ח"כ לשעבר מוחמד נפאע פרסם מאמר תמיכה בנשיא אסד

פורסם בעיתון "מקור ראשון" בתאריך 24.6.2011

תנועת חד"ש תומכת בנשיא סוריה אסד ובפעולותיו נגד ההתקוממות העממית בארצו. כך חשף בשבוע שעבר באתרו העיתונאי יוסי אלגזי, בעבר כתב "הארץ". ח"כ לשעבר מוחמד נפאע, מזכ"ל המפלגה הקומוניסטית הישראלית (רק"ח), הגוף המרכזי בחד"ש, פרסם בחודש שעבר מאמר תמיכה ברודן הסורי באתר הנפוץ בעולם הערבי, "אל-חואר אל-מתמדן".

מזכ"ל המפלגה הקומוניסטית, מוחמד נפאע. צילום: אתר הכנסת

מזכ"ל המפלגה הקומוניסטית, מוחמד נפאע. צילום: אתר הכנסת

אלגזי מדווח כי עם פרסום מאמרו, קוראים רבים גינוהו בחריפות. אחד הקוראים כתב: "עמדתו של המזכיר הכללי של המפלגה הקומוניסטית הישראלית היא מבישה ומבזה. הוא רוקד מעל גופות ההרוגים שאת דמם שופך המשטר הפשיסטי של דמשק שעה שהם תובעים חופש, דמוקרטיה ויחס של כבוד. בכל הפגנה הם קוראים: 'בדרכי שלום, בדרכי שלום – אנו רוצים חופש'… אני מלא צער על כך שפעילים מרקסיסטים מחזקים את ידיהם של הרודנים, רוצחי ילדים, נשים ושוחרי חופש מבין אזרחי סוריה".

אולם בזה לא תמו הדברים: ב-2 ביוני פרסם אתר חד"ש בערבית את הודעת הסיכום של כנס מפלגות קומוניסטיות שהתקיים בתאריכים 15-13 בבריסל, בלגיה, תחת הכותרת: "המפלגות הקומוניסטיות מביעות את הזדהותן עם סוריה לנוכח המזימות האימפריאליסטיות ותובעות להפסיק את התוקפות הצבאית על לוב". "פחות משבוע אחר הפרסום הזה", כותב אלגזי, "פרסם אחד המנהיגים הקומוניסטים העיראקים הוותיקים, קאזם חביב, מאמר אף הוא באתר 'אל-חואר אל-מתמדן' תחת הכותרת: 'מהי עמדתן של המפלגות הקומוניסטיות והפועליות בעניין אביב העמים במדיניות הערבית?'. בהסתמכו על הפרסום באתר חד"ש, חביב ביקר בחריפות את עמדתן של המפלגות הקומוניסטיות שנציגיהן השתתפו בכנס בבריסל בעיקר בכל הנוגע להתקוממות העממית בסוריה נגד משטרו העריץ של בשאר אל-אסד". גם ההיסטוריון העיראקי עלי עג'יל מנהל פרסם מאמר תגובה חריף נגד הכנס בבריסל באתר הערבי הפופולארי תחת הכותרת, "המפלגות הקומוניסטיות בעולם מבטאות את הזדהותן עם השלטון הסורי נגד אינתיפאדת ההמונים – עניין מוזר, עיוורון וסכלות – מדוע?".

אלגזי מדווח, כי ב-7 ביוני 2011 התפרסם הן בביטאון רק"ח בערבית "אל-איתיחאד" והן באתר חד"ש בערבית מאמר מערכת תחת הקורא להפסקת ההתקוממות נגד אסד. "אנו מקווים", נכתב במאמר, "שהמשטר הסורי ינקוט ברפורמות מיידיות להרגעת המצב ושיוביל את סוריה אל חוף מבטחים. אנו מודעים לאלה שאורבים ומעוניינים להסיט את האינתיפאדה לנתיב מסובך העלול לגרום לאסונות לעם הסורי עוד לפני שיפגעו במשטרו של בשאר אל-אסד עצמו".

"צמוד למאמר המערכת", ממשיך אלגזי, "התפרסמה בהבלטה מיוחדת הודעה מטעם סוכנות הידיעות הערבית הסורית 'סאנא' שהפיצה את ההודעה הכוזבת של שלטונות סוריה לפיה ארגונים מזוינים מטעם האופוזיציה למשטר הם שטבחו 120 אנשי ביטחון וצבא סוריים מערבית לג'סר אלשע'ור ופצעו עשרות נוספים". מן הראוי לציין, מסכם אלגזי, שפרסומים אלה לא באו לידי ביטוי באתרים של רק"ח וחד"ש בשפה העברית.

בסוף השבוע שעבר הבינו ברק"ח כי דבר תמיכת מזכ"ל המפלגה ברודן הסורי הגיע לידי החברים היהודים. כמו בימים הטובים של הסובייטים, פורסם "ראיון" עם באתר המפלגה עם המזכיר נפאע, שאמר כי רק"ח "באופן חד-משמעי נגד רצח מפגינים, נגד שלטון דיקטטורי, נגד מעצרים פוליטיים, נגד חוקי החירום. אנו מתנגדים להורשת השלטון, כפי שנעשה במשפחת אסד". "אותם כוחות באופוזיציה הסורית, הקוראים להתערבות נאט"ו בסוריה", סיכם נפאע, "בוגדים באינטרסים של העם הסורי, ובפועל מפנים עורף לסיסמאות שהם משמיעים בזכות החירות והדמוקרטיה".

גם הודעתו זו של נפאע לא סיפקה את תומכי המפלגה. באתר חד"ש בעברית זכה המזכ"ל לביקורת שבה נכתב: "הגינוי של נפאע לאותם חלקים באופוזיציה הסורית שקוראים להתערבות נאט"ו הוא צורם מאד. יושב לו אדם לבטח בביתו בגליל, ומטיף לאנשים הנרצחים במאותיהם ללא כל שינוי עתידי נראה לעין, שעליהם לנהל את מאבקם חסר הסיכוי מול כוחות הביטחון החמושים לבדם".

אין זו הפעם הראשונה שאנשי רק"ח מדברים בשני קולות. כך, למשל, חשף אלגזי לפני שנה כי באתר חד"ש בערבית התפרסם מאמר שטנה נגד אביבה ונעם שליט. במאמר כתב המחבר לאביבה שליט: "גברתי, הדמעות שלכם מוכרות ושקופות ואיש אינו מאמין להן אפילו אם אובמה יעניק לכם כל מה שבידו. ההיסטוריה עוד תגזור עליכם תבוסה ותזרוק אתכם לאשפה של העמים, במאוחר או במוקדם!". למותר לציין שגם המאמר הזה לא התפרסם באתר המפלגה בעברית או בשבועון המפלגה "זו הדרך".

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • גיל  ביום יוני 26, 2011 בשעה 10:19

  נו, היכן דרור בל"ד מגן החלכאים והנדכאים?

  בוודאי מאזין למנהיג בשארה באל-ג'אזירה.

  חד"ש או בל"ד, המפלגות הערביות החמיצו הזדמנות לעמוד בצד הנכון של ההיסטוריה.

  אבל לדרור בל"ד, שאני מעריך שהוא ערבי הכותב תחת שם יהודי בכוונה, זה לא משנה כלל.

 • דרור בל"ד  ביום יוני 26, 2011 בשעה 11:05

  מדוע אין קישור לאתר של אלגזי ו\או למאמר בערבית?

  לגיל. חבל על ההבלים. גורמים ציוניים קיצוניים בחד"ש ניסו לעשות לבשארה בדיוק את מה שאתה מנסה לעשות. ראה כאן וראה תגובותיי שם.
  http://hagada.org.il/2011/04/27/%D7%93%D7%A8-%D7%91%D7%A9%D7%90%D7%A8%D7%94-%D7%9B%D7%94-%D7%9E%D7%A6%D7%A2%D7%A8/

 • עידו לם  ביום יוני 26, 2011 בשעה 11:24

  אני חושב שנפאע מדגים את כול הכושל והעלוב בתרבות הערבית וכוחות "הקדמה" באופן כללי.

 • גיל  ביום יוני 26, 2011 בשעה 12:17

  דרור בל"ד – בנסיבות אלו, איך תעז להראות פניך, בהשאלה, בציבור?

  העליבות והשקר בוקעים מכל משפט שלך. אילו היית רק אידיוט מועיל, ניחא. אבל להוציא משפט כזה

  "…אפילו לא בגלל אלפי קרבנות השווא שנפלו, ע"פ מקורות ציוניים, בהגנה על המדינה המכונה ישראל בשיח הציוני…"

  צריך להיות תלמיד מצטיין של בשארה, אחמדינג'אד ונסראללה גם יחד.

  סע מפה, ותגיד תודה שנותנים לכלבים שכמוך פיתחון פה בכלל. בסוריה היו משאירים את נבלתך לעוף השמיים.

  • דרור בל"ד  ביום יוני 26, 2011 בשעה 14:01

   אם התרגזת סימן שנגמרו טענותיך הענייניות, בהנחה (לצורך הדיון בלבד) כי היו כאלה אי פעם. נראה לי כי בסוריה לא היו מבדילים ביני ובינך, כך שהטענה מה היה קורה לי אישית בסוריה אינה רלוונטית. אלפי קרבנות נפלו לשווא. זה לא רק אני אומר. היום כל ציוני יידע לספר לך על כך. העילה אותה מספקת המדינה הציונית היא כי אלה נהרגו למען הגנה על המדינה. כל ציוני יודע זאת (ומי ששכח מזכירים לו זאת). המדינה הציונית, אם זכרוני אינו מטעני, אכן מכונה ישראל בשיח הציוני, גם על כך יידע כל ציוני לספר לך.

 • רני  ביום יוני 26, 2011 בשעה 18:34

  בדרור בל"ד יש לטפל בשיטות של אסאד שהוא ממליץ, מחבב ומעריץ. אבל, כנראה שבאמת החיילים הסורים נציגי הדיכוי האכזרי של האימפריאליזים העלווי אירני בגיסר אל שעור נהרגו בנשק על ידי כוחות ההתננדות והשחרור. בכלל, לאט אבל בטוח כוחות ההתנגדות עוברים יותר ויותר לשימוש בנשק. לפנינו תערובת של הפגנות לא אלימות, הפגנות אלימות ומחתרת הלוחמת בנשק. בינתיים אסאד טובח בבני עמו ותולש אשכים וציפורניים של ילדים ובוגרים, לא נראיית הפסקה בקרוב.

  • דרור בל"ד  ביום יוני 27, 2011 בשעה 8:01

   ברני יש לטפל בשיטות של היטלר שהוא ממליץ מחבב ומעריץ.
   ביינתים היטלר משמיד יהודים בתאי הגזים ורני מעודד אותו וצורח הייל היטלר.
   אתם חולי רוח אם אתם מאמינים במה שאתם כותבים. לא המוסר המעוות מפריע אלא זה שאתם באמת מאמינים שאני תומך באסד. אתם עצמכם תומכים באסאד, כמו שתמכתם בפושע המלחמה אהוד ברק.

 • תמה  ביום יוני 27, 2011 בשעה 0:56

  מדוע אתם משחיתים זמן ומילים על הדמגוג עלוב הנפש המתכנה 'דרור בל"ד'. האיש הוא ארכי-לאומן, ימני קיצוני המקדש את שקרי הלאומנות הערבית ומעז להטיף מוסר לציונים. אנשים כמותו אינם בני שיח. הם אויבים. וכמו שאמר פרופ' ליבוביץ': עם אויבים לא מתווכחים, אלא נלחמים. עד להכרעתם.

 • גיא  ביום יוני 27, 2011 בשעה 5:56

  איך זה שתמיד מי שנגד ישראל יכול להיות הכל ?
  דיקטטור, רוצח המונים, גזען, כל עוד זה נגד ישראל מייד יש פה זיכוי וזיכוך.
  עכשיו ברור למה כל משטר דיקטטורי בעולם לא ממש ידיד לישראל (במקרה הטוב).
  הבעייה כמובן היא אלה שפה שמגינים בלהט על הדיקטטורים האלה.
  לגבי דרור מבל"ד, שהתגרו בו , אני עדיין חייב להזכיר שבשארה מופיע ביוטיוב שם הוא אומר בפירוש שאין עם פלשתיני וכשמדובר בישראל מדובר ב"דרום סוריה".
  זה האיש דרור חושב שציוניים "קיצונים" פגעו בו.
  השאלה היא למה לאור כל העובדות המתועדות (ועידת הערבים הראשונה ב-1919 פסלה קיום עם פלשיתיני וטענה שערביי ישראל הם אזרחי סוריה הדרומית) עדיין אנשים מסוגו בשלהם ?
  התשובה היא במחלת נפש, לא פוליטיקה ולא אידאולוגיה.
  מי שמתעלם מהמציאות הוא חולה נפש.
  וכך אני מאפייו אנשים מסוגו.

 • אנג'לו איידן  ביום אוקטובר 25, 2011 בשעה 1:08

  כל הכבוד לחבר מוחמד נפאע!
  רק דרך המאמק האמיץ, ולא באמצעות רוויזיות, ניתן להעלות בדרגות של התודעה הפוליטית ולהתרחק מהרפש של סוכני הבורגנות בין שורות השמאל!
  אנג'לו איידן – ירושלים

טרקבאקים

 • מאת אין חד"ש תחת השמש | טק פוליטי ביום מאי 5, 2013 בשעה 18:09

  […] חבר חד"ש והח"כ לשעבר מוחמד נפאע פרסם במהלך 2011 מאמר תמיכה פומבי במשטרו של אסד. בהמשך, חשף הכתב עמית סגל מחדשות 2 את היקף התמיכה לה זוכה […]

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.

%d בלוגרים אהבו את זה: