לעצור את טירוף השמאל

פורסם בעיתון "מקור ראשון" בתאריך 26.5.2011

מי שיקרא את ה"וושינגטון פוסט" ואת עיתון "הארץ", עלול לחשוד כי הוא לוקה בפיצול אישיות. אתמול דיווח ה"וושינגטון פוסט" כי מנהיג הרוב הדמוקרטי בסנאט, הארי ריד, הודיע שהוא דוחה את מתווה אובמה לחזרת ישראל לגבולות 67'. זה מצטרף לאהדה הסוחפת את האומה האמריקנית כלפי נתניהו. לא רק אצל החבר'ה הניאו-שמרנים של "קומנטרי" אלא גם בקרב ה"הארד קור" הדמוקרטי. והנה, ב"הארץ" עטים גדעון לוי, יוסי שריד וארי שביט על נתניהו, כל אחד מושחז וארסי יותר מקודמו. שביט, שהאיץ בנתניהו ללכת בכיוון שבו הוא פוסע כעת, געגע משהו על "נאום מצדה".

נאום ראש הממשלה נתניהו הצליח להבקיע את הבידוד שכפה אובמה על ישראל. הטעות הקריטית של הנשיא האמריקני הייתה בתחרות "מי ינאם ראשון". הוא סנדל וסיבך את עצמו בעצת הילארי קלינטון. נתניהו הגיב בתוקפנות מנומסת ובנחישות נוסח וושינגטון. תוך יום זכה באהדת הקונגרס וחלק אדיר מהאמריקנים. הוא דיבר בשפה שהאמריקנים אוהבים: הרבה עובדות, בלי בולשיט. נאומו התבסס על הקונצנזוס הישראלי שאפילו בקיבוצי 'השומר הצעיר' חותמים על תכניו. מעטים יודעים, למשל, שתוכנית נתניהו זהה במאת האחוזים לתוכנית השלום של רבין מאוקטובר 1995. במלים אחרות, ההבדלים ההיסטוריים בין תנועת העבודה הביטחוניסטית לבין הליכוד נמחקו. נתניהו מגלם את המפנה ההיסטורי הזה.

ולמרות הכול, במוצאי השבת הבאה, הארבעה ביוני, תתקיים בתל-אביב הפגנה שתצא מכיכר רבין בסימן התנגדות לנתניהו. בשמאל כבר התחילו לפזר את הרעל המוכר על נתניהו "סרבן השלום", ה"מסוכן", שהופך את ישראל ל"מדינת אפרטהייד פשיסטית". כלומר, מפלגת העבודה, מרצ והקומוניסטים זזו הקצינו את עמדותיהם מלפני חמש עשרה שנה. הם ניצבים במקום שבו ניצבו אנשים כמו אבו-ג'יהאד. אולם זו לא תזוזה שמאלה; זו פנייה לכיוון הפשיזם האסלאמי. ברגע שנתניהו הפך למנהיג הרוב הישראלי הציוני והשפוי, השמאל נדרש לפנייה לכיוון מורשת הג'יהאד של ערפאת. מדברים שם בגלוי על העלאת אחוזי ההצבעה בקרב הערבים בבחירות הקרובות: בלי החבר'ה מהגליל, מנצרת ומהמשולש, הם יגרדו את אחוז החסימה מלמטה. לכן, סביר להניח ש"מחנה השלום" ידאג לייבא להפגנה הקרובה לא מעט מערביי ישראל כדי לעבות את השורה.

הפגנת שמאל בתל-אביב. צילום אילוסטרציה

הפגנת שמאל בתל-אביב. צילום אילוסטרציה

המשטרה נדרשת עתה להחליט מהו גבול הסובלנות של הדמוקרטיה. אם דגלי פלשתין המונפים במרכז תל-אביב בצד סיסמאות ארסיות נגד ראש הממשלה אינם מהווים קו אדום. אם לא צריך לעצור את האוטובוסים מהמשולש ומהגליל בדרכם לתל-אביב. האם מישהו היה מעלה על דעתו לאפשר למפגיני ימין להגיע עם דגלי ישראל לאום אל-פחם? כזכור, בפעם האחרונה שזה קרה, אנשי הימין לא נכנסו אל מרכז העיר המוסלמית. ערביי אום אל-פחם הנאורים רגמו אותם באבנים כדי להראות להם שמדובר בטריטוריה איראנית. אין סיבה אפוא שגדודי רק"ח ובל"ד בהנהגת מחמד ברכה וחנין זועבי יוכלו לעשות כן. הגיע הזמן שהשמאל בארץ יבין כי הסבלנות מתחילה לפקוע.

השר לביטחון פנים צריך להבהיר למשטרה כי הגיע הקץ לימים שבהם דגלי ערפאת התנוססו בהפגנות ה"שלום" בתל-אביב. לדמוקרטיה יש זכות לא רק להגן על עצמה אלא גם להבהיר לאזרחיה מה הם הגבולות האדומים. השמאל בישראל, שכבר מזמן לא עוצר באדום, צריך לדעת כי גם לליברלים הגדולים ביותר כואב כשתוקעים להם אגרוף בפרצוף. שלטון החוק צריך אם כן לדעת כיצד להתמודד עם האגרופנים משמאל.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • עידו לם  ביום מאי 26, 2011 בשעה 8:09

  ביבי הוא סרבן שלום סדרתי וההצהרות שלו מעניינות כקליפת השום, מה שחשוב זה המעשים והוא לא עושה כלום זולת נאומים חלולים כמו ששמענו לפני יומיים.

  • גיא  ביום מאי 29, 2011 בשעה 7:24

   איזה מעשים הוא לא עשה ואיזה מעשים כן עשה אבו מאזן ?
   העובדה שאתה מסתכל אך ורק על הצד הישראלי היא בעייתית, פסיכוזה חוזרת ונשנית של השמאל.
   איך יכול להיות שלנצח אתם לא פונים בדרישות מהערבים ?

  • ג  ביום יוני 5, 2011 בשעה 11:40

   ביבי עשה מה שאף מנהיג, כולל רבין ז"ל ופרס יבדל"א, לא עשה: הוא הקפיא בנייה בהתנחלויות למשך חודשים!

   רבין – והוא אמר זאת גם בנאומו האחרון בחייו בכנסת – התנגד בתוקף לכל הקפאה לפני הסדר הקבע.

 • אבי  ביום מאי 26, 2011 בשעה 12:37

  ומה אתה מציע לעשות לחתרנים האלו? לעצור אותם? לאשפז אותם? לחנך אותם מחדש? כיצד לדעתך המשטרה והממשלה צריכה לפעול לנוכח האיום הזה מבית?
  אגב, מה שנשאר מהימין הוא התעקשות פתטית ועלובה על "גושי התיישבות", אריאל וכו'. זהו? על זה המלחמה על אריאל ועוד כמה יישובים? הימין בפניקה כי מנהיג ימני אחרי מנהיג ימני ממחזר את סיסמאות השמאל.

 • א.ב.  ביום מאי 26, 2011 בשעה 13:57

  אז מה היה לנו כאן?
  דוד מרחב קורא למשטרת ישראל לפעול באלימות כנגד הפגנה דמוקרטית.
  ועל זה נאמר "במקום שבעלי תשובה עומדים גם צדיקים גמורים לא יכולים לעמוד – מרוב הסירחון".

 • מפריח השממות  ביום מאי 26, 2011 בשעה 15:14

  וכשיכניסו את כל השמאלנים לכלא,
  על מה בדיוק תכתוב?
  על המשנה המדינית שלך?
  אני כבר מת מסקרנות!

 • הלל  ביום מאי 26, 2011 בשעה 17:41

  לא הבנתי מה הבעיה עם ססמאות ארסיות נגד ראש הממשלה?
  זכותו הלגיטימית של כל אזרח להביע את דעתו על ראש הממשלה לטוב ולרע. הנ"ל משרת ציבור – דגש על משרת. אם דעת הציבור לא נוחה מהמשרת, זכותו וחובתו להודיע לו על חוסר שביעות הרצון.

  וגם דגלים של (אין)פלסטין כבר ראינו. על מה ההתרגשות?

  כל עוד לא תהיה אלימות מצד המפגינים (אין מצב שתהיה אלימות בתל-אביב – כבר הייתי בהפגנות כאלה. הקהל דומה לעדר כבשים – פועה, אבל הולך כמו טטה'לה לאן שהמשטרה דוחפת אותו) – לא צריכה להיות בעיה.

  יבואו, יצעקו, וילכו הביתה. לא קרה שום דבר.

  מי שמתעצבן יכול להתרחק מהמקום בזמן ההפגנה, או לחילופין, להחזיר למפגינים את כל ה"ברכות" שלהם עם ריבית.

  באמת שלא ברור לי מה העילה למנוע הפגנה.

  הרעיון במדינת ישראל הוא להפוך את אום-אל-פאחם דומה לתל-אביב, לא את תל-אביב לאום-אל-פאחם.

  אם ננמיך את הסטנדרטים שלנו לרמה של הבני-דודים, אפשר כבר לוותר ולתת להם להפוך את ישראל לעוד מדינה ערבית, לא?

  על מה אנחנו נלחמים פה בעצם?

 • דן ספיר  ביום מאי 26, 2011 בשעה 23:52

  סליחה? דגל כחול לבן באום אל פאחם זה כמו דגל אדום-ירוק-לבן-אדום בתל אביב? מרזל באום אל פאחם זה כמו זהבה גלאון בתל אביב? הרבה יותר נכון לומר שדגל זר באום אל פאחם זר בתל אביב, ופרסונה נון גנרטה באום אל פחם היא פרסונה נון גרנטה בתל אביב. כלומר, גם אם מרזל ינסה לצעוד במרכז תל אביב ישליכו עליו אבנים והוא יזדקק שם ללא פחות שוטרים מבאום אל פחם. והכי חשוב: בועה או לא בועה – המרכז משפיע על הפריפריה, לא להפך, ככה זה בחיים.

 • ד.ר  ביום יוני 1, 2011 בשעה 19:09

  מבחינתי, דוד מרחב הוא ימין "פרווה" בלתי מזיק כל עוד הוא תומך במדינת רווחה ובהתערבות ממשלתית במשק. שמרן אמיתי (קל וחומר ניאו-שמרן) היה תומך בשוק חופשי. הוא עושה קולות של פיט ביוקנן אבל בפנים הוא קיבוצניק.

 • בנדה יעקב  ביום יוני 4, 2011 בשעה 12:12

  עלוב נפש. הוא לא יסתכן כמובן, רק ילכלך מכורסתו כדי שיקום יונה אברושמי כלשהו וישב למענו בכלא 30 שנה.

 • אחד  ביום יוני 4, 2011 בשעה 13:29

  צודק בהחלט!!

  הגיעה העת לצאת למלחמה על הדמוקרטיה- בשלב הראשון של המלחמה חייבים להוציא מחוץ לחוק שימוש בססמאות נגד ראש הממשלה. לאחר שניצחנו בשלב הראשון נעבור לשלב השני- איסור הנפת דגלים או פלקטים המנוגדים לתפישתו של ראש הממשלה. אחרי השלב הקצר (והדי פשוט) הזה יגיע השלב השלישי- עצירת אוטובוסים בדרכם להפגנות או במובנו היותר רחב- איסור על הפגנות שנוגדות את דעתו של מהנהיג, רק הפגנות בעד מהנהיג תומכות בדמוקרטיה! מכאן נשארו עוד השלב הרביעי של שלילת זכות ההצבעה של מי שלא חושב כמו המנהיג, השלב החמישי של שלילת כל הזכויות האזרחיות של מי שאינו חושב כמו המנהיג וכמובן השלב השישי והטריוויאלי של מעצר כל "מתנגדי המשטר".
  אודה אם תדווח מה שלום דמוקרטינו היקרה לכשתסיים להגן עליה בכזה להט.

 • דוד  ביום יוני 4, 2011 בשעה 19:56

  תמשיך לכתוב, רוב העם בדעותיך וכבר לא מתבלבל. את השמאל הקיצוני אפשר להחזיר בהסכם השלום במקום שטחים.

 • אבי  ביום יוני 5, 2011 בשעה 6:54

  קצת פשטני הייתי אומר

  נתניהו מנהיג הרוב השפוי? מה עם הסינדולים? הם נשכחו? מי שגילם מפנה היסטורי זה שרון, העצני, מרידור. נתניהו נגרר מחוסר ברירה והגיע הזמן למעשים. סילוק המזדנבים הפייגלינים הצידה וחיבור לכוחות השפויים באמת. מלחמה בשמאל לא תעזור כי השמאל הקיצוני מקובע בדיוק כמו הימין הקיצוני.

  אין כל רע באימרה "על בסיס '67" צריך לזכור קצת היסטוריה. הסדר בנוסח הסכמי וורסיי לא יחזיק מעמד.

 • ג  ביום יוני 5, 2011 בשעה 11:35

  יותר מזה… ביבי עקף את רבין ז"ל משמאל! רבין – בנאומו האחרון בחייו בכנסת אמר שלא תהיה מדינה פלס' אלא "פחות ממדינה" ואילו נתניהו מדבר על מדינה.

  באותו נאום, רבין אמר שירושלים תישאר מאוחדת, תכלול גם את היישובים סביבה ולא תחולק בשום הסדר. הוא גם אמר שישראל תישאר בבקעת הירדן "במובן הרחב ביותר".

  בנוסף, נתניהו הקפיא התנחלויות למשך 3 חודשים. רבין התנגד בתוקף לכל הקפאה לפני הסדר הקבע.

  אם ביבי סרבן שלום, מה רבין ז"ל? סרבן שלום קיצוני?

 • דימה  ביום יוני 5, 2011 בשעה 13:12

  זה לא ביבי שמסכן את המדינה אלא אותו שמאל צדקני שבהתלהבות של ילד בן 10 הולך שבי אחרי השקרים של העולם הערבי, ולמעשה נותן יד בדה-לגיטימציה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ע"י כך שהוא עוזר לאיסלאם לשכתב את ההיסטוריה המקומית (!) כך שישראל והיהדות יצטיירו באור רע של כובשים ומדכאים ומתנכלים לאזרחים חפים מפשע.. ועל אף שברור לכל מי שהעז להוציא את קצה אפו ממדינת תל אביב שזה שקר גס ושזה יוביל לזה שקיצוני האיסלאם יחגגו פה על גופות המדינה והעם היהודי.. כל מיני קריאות בגנות העם היהודי כבר נשמעו בעבר… בעיקר באירופה, בעיקר בגרמניה הנאצית.. ואת זה השמאל שוכח.
  ואם ניתן לשמאל להמשיך ככה העם היהודי שוב ימצא את עצמו צועד כצאן לטבח, רק שהפעם הצורר יהיה מוסלמי..
  לא צריך דוקטורט באנתרפולוגיה כדי להבין את ההבדל בתפישה המקובלת בין תל אביב שמקבלים בשלווה הפגנות השוללות (באופן ישיר או עקיף) את זכות הקיום של עם יהודי במדינה יהודית, לבין מטר אבנים על דגלי ישראל באום אל פאחם, שלפחות אמורה להיות עיר ישראלית, בפועל עיר ערבית בשטחי ישראל, שפשוט מצפצפת על החוק והדמוקרטיה..
  וסתם לתזכורת… רצח רבין גם התחיל מססמאות נגד רה"מ.. אז עכשיו כשהשמאל (הלא אלים אך מעודד טרור) מניף שלטים נגד ביבי זה בסדר גמור? דמוקרטי??
  השמאל בישראל כבר מזמן עיוור להשלכות מעשיו, ורק משנן מנטרות ששייכות ללא פחות מרוצחים אויבי העם היהודי…

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.

%d בלוגרים אהבו את זה: