המכונה האדומה עובדת ללא מנוחה

פורסם בעיתון "מקור ראשון" בתאריך 18.7.2011

במוצאי השבת האחרונה, נעמדו כמה עשרות מבריוני השמאל והטיחו גביעי גבינות קוטג' בחזית מצודת זאב שברחוב המלך ג'ורג' בתל-אביב. הצעירים האלה, שמלינים על מחיר הגבינה, מצאו די כסף כדי לרכוש גביעים עבור הפרובוקציה הזאת. מובן שהמשטרה לא התערבה. מאהל המחאה הגדול השוכן לא רחוק מן המצודה הפך בימים האחרונים למעוז השמאל הרדיקלי המנסה להשתלט על האירוע. פעילי חד"ש והמפלגה הקומוניסטית, במסווה של ארגון החזית הקומוניסטי 'עיר לכולנו', מנסים להתסיס את המקומיים, לצד לא מעט פעילים בסצנה הרדיקלית של תל-אביב. המטרה היא לארגן "שבוע זעם". להפוך את כיכר דיזנגוף ל"כיכר תחריר". מבחינתם, לבני הזוג נתניהו צריך להיות גורל זהה לגורל סוזן וחוסני מובארכ.

מחאת הדיור בשדרות רוטשילד. צילום: אמיר מאירי

מחאת הדיור בשדרות רוטשילד. צילום: אמיר מאירי

הבעיה הגדולה בסיפור הזה היא שלמרות הרעש הרדיקלי, חוליות באדר-מיינהוף בעיר העברית הראשונה אינן זוכות לתמיכת רוב הציבור, ואפילו רוב תושבי תל-אביב. ולמרות הכול, הם מגייסים מאות ואלפי תומכים. הם משפילים את ראש העירייה וחברי הכנסת. נוכחותם בתקשורת היא אדירה. מעולם תנועת מחאה קטנה כל כך לא זכתה לסיקור גדול כל כך. ההסבר לכך הוא פשוט: מדובר בלוחמה פסיכולוגית מהפכנית. במקום להטיף כל העת נגד "הכיבוש", המדינה והציונות, מקימים ארגון חזית על שכר הדירה המופקע, ודרך החצר האחורית מחדירים את שנאת ישראל. סביר להניח שהקומוניסטים ועוזריהם ינסו בימים הקרובים להנמיך את מינון הארס לאור ההתקוממות של לא מעט מהמפגינים נוכח החדירה האדומה לשורותיהם. אבל הניסיון לרכב על גל המחאה ימשיך.

ההיסטריה שצצה בליכוד נוכח תנועת המחאה הזו היא בלתי-סבירה. במקום לשלוח את צעירי בית"ר להגן על מצודת זאב, יש כבר מי שמתריע שם: "נאבד את השלטון". אין ולו אדם אחד סביר בכל מערך השלטון הישראלי שיסביר כי ממשלת נתניהו קיבלה לידי שוק נטול תחרות שנשלט על-ידי קומץ אוליגרכים. הצעקה הגדולה שקמה נוכח החוק למניעת חרם (שאותו יזם, אגב, ח"כ לשעבר אופיר פז-פינס ממפלגת העבודה בכנסת הקודמת) גרמה לבלבול בימין. במקום להכריז על חופש בהצבעה על חוק ועדות החקירה, יצא מי שיצא נגד שר החוץ, ליברמן. דומה שהימין ממשיך ללקות בתסמונת המאפיינת אותו כל פעם שהוא עולה לשלטון: מתחיל בתרועה רמה ונגמר בקול ענות חלושה.

המכונה האדומה עובדת בשבועות האחרונים ללא מנוחה. ארגונים חוץ-ממשלתיים, פעילויות ב'פייסבוק', רשימות דואר אלקטרוני, מטות מאורגנים בסיועם הנדיב של האפרטיצ'יקים הקומוניסטים, תמיכה מצד רוב אמצעי התקשורת. מחנה פוליטי שלם שנמצא במיעוט בכנסת מצליח להפוך את הרחוב לזירת קרב, והימין – בשלו. אין צורך לחשוש: בכיכר רבין לא יתכנסו מאות אלפים נגד הממשלה. אולי כמה עשרות אלפים, אם יארגנו אוטובוסים של מפגיני התנזים הערבי מהמשולש ומנצרת. אבל בטווח הארוך, הרעל מחלחל עמוק לאדמה הציבורית. אנשים אשר חשים פגועים מהמצב החברתי, יגויסו למערכה. אלה שהצביעו לרבין בבחירות 92' וקיבלו את ערפאת, עלולים להצביע לקואליציית שמאל בראשות לבני, דרעי, רמון, חנין וגלאון. הגוש הזה צריך בסך הכול 50 מנדטים כדי להפיל את הימין מהשלטון. את ה-11 הנותרים יספקו טיבי וזועבי.

קל לתאר אילו תגובות היו בתקשורת אם צעירים מהימין היו משליכים חפצים אל עבר משרדי 'הקרן החדשה לישראל', או אם המון זועם היה מאיים לעשות שמות בחברי הכנסת מהשמאל. אולם כשזה מגיע לאנשי ציבור מהמרכז או מהימין, הכול מותר. וזהו המסר המרכזי של המחתרת השמאלנית: לדמוקרטיה הישראלית אין לגיטימציה. לכנסת אין זכות להכתיב כיצד תנוהל המדינה. הצדק נמצא רק במחנה פוליטי אחד בלבד. במלים אחרות, הנציונל-בולשביזם הזה איננו רק אנטי-ציוני במהותו; הוא גם אנטי-דמוקרטי. אם הממשלה חפצה בהמשך קיום הדמוקרטיה, עליה לדכא את ניסיון המרד-זוטא הזה באגרוף של ברזל. על המשטרה להתערב ולעשות סדר. הגיעה העת להבהיר למהפכנים משמאל: בדמוקרטיה, הפרלמנט הוא הקובע. אלימות מהפכנית היא אויבת שלטון העם, ועל כן יש להכניעה באמצעות מערכת החוק.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • מפריח השממות  ביום יולי 18, 2011 בשעה 18:58

  הצעה לוועדת חקירה פרלמנטרית: מאיפה היה למיליציה הטרוצקו-איסלאמית כסף לקנות קוטג'???

 • אלון  ביום יולי 18, 2011 בשעה 19:05

  לשלוח את צעירי ביתר להגן על מצודת זאב?? מעבר לזה שזו הסתה לאלימות, אתה אשכרה ילד כאפות שראה יותר מידי סרטי קומיקס. מה קרה? נשפך עליך קצת קוטג׳?

  • E  ביום יולי 27, 2011 בשעה 20:16

   זאת הסתה?! דמגוג!

   ומה שחברי ארץ נהדרת עשו על ביבי אתמול זאת לא הסתה???

   תפסיקו להיות צבועים. השמאל פה צבוע ושקרן.

 • אסף  ביום יולי 18, 2011 בשעה 21:40

  מופת של תלישות בלבול ודמגוגיה אני נפעם. זו כמעט יצירת אמנות. בריוני קוטג'. די . אני פשוט נורא צוחק כשאני כותב את זה. ניסיון מרד לא פחות. פוטש הקוטג'. אגרופי ברזל יש פה. אוי אלהים אדירים. אתה אמיתי? דוד מרחב, לא אלהים. האמנם, שואל דוד מרחב, האמנם… 🙂
  קיצקץ, תמצית הטענות: מחאה ציבורית (ברחוב) =מרד. אין להם תומכים אבל זהירות, יש להם אלפי תומכים. אין להם השפעה בציבור אבל הם עלולים לעלות לשלטון והכל בגלל המרד. מרד מבסיס האהלים. אז צריך לדכא אותו כי דמוקרטיה זה רק בפרלמנט, איפה שעושים חוקים (אז זהו, שלא טיפשוני, ואפילו לא במיוחד, אלא בעיקר ברחוב, איפה שמדברים, מחליפים דעות, נראים, משמיעים וגם משחקים בסטנגה קוטג'. לך תדע, אולי הם בכלל היו מהסניף – הירוק [צבע פלסטיני, לא?] – של הטבעונים והחדירו את רעל המסר האנטי חלבי לצונאמי המחאה השולית הזו על דיור).

 • tomerpersico  ביום יולי 19, 2011 בשעה 8:50

  "חוליות באדר-מיינהוף"? אז מדובר בטרוריסטים?? חמושים בקוטג'??? ואת הזבל הדיבתי הזה מדפיסים ב"מקור ראשון". אין במערכת החדשות שם שום בקרה, שום עריכה, שום סינון, שום קנה מידה?

  • E  ביום יולי 27, 2011 בשעה 20:24

   'המטרה היא לארגן "שבוע זעם". להפוך את כיכר דיזנגוף ל"כיכר תחריר". מבחינתם, לבני הזוג נתניהו צריך להיות גורל זהה לגורל סוזן וחוסני מובארכ'

   ת-ו-מ-ר א-י-ן ל-ך מ-ה ל-ה-ג-י-ד א-ז א-ת-ה ר- ק ש-ו-א-ל ש-א-ל-ו-ת-?

   'קל לתאר אילו תגובות היו בתקשורת אם צעירים מהימין היו משליכים חפצים אל עבר משרדי 'הקרן החדשה לישראל', או אם המון זועם היה מאיים לעשות שמות בחברי הכנסת מהשמאל. אולם כשזה מגיע לאנשי ציבור מהמרכז או מהימין, הכול מותר'

   התגובה שלך היא זבל דיבתי!
   כשאין לך דרך להתמודד עם האמת (או עם אלוהים) אז עדיף שתשתוק ולא תטנף את רשת.

 • דוד מרחב  ביום יולי 19, 2011 בשעה 9:10

  ישנם תימהונים אשר מגיבים לכתבותיי ומתעלמים מהעובדה שחוליות באדר-מיינהוף אלה אינן מצטיינות רק בזריקת קוטג', אלא גם בהסתה להחרמת המדינה, במתקפה נגד אנשי ציבור, בדה-לגיטימציה של הכנסת, בחבירה לג'יאהד העולמי והקמת ברית עם הפונדמנטליסטים המקומיים נגד המדינה והציונות. ההבדל בין האידיוטים השימושיים נוסח פרסיקו התימהוני לבינם, הוא שהם לפחות יודעים לנמק את פעילותם באינטליגנטיות רבה וברהיטות, ואילו הבודהיסט התימהוני מצטיין בעיקר בחנופה מתרפסת ובדחיפת לשונו לעומק ישבן אדוניו הרדיקלים באוניברסיטת תל-אביב.

 • גדעון  ביום יולי 19, 2011 בשעה 11:10

  דוד, הבעיה היחידה עם הבלוג שלך היא שיש לו יותר מדי קוראים שמאלנים.
  אתה צריך להבין אותם ולהבליג. האמת קשה להם.

 • uani  ביום יולי 19, 2011 בשעה 12:29

  "מטות מאורגנים בסיועם הנדיב של האפרטיצ'יקים הקומוניסטים"
  תגיד לי, באיזה מאה אתה חי?
  תפקח עניים

 • יאטרוגני  ביום יולי 19, 2011 בשעה 12:45

  אתה חמוד אתה

 • רני  ביום יולי 19, 2011 בשעה 14:55

  אבל באמת באמת יש בעייה לבן או בת מהמעמד הבינוני לשכור דירה
  או לקנות דירה. ואם תאמר הרחק מהעיר התחבורה הציבורית באמת
  דפוקה, להחזיק רכב? גם קשה. באמת באמת תחת ממשל נתניהו ודומיו זה כבר יותר מעשרים שנים המעמד הבינוני נשחק וסכומי הון אדירים נבלעים באחוזון העליון ויוצאים לכל פינות העולם. ההפרטות למיניהן מעבירות את רכוש העם לאחוזון העליון. באמת באמת הפרטת הקרקע של המדינה תעביר אותו לכרישי נדל"ן. יש כאן דיסוציאציה קוגניטיבית אדירה. נתניהו מוביל את ישראל לעימות מדיני וצבאי ובאותו זמן מרסק את החברה הישראלית שתעמוד בעימות זה. יש כשל ממשלי אדיר ביכולת התכנון ראה הרכבת בי-ם התחבורה בתל-אביב. בנושאי תכנון העתיד, הממסד שביבי מייצג אותו עורם שקר על מרמה על כזב. דוגמה אחת בלבד: רחובות ת"א נסללו לבתים בני שלוש קומות ותושביהם ולתחבורה ציבורית קלושה ורכבים פרטיים. איך ינועו יושבי המגדלים? . בני הברית הדתיים והחרדיים של נתניהו זוכים להעדפה אדירה בכל דבר. החינוך הישראלי נשחק. בכל העולם בתנאים כאלו עלה השמאל, ליברמן מגייס יותר אנשים לשמאל מתמר גוזנסקי.

 • מפריח השממות  ביום יולי 19, 2011 בשעה 15:56

  היום דוד מרחבי קרא לי תמהוני.
  אז ישר החלטתי לשלוח את עצמי להסתכלות פסיכיאטרית.
  להית'

 • איתי קנדר  ביום יולי 19, 2011 בשעה 16:19

  אחד מהדברים המגוחכים והנפלאים שקראתי השבוע.

 • נטליה  ביום יולי 22, 2011 בשעה 13:43

  ההשוואה לבאדר מיינהוף היא באמת פנינה. היפרבולה במיטבה. יכולת הפשטה מהממת. השאלה היא באמת מה קורה ב"מקור ראשון", עיתון רציני עם מוסף הספרות הראוי האחרון שנותר כאן.

 • יעל  ביום יולי 23, 2011 בשעה 13:50

  אני חושבת שמשהו מוזר ומפחיד קורה נוכח עיני הימנים: אשכנזים צעירים מהמרכז, שלא לומר בחורות, שחושבים שהמדינה אשכרה שייכת גם להם ומוכנים לצאת להילחם על הבית שלהם.
  ומנהיגי הפנתרים השחורים עוד קוראים להם 'מנהיגים מלידה'.

  • E  ביום יולי 27, 2011 בשעה 20:31

   לא ידענו שה"פנתרים השחורים" פתאום הם סמל המאבקים החברתיים שתל אביב מאז ומתמיד חיבקה. איזה צביעות.

   האמת כואב לי הלב איך במדינה כמו שלנו לא נותנים לסטודנט מסכן לגור בשדרות רוטשילד ולשתות קפה הפוך בדרך לשיעור הראשון?! ושלא לדבר על הכסף לבירה כל ערב בבאר וכסף למונית לבחורה!!!

 • אורית  ביום יולי 23, 2011 בשעה 15:27

  איך אפשר לקרוא לאנשים שרוצים דירה בורגנית בשביל עצמם, להיות בעצמם בעלי רכוש, קומוניסטים?

 • פייטרו גורי  ביום יולי 24, 2011 בשעה 8:05

  מה קורה שם בימין ממיסים מוחות או מחרבנים לתוך הלב?!

 • ששון  ביום יולי 25, 2011 בשעה 13:53

  האמת? צודק. נסיון הפיכה בחסות התקשורת. רק בגלל שהשמאל בארץ הם ילדי כאפות שלא מסוגלים לבצע כלום בלי עזרת המוסלמים או האירופאים שום דבר לא ייצא מזה.

 • גיא  ביום יולי 25, 2011 בשעה 14:52

  יעל – אני אשכנזי וימני.
  את אשכנזיה גזענית, או שאת מנציחה את התיוג של אנשי השמאל כאשכנזים חילונים.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.

%d בלוגרים אהבו את זה: