מארגני המשט הוכו שוק על ירך

פורסם בעיתון "מקור ראשון" בתאריך 4.7.2011

סיכול המשט לעזה בידי ממשלת יוון, פרי הברית בין ראש הממשלה נתניהו לבין עמיתו היווני פפנדריאו, תפס את מארגני המשט השני לעזה לא מוכנים. הם, שרכבו על מיתוס הבידוד של ישראל בעולם וקראו באדיקות את גדעון לוי וארי שביט, היו בטוחים שהקהילה הבינלאומית תפיח רוח גבית במפרשי משט התמיכה בחמאס. אולם הם הוכו שוק על ירך. כך, התובע הכללי בארה"ב איים על 36 אזרחים אמריקנים המשתתפים במשט, כי אם יפליגו לעזה, יחשפו עצמם לתביעה פלילית. מספר משתתפי המשט צנח במהירות מ-1,500 ל-350, וכמות הספינות נחתכה מ-15 ל-10. בנוסף, דיווח אתמול ערוץ 2, כי פעולות שקיים ארגון 'שורת הדין' ביוון גרמו לשלטונות לבדוק אם זייפו ראשי המשט את היעד שאליו היו אמורים להגיע, קרי: עזה. זאת, היות ועל פי החוק היווני, על כל ספינה להצהיר על מלוא הפרטים הקשורים בהפלגה.

הרשויות בארצות הברית איימו. הספינה האמריקנית במשט לעזה

הרשויות בארצות הברית איימו. הספינה האמריקנית במשט לעזה

בארצות הברית, תדמיתם של מארגני המשט כפעילי שלום הולכת ונשחקת בהתמדה. במאמר המערכת שפרסם ה"וושינגטון טיימס" ב-29 ביוני, חושף העיתון האמריקני החשוב נתונים על המצב האמיתי בעזה: "הנתונים הסוציו-אקונומיים גם לא מציגים תמונה של סבל. תוחלת החיים בעזה היא 74, 7 שנים מעל הממוצע העולמי ויותר ממצרים, הודו או רוסיה. תמותת תינוקות, מדד אמין למצב בעייתי של מדינות, היא פחות מחצי מהממוצע העולמי. קצב האינפלציה ב-2010 היה 3.5 אחוזים, לעומת ממוצע אמריקני שנתי של 3.6 אחוזים במאי השנה. על אף שהאבטלה גבוהה ועומדת על 25 אחוז, היא צנחה בחודשים האחרונים. אם חמאס לא היה משתמש בעזה כשטח לשיגור רקטות ופצצות מרגמה נגד ישראל, הבעיה הזו לא הייתה קיימת".

בשמאל הרדיקלי מעריכים כי היחלצותה של יוון למען ישראל בפרשת המשט השני, נעוצה במשבר הכלכלי שיוון חווה. אתר 'העוקץ', אחד האתרים הפופולאריים בקרב אנשי השמאל הקיצוני, פרסם בשבוע שעבר מאמר בו הסביר כי "המשבר הפוליטי והכלכלי החמור בו מצויה יוון הוא תוצאה של מדיניות קיצוצים קיצונית שמפעילים האיחוד האירופאי וקרן המטבע הבינלאומית, הנשלטת על-ידי ארצות הברית. זו עשויה להשתמש בכוח ההשפעה שלה בקרן על מנת לשכנע את הממשלה היוונית למנוע את יציאת הספינה האמריקאית למשט משטחה". במאמר מצטטים את מארק ויסברוט, מנהל המרכז לחקר כלכלה ומדיניות בוושינגטון הבירה, שהסביר כי "משום שיוון לא תצליח לעמוד בתנאים של קרן המטבע הבינלאומית ושל האיחוד האירופאי, קרן המטבע הבינלאומי ולפיכך גם הממשל האמריקאי יזכו ליתרון רב, כך שההחלטה על הקריטריונים לפיהם יוון תקבל מימון עתידי כלשהו מגופים אלה תהיה בידיהן".

בצה"ל לא מתרגשים

בצה"ל מסרבים להתרגש מההאשמות המופנות כלפי ישראל בדבר חבלה במשט הצפוי לעזה. בהודעה שפרסם אתמול דובר צה"ל, נאמר כי "אילו יוזמי המשט היו באמת מעוניינים לסייע לתושבי הרצועה, הם היו דואגים להעברת הסחורות והציוד במעברים הקרקעיים ובתיאום מדינת ישראל וארגוני האו"ם והסיוע. ישראל מאפשרת כדבר שבשגרה מעבר של ציוד, סחורות וכספים לרצועת עזה. לכן אין שחר לטענות על משבר הומניטארי בעזה".

אולם בהודעת דובר צה"ל לא פורסם מי באמת ניצב מאחורי המשט; למעשה, ישראל הרשמית פועלת מעט מאוד כדי לחשוף את הדמויות שמאחורי המשט. לעומת זאת, ארגונים ואישים לא מעטים, שאינם זוכים למימון מצד המדינה ונדמה כי משרד החוץ לא בדיוק נעזר בשירותיהם, טורחים להפיץ בעולם מידע חשוב בנוגע למשט הטרור. כך, אהוד רוזן מ'המרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה', כתב בסוף השבוע שעבר מסמך מעניין על המשט לעזה.

רוזן מספר, כי מי שמתאם את המשט השני הוא מוחמד סאוולחה, מבכירי 'האחים המוסלמים' בבריטניה. רבים מן המשתתפים במשט חברים ב'איחוד הטוב', קואליציית צדקה אירופית הקשורה ל'אחים המוסלמים', אשר משרד האוצר האמריקני סיווג אותה ב-2008 כארגון טרור המסייע למימון החמאס. רוזן חושף כי הארגון נוסד על-ידי השייח' יוסוף קרדאווי, ממנהיגי 'האחים המוסלמים', שהקימו עם פרוץ האינתיפאדה השנייה בשלהי שנת 2000.

מאחורי המשט ניצבת למעשה ברית ירוקה-אדומה: האסלאם הרדיקלי מממן, מסייע ומארגן, וארגוני שמאל בעולם מכל קצוות הקשת השמאלית – החל בליברלים וכלה בטרוצקיסטים – מאורגנים כאינטרנציונל שנאה שמטרתו לשוות למשט תדמית של יוזמה שוחרת שלום. אולם בפועל, עיון בהצהרותיהם של המארגנים היה מגלה שההיפך הוא נכון. אין צורך בפעילות מודיעינית מיומנת; כל מה שצריך הוא לעיין באתריהם ברשת האינטרנט ולצפות בהופעותיהם הפומביות המועלות לאתר 'יו-טיוב'.

המטרות האמיתיות שמאחורי המשט

העיתונאית מלאני פיליפס מה"דיילי מייל" חשפה השבוע, כי אדם שפירו, ממייסדי 'ארגון הסולידאריות הבינלאומי' (ISM) וחבר בהנהגת 'התנועה לשחרור עזה' העומדת מאחורי המשט, חשף את המטרות האמיתיות שמאחורי המשט בכנס שהתקיים באוניברסיטת רטגרס, ניו ג'רזי, לשם גיוס כספים לטובת הספינה האמריקנית הנוטלת חלק בהפלגה. לפי שפירו, "מה שעשינו בעשר השנים האחרונות… הוא לפעול עם החברה הפלשתינית כדי להאיץ את ההתנגדות. כל זה הוא חלק מהתנועה הפלשתינית למען פלשתין… זו תנועה בינלאומית באמת… זאת פלשתין, זה העניין שנמשך כבר למעלה מ-60 שנה, שמייצר סוג כזה של אקטיביזם, סוג כזה של התנגדות".

שפירו מסביר: "'שחרור עזה' [כלומר, התנועה העומדת מאחורי המשט, ד.מ.] היא רק טקטיקה של אסטרטגיה גדולה יותר, [שמיועדת] להפוך את העימות הזה מעימות בין ישראל לבין הפלשתינים, או בין ישראל לבין העולם הערבי… [לעימות] בין שאר העולם לבין ישראל. [העניין שלנו] זה לא רק העימות, זה לא רק המצור, זה לא רק הרס הבתים, זה לא רק החומה בגדה המערבית, זה לא רק המאמץ להמשיך לנשל את הפלשתינים מאדמתם… זה גם הניסיון [של הישראלים] להגדיר מקום שבו 20 אחוז מהאוכלוסייה היא פלשתינית, להגדיר את האדמה שמתחת לרגליהם, כיהודית, להמשיך לנשל ולשעבד את האנשים האלה לאזרחות מסוג שני, שלישי או רביעי".

"'שחרור' עזה הוא טקטיקה", מסכם שפירו. "הוא חלק מאסטרטגיה להפוך את העימות לבינלאומי ולערער באמת את ישראל במקום שבו היא מקבלת את רוב התמיכה בה. כר הפעולה שלנו הוא העולם כולו. ולשם ההתנגדות שלנו צריכה להיות מכוונת. כבר יש לנו אינתיפאדה שלישית. היא מתרחשת עכשיו. היא מתרחשת בכל העולם".

דבריו של שפירו מייצגים את מחשבותיהם והשקפותיהם של יוזמי המשט לעזה, מנהיגיו ורוב משתתפיו. הבעיה המהותית היא, שבישראל לא טורחים להביא לידיעת הציבור בעולם את הדברים האלה. המשט לעזה הוא אכן חלק מאסטרטגיה לשחרור פלשתין בנוסח "תוכנית השלבים" המסורתית מבית היוצר של יאסר ערפאת ואבו-ג'יהאד. כדאי אפוא לפרסם את מהותה האמיתית של ההתארגנות הזו: המשך ישיר למורשת המופתי של ירושלים, שרבבות אוהדיו נהגו לקרוא בהתלהבות "יחי חאג' היטלר!". לא פחות.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • עידו לם  ביום יולי 4, 2011 בשעה 19:25

  הצחנה השמאלנית מדיפה עד השמיים, וכמו שהבמות הנתעבות הללו כרתו ברית עם השטן החום לפני 72 שנים היום הם עושים את זה עם הטינופת הירוקה מה שהיה הוא שיהיה מה שנעשה הוא שיעשה ואין חדש תחת השמש.

 • גיא  ביום יולי 5, 2011 בשעה 4:58

  כל התמיכה השמאלנית קיצונית מיהודי ארה"ב מלווה בד"כ בקיראה להחזרת הפליטים.
  אלה לא יהודים.
  שפירו, שפירא …. אלה אנטישמים שדורשים את ביטולה של המדינה היהודית היחידה.
  קאפואים.
  גם פה בתוכנו יש כאלה.

 • קובי  ביום יולי 5, 2011 בשעה 7:33

  אפשר לקבל קישורים למרות שזה פורסם בעיתון? זה בלוג אחרי הכל…

 • מפריח השממות  ביום יולי 5, 2011 בשעה 17:15

  אם לא היית מזכיר, כרגיל, את תמיכתו של המופתי בהיטלר, לא הייתי משתכנע.

 • בנצי  ביום יולי 6, 2011 בשעה 18:07

  מצויין.
  חשוב להתייחס במיוחד לארגון "שורת הדין" שעושה עבודה נהדרת עד קדושה מהפן האזרחי- משפטי. השאלה היא מה יכוחה ישראל לעשות בפועל בכדי לחשוף את כוונות מארגני המשט ?
  מהם הפעולות שיש לבצע לדעתך?

 • משה  ביום יולי 7, 2011 בשעה 21:01

  למראית עין בלתי מזויינת נדמה כאילו נשבר איזה שהוא מומנטום בדהרת האמוק של האוייב ותומכיו לכל הפחות במה שקשור "למחאות ומיצגי השוא", לפני כשנה בדרכי לניו יורק – הותקפתי פיזית בנמל התעופה של בריסל בלגיה ע"י כנראה בלגי על רקע המראה שלי שדומה לישמעלי בעיניו – גם ביום יום אני די שזוף ללא מאמץ מיוחד, כמובן שהחטפתי לו באבי אביו בשמחה כפולה ומכופלת זכר לשניה ו"ערבי" החטיף לו, ישמעלים שהיו בטרמינל נמלטו כמו חתולים מפוחדים מאוחר יותר הם התלוננו שזה לא מקרה יחיד אלא נפוץ – אני מניח שגם באירופה התקשורת השמאלנית לא תיתן לקלקל את האידליה המזוייפת כך שהחדשות שלהם לא ממש משקפות כמו אצלנו את הקורה בעירנו באשר היא, דרך אגב 2 זוגות יהודים חרדים שלא ניתן לטעות לאיזו דת הם משתייכים ישבו על ספסל כ-20 מטר מזירת התקרית והוא לא התייחס אליהם בכלל.

  מה דעתכם – התהפך הגלגל?

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.

%d בלוגרים אהבו את זה: