המטרה: מיטוט ישראל

לשמאל הישראלי יש רומן בלתי־פתור עם אנשי ההתיישבות ביהודה ובשומרון ובכלל עם הציונות הדתית. מאז ראה יעקב חזן במתיישבי יש"ע כחלוצי 'השומר הצעיר' בני־זמננו, לא סולחים בשמאל למתיישבים שנטלו להם את הבכורה. בצה"ל, בחקלאות, במדיניות, בחינוך. לאחר שיבשה הבאר הסטליניסטית והופיעו אנשי 'גוש אמונים', התחילה הפתולוגיה של שנאת המתיישבים ואנשי הציונות הדתית, והשנאתם. הדור החדש של השמאלנים המקצועיים, שהתגדר סביב 'שלום עכשיו', מפ"ם ור"צ בהנהגת צבן, רן כהן ושולמית אלוני, ותנועות נוספות, הצליח לאחד סביבו כמה וכמה מנדטים טובים כאשר המוקד היה שנאת הכיפה הסרוגה.haar-800

מאמרו של יוסי קליין ב"הארץ", שעורר שערורייה גדולה שאפילו ראש הממשלה נדרש לה, הוא חלק מהגוון האוטו־אנטישמי של השמאל החדש המתעב את מעשה יישוב הארץ, אך בעיקר את המיישבים אותה ותומכיהם. זו לא שנאה אנטישמית נוטפת דם רק ל'מתנחלים' כי אם גם תיעוב כלפי כל מה שמדיף ריח של שונות אידיאולוגית. סימונה של הציונות הדתית בכללותה כגרועה מאויביה המרים של ישראל מיועד לערוך אפוא דה־לגיטימציה שיטתית למתנגדי השמאל החדש שבו סטלין ודרידה משמשים בערבוביה. ההתנגדות לשמאל החדש, גם אם היא פסיבית ועיקרה אחיזה באמונה שונה, נבדלת, דתית למשל, מצדיקה בעיני השמאלנים המהפכנים את הצורך בטיהור המחנה ממתנגדי המשטר הרצוי. הציונות הדתית אינה המחנה היחיד שיש אפוא לטהרו. גם ציונים אחרים ראויים בטיהור, ולמעשה כל מי שנחשד בפטריוטיות ובאמונה בערכים ישראליים־ציוניים.

כשמערכת "הארץ" אישרה לפרסום את מאמרו של קליין, היא ידעה איזו מהומה הדבר עלול לעורר, ובכל־זאת ביכרה לפרסמו. העניין הוא ש"הארץ" כעיתון מזדהה עם המאמר הזה ונותן לו במה נכבדה. וזאת למה? משום שהצייט־גייסט השמאלני המבקש לערוך טיהור של החברה הישראלית ממתנגדי הבון־טון השמאלי והמחשבה המהפכנית האחידה, הוא המושל במערכת העיתון המתיימר לשמש במה לאנשים חושבים. "הארץ" הוא חוד החנית של הניאו־סטליניזם שעיקרו שנאת הארץ, אנטי־פטריוטיות, השנאת המדינה ופילוג בין אוכלוסיות שונות לצורך מימוש האידיאלים המהפכניים המושלים בכיפה. במובן זה, מדובר בעיתון מסוכן. יש לו זכות להתקיים ולפעול אך מן הנמנע להתעלם ממסוכנותו. אם בעבר נאמר ש"הארץ" משרת את אויבי ישראל, הרי כיום האמירה הזו מתחדדת בכך שניכר, כי הפלגנות שהוא מבקש להכניס לחברה הישראלית על מנת למוטט אותה היא בבחינת סיוע ממשי לאויביה של המדינה. אפשר להתווכח הרבה על מאמרו של קליין, אך מן הראוי להבין את הדברים בפרספקטיבה רחבה יותר. המטרה היא מיטוטה של ישראל.

מודעות פרסומת

5 מחשבות על “המטרה: מיטוט ישראל

 1. מאמר נועז ומתאר את המצב לאשורו;
  מטרת השמאל הקיצוני היא למוטט את המדינה באשר השמאל מתנגד לעצם התפיסה הפטריוטית – או כמו שסקוראים לה בישראל – הציונית.
  זה לא רק כותב המאמר – זו תפיסת עולם וגישה והיא שגורמת לדמאל להיות מחוץ לקומצנזוס!

 2. 'שלום עכשיו', מפ"ם ור"צ אינם מה שמכונה שמאל.הרטוריקה שלהם אינה מעוררת הזדהות, והשפה הכלכלית שלהם נעה בין ניאו-ליברליזם ,לבין תפיסת הקיבוצים כפרח בגני .
  "בלה-לה לנד של הפוליטיקה הישראלית, מספיק שכל מה שתרצה זה להיפרד משטחי 1967 ומהפלסטינים על מנת להיקרא שמאל. אם אתה אחד מאותם גנרלים מפוחדים החוששים שאחמד טיבי יהיה ראש ממשלה אז אתה שמאל-מרכז (העבודה… סליחה, "המחנה הציוני"), ואם אתם קצינים (זוטרים על-פי רוב) המבקשים לחדול ממלאכת הכיבוש (מטרה ראויה ללא ספק) אתם שמאל ציוני (קיצוני בז'רגון העכשווי). אם את תומכת גם בהכרה בזכויות הפלסטינים (כולל זכות ההגדרה העצמית, שוב – דבר ראוי בפני עצמו), הרי שאת מרצ. בכל מקרה, מוטיב ההיפרדות, קרי הרצון לערבב ככל המעט יהודים וערבים, הוא שקוׁדם כמעט לכל שיקול אחר. זה שמאל, הייתי אומר, במובן מאד מאד מסוים ומצומצם. כי כאשר מסתכלים החוצה לעולם, על מנת להיות שמאל יש לעמוד בעוד תקן אידיאולוגי או שניים."

 3. יוסי קליין אינו אוטו אנטישמי אלא פטריוט החרד לעתידה של ישראל. הסגנון שלו בוטה, אבל אתה לא הגבת עניינית לשום טיעון שלו.
  "אפילו ראש הממשלה נדרש למאמר"? ראש הממשלה הוא הגדול שבמסיתים. הערבים הנוהרים והמציתים, השמאל ששכח מה זה להיות יהודי. אין עליו בהסתה. האם גם על הפנינים האלה מחית?
  בכל המאמר הזה לא העלית שום טענה המפריכה את דברי קלין. נו?
  יש המון סיבות להתנגד להתנחלויות. שפיכת המיליארדים, הנצחת השליטה באוכלוסיה חסרת זכויות וגרימה למרידות וטרור שהיא תחולל בנסיון לפרוק עול, הנזק שביצירת מדינה דו לאומית.
  וניתן גם לשאול את השאלה הפוך- מדוע הציבור הדתי לאומי כל כך מושקע בהתנחלויות. והתשובות רבות- מהרובד הנדל"ני, שאפשר לעשרות אלפי משפחות דתיות לבנות וילות רחבות ידים בזול, דרך השאיפה להיות אבנגרד ציוני (הם אפילו בנו מיתולוגיה ציונית אלטרנטיבית של "עליה ראשונה ושניה" לסבסטיה), היכולת לחיות בישובים הומוגניים ולקבל בתי ספר דתיים ללא ציבור מזרחי ועני השותף לבתי הספר הדתיים בערים, היכולת להמנע ממועקות של מיעוט בעיר חילונית כשהילד שואל בשבת מדוע החילוניים נוסעים לים ואנחנו לא, וכמובן האידאולוגיה המשיחית, שבה שוטפים את המוח בבני עקיבא ובבתי הספר, הקובעת שככל שיתרחבו שטחי השליטה של ישראל בכיוון גבולות ההבטחה, כך תקרב ביאת המשיח.
  ואחרי המחתרת היהודית ונוער הגבעות והרצח בדומא אתה עדין שואל מדוע קובע קליין שמדובר באנשים מסוכנים?
  ברור שיש דתייים לאומיים מתונים לא מעטים. אבל אין להם ייצוג פוליטי. הפנים שלהם הם בנט סמוטריץ אריאל ושקד.

  • תגובה המיצגת היטב עת עמדת אויבינו מחוץ מתוך הדנות עם אינטרב שלהם ולכן לא ראויה כלל לתגובה.
   ישנו פלג כזה בעמנו – למזלנו אלה שולי שוליים שאין בהם סכנה של ממש, כי אין להם שום השפעה מלבד לעורר שנאה כלפי הפלג השמאלי,
   אולי הם אפילו מועילים – הם עוזרים לימין הלאומי- הפטריוטי להשאר בשלטון כי ממחישים היטב את הסכנה הטמונה דבשמאל .

 4. תגובה של דפנה מיצגת היטב את עמדת אויבינו מחוץ מתוך הזדהות עם אינטרס שלהם ולכן לא ראויה כלל לתגובה.
  ישנו פלג כזה בעמנו – למזלנו אלה שולי שוליים שאין בהם סכנה של ממש, כי אין להם שום השפעה מלבד לעורר שנאה כלפי הפלג השמאלי,
  אולי הם אפילו מועילים – הם עוזרים לימין הלאומי-הפטריוטי להשאר בשלטון , כי ממחישים היטב את הסכנה הטמונה בשמאל

כתיבת תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s