל אדם להפגין ולומר את אשר על לבו מבלי שכוחות ביטחון יירו בו או ינהגו בו באלימות, כנהוג אצל שכנינו, היא בטלה בשישים בעיני החברים משמאל.

מה שברור הוא, שבסולידריות עם הפלשתינים ובהסתה נגד נתניהו, השמאל נפרד לשלום מהשיח הישראלי. הוא מקיים שיח עם חבריו בעולם, מתמרן את האו"ם, לוחש באוזני האמריקנים וממומן היטב על-ידי האירופים. עבורו, ישראל היא מדינה שיש לכפות עליה בכוח, מבחוץ, שינוי משטר. אין בכך כדי לשלול את זכותם של אנשי "מחנה השלום" במירכאות להפגין או להתבטא, אבל כדאי לצייר את דמות המחנה הזה כפי שהיא: לא רק יריב פוליטי מר אלא גם, ובעיקר, סוכן זר.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • רן  ביום אפריל 22, 2011 בשעה 10:38

  הטור שלך הדהים אותי בנחרצות שלו ובביטחון העצמי שלו. כל הכבוד לך!!!!

 • מיכל  ביום אפריל 22, 2011 בשעה 13:27

  הלוואי וקולך היה נשמע …(בערוצי ה"חדשות" על המרקע)
  אצלי הדהד בקול.
  כנראה שאת השיעור חוגי השמאל ילמדו בעצמם.
  אני מאמינה בברירה טבעית.
  שבת שלום

 • מרביצן בשקל  ביום אפריל 23, 2011 בשעה 6:20

  וסוכן של מי אתה?
  של הייגי? של הימין הפונדמנטליסטי בארה"ב? או סתם מעריץ של סוכנים זרים בכירים (דוגמת הסוכן האמריקאי נתניהו והסוכן הרוסי ליברמן)?

 • יותם  ביום אפריל 23, 2011 בשעה 13:53

  גם מתנגדי האפרטהייד בדרום אפריקה היו כאלה "סוכנים זרים". גם ג'ק בראון, משחרר העבדים מקנזס, היה "מעל העם".
  האמת היא שמה שיש כאן זה ציבור גזעני ושיכור כוח, עם לבדד ישכון שחושב שמותר לו לדרוך על אחרים בגלל הגיבוי האמריקני שהוא מקבל. נתניהו כבר אמר בסיעת הליכוד כי עקב בידודה ההולך וגובר של ממשלתו בעולם אי אפשר לבנות בהתנחלויות יותר ממה שהוא בונה עכשיו,
  לכן גם לי, שאני אכן תומך במאבקם הצודק של הפלסטינים, אי אפשר לעשות יותר ממה שאתם עושים עכשיו, ובידוד בינלאומי דיפלומטי, תרבותי וכלכלי אכן יעמידו אתכם בפרופורציות ויגרמו לכם בהדרגה לשוב מדרככם הגזענית, לחזור לגבולות 67' ולפנות את ההתנחלויות.

 • פרחאת  ביום אפריל 23, 2011 בשעה 15:56

  השמאל חצה קוו אדום שלא חוצים אותו בשום מדינה הנלחמת על קיומה מר מרחב ביטא את רחשי לב רוב הציבור ,השמאל הפך להיות לא לגיטימי אף בוגדני

 • רני  ביום אפריל 23, 2011 בשעה 16:13

  ליותם
  השם הנו ג'והן בראון. גם היתר הנו גיבוב של בורות. אכן בישראל החופשית יש לך גם זכויות והרבה וגם חובות ומעט. מצחיק שאחרי פסח כסיל ישראלי אומר "אתם" ולא אני. החרם והשנאה מוכוונים אליך בדיוק כפי שהם מכוונים כלפי נתניהו וליברמן שאכן מתנהג כסוכן זר. אין איש ישראלי סביר והגון המתכוון לפגוע בכך, יצרנו כאן מדינה ליברלית לתפארת, התקרבנות זו היא עוד שקר שמאלני אופייני. הבט סביבך בור וכסיל וראה מה העם היהודי יצר כאן יחסית לאלו שבהם אתה תומך. מי שמתכוון לפגוע בכך ואומר זאת ומכריז זאת ועושה כמיטב יכולתו אלו שוחטי התינוקות ויורי הטילים במטרות אזרחיות. ישראל כבר הכריזה יותר מפעם שהיא מוכנה לחזור לגבולות דומים ביותר לגבולות 67. סרבני השלום הנם הנתמכים על ידך שמפעילים בורים כסילים כמוך בתוך ישראל.

 • יותם  ביום אפריל 23, 2011 בשעה 17:48

  ההסברה הישראלית לא מצליחה כי היא לא נכונה. ישראל היא מדינת אפרטהייד, וודאי לממשלה כמו זו אין כל רצון לחזור לגבולות 67', אלא להמשיך לשלוט בכל השטחים שהיא שולטת כעת בלי להעניק במקביל זכות ל-3.5 מיליון וחצי פלסטינים לבחור את מנהיגיהם ולנהל את חייהם. יש שתי אפשרויות לגיטימיות: לצאת מהשטחים הללו, או להעניק אזרחות שווה וזכות בחירה שווה לכל תושביהן. עובדה שמנצרת ומטייבה איש אינו דורש ממך לצאת.
  זו ממשלת "אף שעל", ואילו כל הליגה הערבית הסכימה לשלום על בסיס קווי 67'.
  מתי היה שלום? כשהתחלף מנהיג ישראלי. סאדאת נשאר סאדאת, אבל גולדה ורבין לא רצו להחזיר את סיני ובגין כן. כבר מזמן ששלום תלוי ברצונה הטוב, ובדרך כלל הרע, של הממשלה היושבת בגבעת רם ולא בשום מנהיג ערבי.
  לא רק אני לא מאמין לך, גם רוב העולם לא מאמין לך, ולאט לאט אפילו לאמריקנים, ואפילו לחסידים הכי תמימים שלכם, יהודי ארצות הברית, עוד מעט נמאס מכם. מי שרוצה קולוניות אין לו שקט ויש לו הרבה שונאים, וזהו.

 • יוסי מתל אביב  ביום אפריל 23, 2011 בשעה 20:05

  ליותם, אני מקווה שאתה יודע לשחות כי אם לא הבנת את הערבים הם קוראים לעל הישובים היהודיים בארץ ישראל "התנחלויות". מבחינתם עליך לעזוב את ארץ ישראל יחד עם בני עמך. כל מה שתאמר, תכתוב או תתלהם לא משנה אם זאת אמת או לא העובדה היחידה כאן במזרח התיכון שלא מעוניינים ביהודים על אדמת ארץ ישראל. בגלל זה עלייך ללמוד לשחות כי אם יתממשו מאווייך תצטרך לשחות לחופי קפריסין לסיים את חייך העלובים כפליט בלי אונר"א שתפרנס אותך ואת צאצאייך לכל החיים

 • יותם  ביום אפריל 23, 2011 בשעה 20:53

  יוסי'לה, אם לא תאכל הכול מהצלחת תבוא המכשפה ותיקח אותך.

 • ש  ביום אפריל 25, 2011 בשעה 9:36

  כל הכבוד על הטור המישר מבט , הנבון והבהיר.
  הביקורת על ההסתה נגד נתניהו אין משמעה תמיכה בנתניהו או במדיניותו. הגיע הזמן שהשמאל הקיצוני יבין שזה לא שחור או לבן.
  סולידריות עם הפלשתינאים ובהסתה נגד נתניהו השמאל נפרד לשלום לא רק מהשיח הישראלי אלא גם מהפלשיתנאים.
  השמאל הקיצוני לא מהווה שום פונקציה אצל הפלשתינאים. השמאל הקיצוני עבור הפלשתינאים הוא עלה תאנה או אם תרצה עלה נידף ברוח.
  והראייה רצח ג'וליאנו מר. מי שבוחר להיות עיוור שיהיה עיוור.
  פתטים!!

 • גיא  ביום מאי 23, 2011 בשעה 5:29

  סיפור קטן שאנשים שכחו או לא מודעים אליו :
  באוקטובר 2009 טען יעלון שיש ישראלים שנוסעים לארה"ב ופועלים נגד ישראל.
  הוא אף אמר שהם משסים את ממשל אובמה ומייעצים לו נגד ממשלת ישראל.
  הפרסום היה בישראל היום.
  כעבור 6 חודשים בפברואר 2010, שוב בישראל היום, פורסם שחיים רמון מייעץ לפלשתינים במו"מ שלהם מול ממשלת ישראל (יותר נכון לומר באופן שבו הם מתייחסים למו"מ).
  חיים רמון, להזכירכם, לא הכחיש, ורק כעבור יומיים פרסמה מפלגת קדימה הודעה שלפיה חיים רמון איש פוליטי שמקיים פגישות בעולם.
  לאחר כמה שבועות בערוץ הראשון אמר יואל חסון (מול איילה חסון וזאב אלקין) : "בקרוב תהיה הרעה ביחסי ישראל ארה"ב".
  כששאלו השניים האחרים למה הכוונה הוא התחמק מתשובה.
  כעבור חודש אירע הסיפור עם ג'ו ביידן והבנייה במזרח ירושלים.

  אתם מבינים ?

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.

%d בלוגרים אהבו את זה: