הבעיה היא המהפכנים, לא המסתננים

פורסם בעיתון "מקור ראשון" בתאריך 29.5.2012

צרפת סובלת מבעיית הגירה קשה: אם בדרום תל-אביב מתרכזים 70 אלף מסתננים, שם יש למעלה מ-2 מיליון מוסלמים – 5-10 אחוזים מהאוכלוסייה. כמו במקרה הצרפתי, גם ישראל הייתה שרויה בתרדמת. ברוס באוור, סופר, משורר מבקר ספרות אמריקני ידוע, פירסם לפני 6 שנים ספר נועז תחת השם "כשאירופה נרדמה", שבו טען כי תרבות ה"פוליטיקלי-קורקט" מגוננת על הפונדמנטליזם האסלאמי, שחותר תחת אושיות הליברליזם האירופי. גם בישראל, סוככה אותה תרבות על זכותם של מסתננים, עובדים זרים ופליטים להתאזרח או לזכות בחסות המדינה, במנותק ממצב הממשי.

דמיון לאירופה. עטיפת הספר "כשאירופה נרדמה".

דמיון לאירופה. עטיפת הספר "כשאירופה נרדמה".

הדמיון המהותי בין צרפת לבין ישראל הוא ההתעוררות המאוחרת, והחלקית: סרקוזי עלה לשלטון על גל המאבק במהגרים, אך לא עשה הרבה, אותגר על-ידי מרין לה-פן והודח על-ידי המיעוט המוסלמי שהצביע בהמוניו להולנד. בישראל, תחושת ההתקוממות בדרום תל-אביב הקיצה את ההנהגה, אך גם כאן קול המאבק הופקר לימין הקיצוני שבין דני דנון לבין מיכאל בן-ארי. האליטה, שהתקוממה נוכח השיסוי נגד המסתננים, הצליחה להפוך את הדיון הציבורי מעיסוק במסתננים לדיון בדמוקרטיה הישראלית ומידת-קרבתה, לדידם, לגרמניה 1933. הימין פה פחות מוגבל מסרקוזי, ולו מהטעם הפשוט שנתניהו בשלטון. אך הוורסיה המקומית של לה-פן ושותפיה תדאג, כתמיד, לשחק לידי השמאל שיצעק על "פשיזם" ויגייס את העולם נגד הממשלה המגרשת "פליטים".

הנאמנות של השמאל למסתננים, שמצהירים בריש גלי כי לא נמלטו מאימת רצח-עם אלא מחמת רצון לחיים טובים יותר, איננה הומאנית. לתפישה השמאלית, שעיקרה מדינת כל אזרחיה, יש עניין במסתננים, בדיוק כמו העניין שמגלים אצלם בערבים שכן לסוציאליסטים ולליברלים המקומיים אין יכולת לעלות לשלטון ללא המיעוט הלא-יהודי. בצרפת, המוסלמים הכריעו את הכף בין הולנד לבין סרקוזי. אם מצרפים את תומכי סרקוזי ולה-פן יחד, מגלים שהצרפתים אינם סוציאליסטים ברובם. בלונדון, כמעט וזכה הקומוניסט קן ליוינגסטון מהלייבור בראשות העירייה. ובגרמניה, השמרנים איבדו את מדינת המחוז הגדולה ביותר לטובת הסוציאליסטים. ובישראל? כאן מדברים בשמאל בגלוי על תמיכת הערבים בבחירות הקרובות ואחוז ההצבעה הגבוה בקרבם כמנוף להפלת נתניהו. אם יצטרפו למחנה הזה עוד 10-20 אלף סודאנים שיקבלו אזרחות, אלה קולות שיכולים להוסיף מנדט נוסף למפלגות השמאל.

בספרו "מחשבות על המהפכה באירופה" מ-2009, ספר נוסף העוסק השפעת ההגירה המוסלמית על אירופה, טוען כריס קאלדוול מה"וויקלי סטנדרט" שאירופה איננה יכולה להתמודד עם הדיון על הגירת המוסלמים, כיוון שכל מי שמבקר ולו במעט את האסלאם מתויג באחת כ"אסלאמופובי", ומלין על התרבות האירופית הנגועה בבלבול, ברלטיביזם וברב-תרבותיות המסמאת את היבשת. הבעיה אצל חלק גדול ממבקרי הניאו-הומניזם, שבינו לבין הומאניות אין ולו דבר, היא שללא מעט אינטלקטואלים מאירופה ומארה"ב אין שמץ של הבנה בכל הנוגע ללוחמה פוליטית.

אצלנו, הישרא-קומוניזם רוצה לחבור לערבים כדי לחסל את ישראל כמדינה יהודית. האירו-קומוניזם רוצה לחסל את אירופה כבת-ברית לאמריקה על מנת למוטט את הקשר בינה לבין "האימפריאליזם האמריקני" באמצעות גדודי האסלאמו-פשיזם. לשמאל אין איזו אשליה על רב-תרבותית נפלאה שבה הבורקה והחג'אב ישתלבו בהרמוניה עם פעמוני הכנסייה וקול בתי-הכנסת. הנאיביות הזו מעולם לא אפיינה מהפכנים. המטרה היא למוטט את מדינת היהודים, במקרה הישראלי, ולחסל את הברית עם ה"אימפריאליזם", במקרה האירופי, כדי לקדם את המהפכה האנטי-ציונית והאנטי-אימפריאליסטית, שנגועה באנטישמיות.

המסתננים הם בסך הכול כלי-משחק בידי האליטה הישרא-קומוניסטית והרדיקלית הבעיה איננה הדפוקים מהעולם השלישי שבאים לחיות בשכונת שפירא, אלא המהפכנים שרוצים בהם על מנת לחסל את אופייה היהודי של מדינת ישראל באמצעות ייבוא מצביעים שבסופו של יום ישימו את הפתק הנכון בקלפי.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • יוסי רוזנמן  ביום מאי 29, 2012 בשעה 15:51

  אתה פשוט משקר במצח נחושה. הפליטים מעולם לא הצהירו "כי לא נמלטו מאימת רצח-עם אלא מחמת רצון לחיים טובים יותר" ולומר ש"הנאמנות של השמאל למסתננים" זו הסתה מהסוג הנחות ביותר.
  לולא אותם ארגוני זכויות אדם (שמאלנים בפיך) מצב הפליטים היה חמור פי כמה ואז כמובן מצב הפשע בקרבם היה גרוע פי כמה (לשמחתך, כי אז זה היה מוכיח את הטענה המופרכת שלך).

 • יואב  ביום מאי 29, 2012 בשעה 16:25

  "צרפת סובלת מבעיית הגירה קשה: אם בדרום תל-אביב מתרכזים 70 אלף מסתננים, שם יש למעלה מ-2 מיליון מוסלמים – 5-10 אחוזים מהאוכלוסייה" ההבדל בין 5 ל-10 הוא די גדול, אם אני זוכר את מה שלימדו אותי בבית הספר הוא בערך פי 2. אם בצרפת יש 60 מליון תושבים ואם אני זוכר נכון את מה שלימדו אותי בבית הספר, אז 10% זה 6 מליון ו-5% זה 3 מליון. 2 מליון, לעומת זאת זה לא 5-10 אחוזים אלא קצת יותר דומה ל-3.33%. (אגב, ויקיפדיה טוענת שיש בצרפת 5 מליון, 7%, מוסלמים מתוכם 3 מליון הן מהגרים)

 • אי בי  ביום מאי 29, 2012 בשעה 16:55

  אדון מרחב היקר,
  ח"ן תודות על הכתיבה המרשימה בהיקפה ובעומק החשיבה שמסתתר מאחוריה. שוב עלה בידך לדקור, לא בסכין או בגרזן, חלילה, בעטך המוזהב בלבד, בשפה העברית המתחדשת, בקצף שפתיים ובתנופת הנוער, דקירה בגדודים המרקסיסטים-לנניניסטים, דקירה מכאיבה בבלון נפוח ומרושל, שריד אנאכרוניסטי לבדלנות טרוצקיסטית סרת טעם. גורו לכם! הישמרו לכם מפני הפלטים (אין מדובר בפליטים כפי שהעיתון מרבה לספר לנו, כי אם בפלטים, כשמם כן הם – פלטים מרבי פלטים). אין אלו תשבוחות ריקות, מן הפה אל החוץ, אלא סוג של יניקה ארוכה ומשתנקת אל אחורייך.
  בכבוד וב'שמירת מרחב',
  אי.ביי.

 • יעקב אדרת  ביום מאי 29, 2012 בשעה 20:54

  מה לעשות שהימין קורבן של תפיסותיו הנאלחות. נכון שמהגרים משתקעים בהדרגה ואט אט מתאזרחים. אי אפשר למנוע את זה גם אם משאיות גירוש יפטרלו 24 שעות ביממה לאורכה ולרוחבה של המדינה. המבנה הדמוגרפי ישתנה וזהו. אבל מי אמר שהאזרחים החדשים חייבים להצביע דווקא לשמאל? הימין אמר! הימין מוותר עליהם מראש בגלל עצם תפיסתו הגזענית.

 • דרור בל"ד  ביום מאי 29, 2012 בשעה 23:55

  1. "קול המאבק הופקר לימין הקיצוני שבין דני דנון לבין מיכאל בן-ארי".
  זה מה שהתקשורת הציונית מספרת לנמעניה שטופי המוח. ישנן תנועות של שמאל מזרחי רדיקלי הנלחם באחת העוולות המתועבות ביותר של ממשלת הזדון. לתועמלני הימין, כמו לאלו של מה שמכונה השמאל האשכנזי, יש אינטרס להשתיק אותם ולהדיר אותם מהתודעה. ראה כאן מה עושים לאזרחים הכי מוחלשים בחברה הישראלית.
  http://diortzibury.wordpress.com/
  את הפשעים המתוארים שם עושה ממשלה שאתה משום מה תומך בה, והשמאל האשכנזי, האליטה, מתאפיינת בהתעלמות והדרה של אותם פעילים.

  2. "האליטה, שהתקוממה נוכח השיסוי נגד המסתננים, הצליחה להפוך את הדיון הציבורי מעיסוק במסתננים לדיון בדמוקרטיה הישראלית ומידת-קרבתה, לדידם, לגרמניה 1933".
  הביקורת הזאת נכונה ביותר, ורבים המתנגדים ל"שמאל" הזה, אותו אתה מתעקש וטעמיך עימך לכנות שמאל תוך התעלמות משמאל אחר לגמרי, מוסרי הרבה יותר.

  3. "מדברים בשמאל בגלוי על תמיכת הערבים בבחירות הקרובות ואחוז ההצבעה הגבוה בקרבם כמנוף להפלת נתניהו".
  קשקוש מוחלט. מה שאתה ושאר התקשורת הממסדית, האשכנזית, מכנה שמאל, יכול לדבר על מה שהוא רוצה. הפלסטינים אזרחי המדינה הציונית מחרימים את הבחירות באחוזים הולכים וגדלים. האינטרס הפלסטיני הוא להציג בעולם את המדינה הציונית כהווייתה – מדינת אפרטהייד – ולצורך כך ממשלתו של נתניהו מועילה יותר להסברה. הממשלה הקודמת הייתה רוויה בפשעי ובפושעי מלחמה, בניגוד לנתניהו שאינו פושע מלחמה, וגם זה נלקח בחשבון. להזכירך, ב96 החרימו הפלסטינים את הבחירות לראשות הממשלה בגלל הטבח בכפר כנא בלבנון שיוחס לפרס. ל"שמאל" היו חישובים אחרים.

  4. "מהפכנים שרוצים בהם על מנת לחסל את אופייה היהודי של מדינת ישראל באמצעות ייבוא מצביעים שבסופו של יום ישימו את הפתק הנכון בקלפי".
  גם כאן זהו אינו אינטרס פלסטיני. סכנה דמוגרפית שתערער את הרוב הדמוגרפי הפלסטיני בין הנהר לים, לקיחת מקומות עבודה לשכבות המוחלשות בקרב הפלסטינים והבדואים והמחשבה המצמררת לראות את המהגרים משרתים בצבא הציוני. אני מכיר אישית בדואים המייחלים לגירושם של המהגרים, לאחר שלקחו את פרנסתם באזורי המלונות בים המלח.

  5. "המסתננים הם בסך הכול כלי-משחק בידי האליטה הישרא-קומוניסטית ".
  ישנם אלו הדואגים לזכויות אדם בכלל, ובמקרה זה לאלו של המהגרים. שיח זכויות האדם שמופרד מהשיח הפוליטי זה כמובן טעות איומה (אפשר גם רעיון מטופש או חשיבה משיחית) הנובעת מבורות או מהתנשאות, אפילו גזענות, כלפי אוכלוסיות אחרות, אך המניעים הזדוניים אותם אתה מייחס להם אין להם שום ביסוס עובדתי. קל לראות כי תושבי השכונות הם בסך הכול כלי-משחק בידי רגב, דנון ואלי ישי. לא תוכל לפתור אותם בתואר ימין קיצוני – הם יושבים בממשלה שאתה תומך בה.

 • איתמר  ביום מאי 30, 2012 בשעה 5:30

  דוד,
  קראת את אירוערביה ?

 • שלמה אוחנה  ביום מאי 30, 2012 בשעה 8:53

  כמו שגירשו רבבת אזרחים נאמנים מגוש קטיף ב 3 ימים , כך צרילך לגרש את 200 אלף המסתננים .דבר נוסף , פשיעת המסתננים נעשית לא על רקע רעב אלא על רקע ביטחון וכח יחסי , רוב הפשעים החמורים נעשים עי מסתננים שנמצאים ראן הרבה זמן , האנס מהווילה למשל עבד , וחי טוב , כך גם האנסים מהחניון . להחזיר אותם הבייתה .

 • דוד מרחב  ביום מאי 30, 2012 בשעה 9:05

  ליואב,

  אני מציע לך לקרוא את המאמר הבא מ"לה פיגארו": http://plus.lefigaro.fr/note/how-does-france-count-its-muslim-population-20110407-435643

  כמו-כן, יש לקחת בחשבון שהממשל בצרפתי מנוע מלשאול אדם בדבר אמונתו הדתית וכך יש בעיה להעריך את מספר המוסלמים שם, בין אם אלה מוסלמים "מלידה" ובין אם כאלה שהמירו את דתם.

  אבל אל תפריע לעצמך להתעסק במורכבויות. רוב חבריך לשמאל נהנים מהעולם הדוגמאטי שבו לעובדות ולנתונים יש ערך מינורי לעומת האמונה בצלב הקרס האדום.

  דוד

 • ליטל  ביום יוני 5, 2012 בשעה 1:35

  הטענה שהשמאל תומך בהשארת מבקשי המקלט כדי להרוויח קולות בבחירות היא מופרכת במיוחד.
  ראשית, אם תדבר פעם עם מהגרי העבודה, מה שלי יצא לא פעם, אתה תשמע שבניגוד גמור לטענות שלך, רבים מהם, ועוד יותר הותיקים מבינהם, ממש פטריוטים, ויותר מזה, רבים מהם גם מתנגדים לסיוע לפליטים, כמו שרבים מהבדווים מתנגדים להבאת מהגרי עבודה. דווקא מיעוטים ואוכלוסיות מוחלשות, מכיוון שהם נלחמים על אותם מקומות עבודה ופירורים, הם לא תמיד שוחרי שלום ומקבלי אורחים. שנית, לא שמעתי אפילו שמאלני אחד שהציע לתת לפליטים אזרחות וזכות הצבעה… רב השמאל שאני מכירה מבקש לבחון את בקשות המקלט ולאפשר מקלט לזמן מוגבל למי שנשקפת לו סכנה.

  ותגיד, אם גם אתה בסוף דוחף כאן צלב קרס בשביל לתאר את השמאל, במה אתה כל כך שונה מהמטומטמים בשמאל שקופצים עם ההשוואות לשואה?

טרקבאקים

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.

%d בלוגרים אהבו את זה: