התגוננות הכרחית בנתב"ג

פורסם בעיתון "מקור ראשון" בתאריך 8.7.2011

לאנשים מעטים מוכר השם סרחיו יאני. יאני הוא אחד ממארגני המטס השטנה הפרו-פלשתיני בישראל, ומנהל את 'המרכז לאינפורמציה אלטרנטיבית'. הגוף הזה הוקם ב-1984 על-ידי הטרוצקיסטים בירושלים, שנקראו אז 'הליגה הקומוניסטית המהפכנית – מצפן מרכסיסטי'. מדובר בגוף אנטי-ישראלי ואנטי-ציוני ותיק. לפני 24 שנה, נסגר 'המרכז לאינפורמציה אלטרנטיבית' על-ידי המשטרה בטענה שהוא קשור בחזית העממית של ג'ורג' חבש. מנהיג המרכז, הטרוצקיסט מיכאל ורשבסקי (מיקאדו), הורשע ונידון למאסר בפועל. בשיאו, ניהל 'המרכז לאינפורמציה אלטרנטיבית' תעמולה פרו-פלשתינית נגד ועידת קמפ דייויד.

חוליות באדר-מיינהוף מודרניות. בצילום: עטיפת הסרט "כנופיית באדר-מיינהוף"

חוליות באדר-מיינהוף מודרניות. בצילום: עטיפת הסרט "כנופיית באדר-מיינהוף"

אתמול, אמר יאני לאתר "ידיעות אחרונות" כי הוא מודה לראש הממשלה נתניהו על שארגן למטס קמפיין יחסי-ציבור. "אנשים בחו"ל, שאני בקשר איתם, מאוד מתלהבים מתגובת היתר של ישראל", הסביר יאני. "הם חשים שהם לקחו על עצמם סיכון במטס. הם ידעו שכאשר יגיעו לארץ, ויסבירו שהם מתכוונים להגיע לרשות הפלשתינית כדי להביע סולידריות עם העם הפלשתיני, יעצרו אותם ויגרשו אותם. הם מאוד חששו שכל זה יתרחש בשקט תקשורתי מוחלט".

מי שטוען כי תגובת ישראל למטס השטנה הייתה מוגזמת, איננו יודע כנראה כי אותם פעילים שמתכוונים להגיע לארץ מאורגנים ברשתות שמאל מהפכניות ואנטי-ישראליות מאורגנות, הנתמכות על-ידי גופים כמו 'המרכז לאינפורמציה אלטרנטיבית'. למעשה, מדובר במחבלים בפוטנציה עם תודעה נוסח 'כנופיית באדר-מיינהוף'. שום מדינה נורמאלית לא הייתה מאפשרת לפרובוקטורים בסגנון הזה לשטוף את גבולות ישראל ולהתסיס את הפלשתינים ביו"ש.

אותם פעילים שמבקשים להגיע לישראל קשורים בצורה כזו או אחרת במשט המתוכנן לעזה. מדובר למעשה בברית ירוקה-אדומה של אינטרנציונאל שנאה אסלאמו-קומוניסטי נגד ישראל. כך, העיתונאית מלאני פיליפס מה"דיילי מייל" כתבה בשבוע שעבר כי אדם שפירו, ממייסדי 'ארגון הסולידאריות הבינלאומי' (ISM) וחבר בהנהגת 'התנועה לשחרור עזה' העומדת מאחורי המשט, חשף את המטרות האמיתיות שמאחורי המשט בכנס שהתקיים באוניברסיטת רטגרס, ניו ג'רזי, לשם גיוס כספים לטובת הספינה האמריקנית הנוטלת חלק בהפלגה. לפי שפירו, "מה שעשינו בעשר השנים האחרונות הוא לפעול עם החברה הפלשתינית כדי להאיץ את ההתנגדות".

שפירו מסביר כי "'שחרור עזה' (התנועה העומדת מאחורי המשט, ד.מ.) הוא רק טקטיקה של אסטרטגיה גדולה יותר, (שמיועדת) להפוך את העימות הזה מעימות בין ישראל לבין הפלשתינים, או בין ישראל לבין העולם הערבי… (לעימות) בין שאר העולם לבין ישראל". "'שחרור' עזה הוא טקטיקה", מסכם שפירו. "הוא חלק מאסטרטגיה להפוך את העימות לבינלאומי ולערער באמת את ישראל במקום שבו היא מקבלת את רוב התמיכה בה. כר הפעולה שלנו הוא העולם כולו. ולשם ההתנגדות שלנו צריכה להיות מכוונת. כבר יש לנו אינתיפאדה שלישית. היא מתרחשת עכשיו. היא מתרחשת בכל העולם".

ישראל איננה יכולה להרשות לעצמה להכניס לגבולותיה את חברי הבריגאדה האדומה-ירוקה לשחרור פלשתין. ספק אם הרשויות בארה"ב היו מאפשרות לקבוצה בינלאומית התומכת ב'אל-קאעידה' להיכנס לשטחה ולהתסיס מוסלמים נגד אמריקה. התגובה הישראלית למאמץ הבינלאומי לייבא ארצה מיליטנטים התומכים בהחרבת ישראל היא פועל יוצא של היגיון בריא מצד מדינה הרוצה פשוט להגן על עצמה. כאשר 'המרכז לאינפורמציה אלטרנטיבית' וגופים אחרים עם רקורד בעייתי של הזדהות עם ארגוני טרור מעוניין לייבא לישראל פרובוקטורים שיסתובבו בחוצות תל-אביב, רמאללה, עזה וחיפה, ויתחילו לפעול למען אינתיפאדה אנטי-ישראלית, חובתה של ישראל היא למנוע ממהפכני המטס לשחרור פלשתין לצאת את שערי נמל התעופה בן-גוריון. זה לא מעיד על היסטריה, על אובדן עשתונות או על חולשה: אין שום סיבה לאפשר לחוליות באדר-מיינהוף המודרניות לפעול ללא הפרעה ולהסית לחיסול מדינת היהודים. השמאל המקומי יצטרך להסתפק לפי שעה במצעדי השנאה מכיכר רבין למשרד הביטחון, ללא תגבורת בינלאומית.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • אלון  ביום יולי 9, 2011 בשעה 11:05

  אתה מסוגל לחשוב משהו מקורי בלי לקרוא את מלאני פיליפס?

 • הלל  ביום יולי 9, 2011 בשעה 12:19

  לאלון,

  השירות האמיתי שמלני פיליפס עושה לציבור הוא לתת קישור למקורות בהם שפירו וחבריו מתבטאים בעצמם.

  הפרשנות שלה היא תוספת, לא בהכרח נחוצה.

  כדאי מאוד לנסות ולהקשיב למקור, בלי מתווכים, פרשנים, תרצנים ומסבירים מטעם, ולצבור מספיק שעות של התבטאויות מהגורמים הנדונים לאורך זמן, בכדי לגבש דעה אישית מבוססת.

  כמובן יש אפשרות שחשיפה אינטנסיבית לרטוריקה של הנ"ל תוביל להבנה שמדובר בחסידי אומות העולם. יש גם אפשרות שחשיפה כזו תביא להתערערות האמונה שמדובר בצדיקים גמורים ושוחרי טוב.

  לטעמי, האדם הסביר כשיר לשפוט בעצמו, לכן רצוי לחשוף אותו לכמה שיותר חומר לא מסונן, לא ערוך ולא מעובד. בהנחה שאתה אדם סביר, מומלץ לך ללצאת וללמוד – הישר מפי הסוס.

  וכדי לא להיחשד ב"פיליפסיות" חלילה, אמנע ממתן קישורים בעצמי. אנא גגל בכוחות עצמך.

  אולי רק מטעם קטן לדרך, בכדי לפתוח לך את התיאבון – המלצת צפיה: תוכנית באל ג'אזירה שבה המראיין (ה"אובייקטיבי") מעמת את הוואיידה עארף ומוסטפה ברגותי עם עקיבא אלדר בהקשר של המשט שלא היה. כמעט ריחמתי על עקיבא, כשראיתי שאפילו bending over backwards לרצות את "הפרטנר" לא חסך ממנו שוטים ועקרבים וורבליים, אבל אז נזכרתי שאין מדובר בתינוק שנשבה, אלא באדם מבוגר. אללה ירחמו.

  באדיבות הבלוג "הכל שקרים"

 • מפריח השממות  ביום יולי 9, 2011 בשעה 12:53

  המרכז לאינפורמציה אלטרנטיבית – אירגון מילטנטי טרוריסטי???
  הצחקת אותי.
  לא כל מי שמפגין סולידריות עם הפלסטינים הוא טרוריסט.
  גם אם תחזור על זה שוב ושוב, וגם אם תשתמש בביטויים כמו – איסלמו-טרוצקיסטי או – שמאלני-סטליניסטי בכל דיווח על שמאלנים – עדיין תישאר ליצן.
  ליצן מסוכן, אבל עדיין ליצן.

 • הלל  ביום יולי 9, 2011 בשעה 22:09

  למפריח –

  "מתנגד לא אלים" שמתנדב לתת חזית, לגיטימציה ואפולוגטיקה מראש ובדיעבד למיליטנט, הוא מאחז עיניים. שיתוף הפעולה האסטרטגי בין ה"פציפיסט" והמיליטנט לא הופך את המיליטנט לפציפיסט – הוא הופך את הפציפיסט למיליטנט.

  נכון שלא כל מי שמפגין סולידריות עם פלסטינים הוא טרוריסט, אבל מחרחר מלחמה שמתהדר בתואר "פעיל שלום" הוא שקרן, כמו גם שונא-אדם שמתיימר להומניזם, ומי שתומך בטרוריסטים, בשורה התחתונה יוצא תומך בטרור.

  מותר ל"מרכז לאינפורמציה אלטרנטיבית" לתפקד כחלק מזרוע התעמולה של המאבק הפלסטיני ב"ישות הציונית", רק למה לנסות לזרות חול בעיניים ולהתהדר באיזו "אובייקטיביות" או לטעון ל"אמת"?

  רבעי האמיתות שמספק המרכז הנ"ל הם בעלי ערך נמוך אף יותר מזה של הודעות דובר צה"ל, שכן האחרון , שמייצג גוף מדינתי, עומד תחת זכוכית מגדלת וחייב לספק איזשהו ביסוס עובדתי לטענותיו. הראשון יכול להעסיק בדאים ולהמציא עורבא-פרח כאוות נפשו, כל עוד יש קונים לסחורה. הוא לא חייב דין וחשבון לאף אחד, והפלסטינים אף אינם נושאים באחריות שילוחית למעשיו.

  לדוד מרחב יש אולי חרדה מוגזמת מהאיום הקומוניסטי (ללא ספק תולדה של ההסטוריה האישית שלו) בהתחשב בהתפרקות המוחלטת של האידאולוגיה הזו כמניע של גופים בעלי עוצמה בעולם האמיתי, אבל החזית האדומה-ירוקה היא הכל חוץ מפיקציה.

  האדומים מביאים לשותפות את הפרונט של היומרה המוסרית (בשיח מול קהלים במערב), בעוד האיסלמיסטים מביאים את החיילים והנשק. האדומים מקשקשים גבוהה גבוהה על זכויות אדם, חוק בינלאומי והומניזם. בפועל הם מנסים להסוות בפיטפוטיהם את ערוות המעשים של השותפים שלהם לחזית, שכל קשר ביניהם לבין היומרות של השותפים האדומים, לא רק מקרי אלא סותר במהותו.

  ISM פועל בעזה בחסות חמאס, כל עוד הוא משרת את האינטרסים של חמאס.
  פעילים שחורגים מהמנדט הזה (כמו ג'וליאנו מר וכמו ויטוריו אריגוני) – מסתכנים לא בערמת ברכות ואיחולים מקרב לב, כמו אצל האוייב הציוני הקולוניאליסטי המדכא, טפו עליו, אלא בראשיהם ממש. ואפילו זה לא מסיט את החברים שלהם מהמסלול.

  Free Gaza סיפק למשטים את הרעש והצלצולים, את ה"שמות" והאפיל התיקשורתי.
  קרנות מוסלמיות סיפקו את המימון, וארגונים איסלאמיים את הארגון והתפעול. במשט הקודם, IHH סיפק גם קבוצה של שהידים (על תקן צוות הווי ובידור, כנראה, שלא יהיה משעמם חס וחלילה), ובמשט הנוכחי היו אמורים להשתתף חלק מאנשי IHH שעקב ביטול השתתפות המרמרה נידונו להתפזר על כלים אחרים, כמו גם פעילי חמאס שנטלו חלק בארגון מאחרי הקלעים.

  היה אפשר לצפות מהמרכז לאינפורמציה אלטרנטיבית שיספק לציבור קצת אינפורמציה מכלי ראשון בעניין השותפות הלא קדושה, שהרי הנחתום קרוב אצל עיסתו.

  או שלא. אולי המרכז לאינפורמציה אלטרנטיבית מספק רק מידע מיקום אלטרנטיבי, ואילו את המידע על היקום שלנו, שבו אנו חיים, נצטרך איכשהו להשיג, כרגיל, מגופים אלטרנטיביים פחות…

 • דוד מרחב  ביום יולי 9, 2011 בשעה 22:20

  איני נוהג להגיב לקוראים שלי, מתוך תפישה שזירת התגובות ראויה להישמר למגיב ולא לכותב שכבר "עשה את שלו", אולם אחרוג הפעם ממנהגי ואומר אך זאת: האיום הקומוניסטי איננו באידיאולוגיה. אין שום מפלגה באירופה ובארה"ב שמוכרת את "הדיקטטורה של הפרולטריון". האיום הוא מצד המפלגות, הארגונים והקבוצות המאורגנות שאוחזים באידיאולוגיה קומוניסטית המכתיבה להם טקטיקה של לוחמה פסיכולוגית מהפכנית ואסטרטגיה לניניסטית של חבירה אל "המדוכאים" באשר הם, שלעולם יהיו מוסלמים וערבים, לשם הבסת המערב הקפיטליסטי. שום קומוניסט לא מדבר היום בגלוי על בשפה של מרכס ולנין, ולרוב הדיונים האלה שמורים למועדוני מפלגות ולתאים בקמפוסים. הקומוניזם בפועל מתבטא היום במאמץ לחסל את המערב ואת המעוז האולטימטיבי שלו, ישראל, באמצעות חבירה לאסלאמו-פשיזם. אף אחד לא חושש ממפלגה קומוניסטית שתצעיד המונים אל משרדי הממשלה. החשש הגדול מהשילוב בין השמאל הרדיקלי, שעיקר כוחו באקדמיה, במערכת המשפט ובתקשורת, ואנשי השמאל הרדיקלי הנטועים במפלגות סוציאליסטיות וליברליות, לבין האסלאם הפונדמנטליסטי, שמספק כספים, מצביעים, יכולת ארגונית ומשתתפים להפגנות.

 • דרור בל"ד  ביום יולי 9, 2011 בשעה 23:11

  כותרת בדף הראשי של אתר הארץ: "Google Earth בשימוש משגרי הטילים מעזה ". ההפנייה שולחת לידיעה שכותרתה: "התשובה של משגרי הטילים מעזה לכיפת ברזל: שימוש ב-Google Earth". מהידיעה אפשר להסיק כי "העיתונאית שרון ויינברגר שחתומה על הכתבה [במגזין אמריקני] מספרת כיצד שירות המפות הלווייני של גוגל מאפשר לטרוריסטים, כמו אבי סאיף, לכוון בצורה טובה לעבר ערים בישראל".
  http://www.themarker.com/hitech/1.666578

  מה שמתחיל מהסתה והדחה בדמות ידיעה עיתונאית יתועל בהקדם להשבתת האינטרנט בעזה ואולי גם בשטחי הגדה. לצרכי בטחון כמובן. כך עובדת מערכת ההסתה וההדחה הציונית, המכונה משרד ההסברה בשיח הציוני. תקציבו הרשמי הוא 50 מליון ש"ח בשנה, אך ההוצאות הנלוות של משרד החוץ ושל המשרד לרציחת ילדים לצלילי מוסיקה אינן כלולות בחישוב זה. אין להסיק מכך כי הציונים היושבים במשרדים אלו (שניים ממפלגת ישראל ביתנו והשלישי ארכי פושע מלחמה) מאמינים שההסברה הציונית תורמת כהוא זה לתדמיתה של המדינה הציונית. מלבד תקציבי הענק המבוזבזים שם, הנסיעות הרבות לכל קצווי תבל, הנמענים היחידים של ההסברה הציונית הינם הציונים עצמם, בייחוד בארה"ב.

  מערכת ההסתה וההדחה הציונית על נגררותיה לא תוותר על תרנגולת זו המטילה ביצי זהב. חישב מי שחישב ומצא מי שמצא כי הנזק התדמיתי אותו יסבו הפעילים הפרו-פלסטינים אם יורשו להכנס לפלסטין בהתאם להצהרתם על מטרת בואם יהיה גדול יותר מהנזק התדמיתי שייגרם למדינה הציונית גם אם להבא יסתובבו הפעילים בנמלי תעופה אירופאים תחת הכיתוב (חולצה או שלט): "מסורב כניסה [מטעם הציונים] לפלסטין הכבושה [ע"י הציונים]".

  אין לטעות בהבנת שיקולי מערכת ההו"ה הציונית. פני נתניהו למצדה, ומשם קצרה הדרך לשתיית מי ים המלח.

 • מראה מראה  ביום יולי 10, 2011 בשעה 0:40

  דרור מבל"ד: כארכי לאומן פלשתינאי בעל אזרחות ישראלית, שנוטה לגבב חצאי אמיתות ושקרים בוטים, איומים, גידופים ומספר מצומצם של שמות תואר לכל מה שמריח ציוני, אינך ראוי להיות בן שיח. אתה ממצב עצמך כאויב, ולכן, מוטב לכל בר דעת להתייחס אליך בדיוק באופן שבו אתה ממצב עצמך. מוטב לך למצוא בני שיח כדמותך בקרב חבריך לשינאה ישראל, אלה שטובחים בסוריה, אונסים בלוב, יורים בברכיים בעזה ומנופפים בידיים מגואלות בדם ברמאללה. דבר איתם. להם יש מבנה מנטאלי דומה לשלך ואתם חולקים את אותה הפתולוגיה.

 • הלל  ביום יולי 10, 2011 בשעה 5:42

  דויד,

  האדומים במערב הם בסך הכל קצף על פני הגל. דקורציה, למי שאוהב סוג כזה של אסתטיקה. נמלה שרוכבת על פיל ומאמינה שהיא קובעת את הכיוון. לקומוניזם יש היום מאחז פוליטי משמעותי אחד בלבד – בארצות דרום אמריקה, ושם למרות שיש לא מעט מוסלמים, קהל היעד הוא לא מוסלמי אלא נוצרי או "ילידי".
  גם בדרום אמריקה רואים תהליך שבו המהפכה מכלה את עצמה. בכל המקומות בהם השמאל הקשה נמצא בשלטון, מתעוררות תנועות נגד.

  האדומים היום לא מהווים שום איום, למעשה הם הטרף הראשון של הירוקים, ברגע שהם עשו את שלהם ומפסיקים להביא תועלת. יש פה צדק פואטי מסויים, אבל בשורה התחתונה מדובר בעיקר באנשים אומללים ומוכי גורל.

  אין להם מולדת, מחוז הכיסופים שלהם כבר התממש והתגלה כגהינום, הציבור במדינות בהן הם פועלים ברוב המקרים שונא, מתעב, חושש מהם ובז להם. במקרה הטוב הם נתפסים כאידיוטים שימושיים על ידי "בני הברית" שלהם, ובמקרה הרע כנטל שיש להפטר ממנו בהזדמנות הראשונה.

  החלום שלהם שבור, עתידם כבר מאחוריהם, הם מאמינים שהם ילדים, אבל הגוף שלהם זקן ותשוש ונוטה למות. מחזה לא חינני.

  התקווה שלהם החמיצה, ההזדמנות היתה לרגע ונעלמה, הם כמו נוסע שמחכה בתחנה ולא מבין שהאוטובוס האחרון כבר עבר מזמן, ואין יותר אוטובוסים מהתחנה הזו.

  ויש בזה משהו עצוב.

 • מפריח השממות  ביום יולי 10, 2011 בשעה 13:46

  מעניין אותי אם לדעתך יש היום צורת מחאה אפשרית וליגיטימית נגד הכיבוש ביהודה ושומרון או נגד הטלת המצור על רצועת עזה.
  נדמה לי שבשנים האחרונות כותבים כמוך מנסים למתג כל מחאה מהצד השמאלי של המפה הפוליטית כמחאה בלתי ליגיטימית, או אנטי-ציונית, או איסלמו-פשיסטית או רחמנא-ליצלן – טרוצקיסטית.

 • סרחיו יאני  ביום יולי 11, 2011 בשעה 15:04

  שלום דויד,

  תודה שכתבת עלי. לא אגיד מילה על מה שכתבת מפני שבעיניי אין לזה הרבה ערך מחוץ למספר חוגים פרנואידים שממש לא מעניינים אותי.

  מאידך מאוד מעניין אותי המעבר שלך מהועד להקמתו מחדש של האינטרנציונל הרביעי לשורות הימין הקיצוני. האם זה היה מעבר פתאומי? או היה זה תהליך? לאילו ערכים נשארת נאמן ומה השארת מאחור. מאוד אשמח לשמוע ממך.

  סרחיו יאני

 • דוד מרחב  ביום יולי 11, 2011 בשעה 15:25

  סרחיו שלום,

  אני אענה בקצרה: אני רואה את עצמי כחלק ממסורת שלמה של אנשים כמו אירווינג קריסטול שעברו מהטרוצקיזם לניאו-שמרנות. אי-אפשר לומר שזה היה מעבר פתאומי. אני לא פעיל בחוגי השמאל הטרוצקיסטי מ-2004, ואת השמאל עצמו עזבתי לפני למעלה משלוש שנים. אני חושב שנותרתי נאמן לכמה דברים המאפיינים את טרוצקי ופחות את הטרוצקיסטים:

  א. התנגדות בלתי-מתפשרת לסטליניזם וחתירה מתמדת לחשיפתו ולמאבק בו.
  ב. מחויבות לרעיון החירות כקודם לכל מחויבות אחרת, לרבות לעיקרון השוויון.
  ג. מהפכה מתמדת להחדרת עקרונות חופש ודמוקרטיה לכל מקום בעולם.
  ד. שלילת הפתרון הסטליניסטי לבעיית היהודים, דהיינו: שלילת קיומם כעם וחתירה להטמעתם.
  ה. תמיכה בתנועות השחרור בעולם הערבי, המבקשות להשתחרר מצבת האסלאמו-פשיזם ומהדיכוי המוטל שם על זכויות מיעוטים, חופש הביטוי וכיו"ב.
  ו. מאבק בפשיזם הבינלאומי, המתגלם כיום בחתירה לחיסול ישראל ולהפלת המערב.
  ז. פתרון הסכסוך הישראלי-פלשתיני על יסוד הסכמה בין ההמונים והעמים, ולא על בסיס כפייה מבחוץ.

  מובן שחלק ניכר מהדברים האלה הם עיבודים שלי למה שאני מבין כהישגיו התיאורטיים של טרוצקי. מבחינתי, טרוצקי היה ונשאר גדול המהפכנים והוא זה שהותיר את נס המאבק נגד הסטליניזם, שכיום מבקש בעיקר לחסל את מדינת היהודים.

  כל טוב,

  דוד

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.

%d בלוגרים אהבו את זה: