המדינה העמוקה ומסע הטיהור הסטליניסטי נגד בנימין נתניהו

קשה לסנגר על בנימין נתניהו בימים אלה. גם אם לא היה היבט פלילי במעשיו, וקשה להאמין שהאיש אכן עסק ביחסי קח־תן של שוחד, פעולותיו לוקות בבעיות אתיות ומוסריות בלתי נסלחות כמעט. ובכל זאת, כפי שקשה לסנגר על נתניהו, מן הנמנע להתעלם מהעובדה שראש הממשלה מצוי בעיצומו של מסע ציד כלפיו. ולא סתם מסע ציד, אלא מסע טיהור סטליניסטי מהסוג המוכר כל כך מארצות מזרח אירופה. הדרך לצוד אדם בדרכים הסטליניסטיות הידועות לשמצה הן ידועות למדי: נוטלים ראיות נסיבתיות, מגייסים את המשטרה החשאית להרשיע את האדם עוד טרם משפט, כולאים אותו ואת מקורביו, מתעללים באנשי שלומו ובבני משפחתו ולבסוף – ההרשעה מובטחת. למעט עניין כליאתו של נתניהו, מדובר במסע טיהור סטליניסטי אחד לאחד. המקורב, ניר חפץ, שנוא־נפשה של התקשורת, דועך בבית הסוהר; מושחתים מגויסים לשמש עדי מדינה כדי ליצור מסך ברזל משפטי שיבטיח הרשעה; חוקרים ושופטים מתואמים בינם ובין עצמם בלי למצמץ; הדלפות מטעם המשטרה נעשות על בסיס קבוע ומופצות באמצעי התקשורת; ולבסוף, לחץ כבד מופעל בהפגנות המתוזמרות מטעם המשטר האמתי, ה־deep state, כדי ליצור רושם שהציבור מעוניין בהרשעה כאן ועכשיו. הכל לפי הספר האדום והפנקס הסובייטי.

מסע טיהור סטליניסטי מובהק.

מסע טיהור סטליניסטי מובהק.

עכשיו, קשה לחשוד בכותב שורות אלה באהדה רבה או מוגזמת לראש הממשלה, וממילא הכל מתועד. אולם הדרך להפלתו של נתניהו איננה כרוכה בהשקפת עולם ימנית או שמאלית, אלא בשאלות יסוד הכרוכות במהותה של הדמוקרטיה. פרשיית ההודעות בין השופטת ובין החוקר היתה השיא בהוכחה שבישראל קיים משטר בתוך משטר, מה שמכונה בעגה השמרנית האמריקנית deep state. והמשטר הזה, שעתה פועל לחיסולו של בנימין נתניהו, יופנה בשלב מסוים נגד אזרחים מהשורה, ואפשר שהדבר כבר מתרחש כעת. המדינה בתוך מדינה, מעין משטר עמוק בהנהגת כוחות שמאל המתיימרים לצבוע עצמם בצבעים ליברליים, נוקטת בשיטות מחפירות כדי לחולל בישראל הפיכה של ממש ולמנוע את החלפת ראש הממשלה בבחירות דמוקרטיות, שאת תוצאותיהן קשה לנבא. ברוח זו, הספיק להתבטא רביב דרוקר ב'הארץ' בזכות מאבק לראשות הממשלה בין גדעון סער, השומר על שתיקה, לבין יאיר לפיד, עד נוסף במסע הטיהור של חסידי סטלין המקומיים. גם מי שמתנגד לראש הממשלה, כמו כותב שורות אלה, לא יכול להימנע מלראות איך המדינה העמוקה הישראלית רוצה בראשו של ראש הממשלה.

נתניהו היה שותף משך שנים להנחת היסוד שלפיה יש לעסוק בשינוי דעת הקהל דרך אמצעי התקשורת בלי לגעת ברשויות השונות כמו מערכת המשפט והמשטרה. קריאת התיגר שלו על התקשורת, המבטאת באופן ברור את המדינה העמוקה, גרמה לראשי המדינה האמתיים לנצל את העובדה שנתניהו לא נגע במערכת המשפט ולרתום את המשטרה ובית המשפט כדי לנקום בו ולהורידו בכל מחיר. הראיות הנסיבתיות נגד נתניהו בפרשיות השונות מעידות שראש הממשלה לא נהג בזהירות ובחכמה גדולה, בלשון המעטה, והניח לאנשי המדינה העמוקה, 'העובדות האלטרנטיביות' וה'פייק ניוז' לפעול נגדו ולנצל את טעויותיו על מנת לסלקו. מצב כזה הוא מדאיג במיוחד לאור העובדה שגם ראש ממשלה עתידי שלא ייכנע לצווי התקשורת עתיד למצוא את עצמו מועמד להדחה ולכליאה (ויש כבר מי שמרנן על אלה הרואים עצמם מועמדים להחלפת נתניהו, וד"ל). את מסע הטיהור הסטליניסטי נגד נתניהו צריך להפסיק עכשיו וראש הממשלה מצדו חייב לקרוא לבחירות מוקדמות ברוח 'תנו לעם להחליט'. בהנחה שנתניהו עתיד להיבחר מחדש לפי כל סקר שהוא, עליו להתחיל לטפל במדינה העמוקה הישראלית ולגדוע את הגידול הממאיר הזה בגופה של החברה. זה אינטרס אזרחי ולאומי ממדרגה ראשונה.

 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • אחת שדואגת  ביום פברואר 26, 2018 בשעה 18:48

  נו מה עכשיו

 • אשד פרי  ביום פברואר 27, 2018 בשעה 13:30

  אתה הלשון העמוקב המלקקת לנתניהו. קשה "לחשוד" שאתה משהו אחר – ואם יש מסע טיהור סטליניסטי אני מקווה שלא יפסח עליך.

 • Ron Gidron  ביום פברואר 27, 2018 בשעה 19:47

  זה כמובן קישקוש גמור – הלא את המפכ״ל מינה נתניהו, את פרקליט המדינה מינה נתניהו וגם את היועץ המשפטי הוא מינה ובעליון יושבים שופטים מבית ספרו שלו ושל איילת שקד אז חאלס עם החארטה.. . מושחתים נטו.

 • יאיר דקל  ביום מרץ 3, 2018 בשעה 7:41

  אני חולק על מלה אחת "סטליניסטי". האם אתה יודע שיש בארץ לפחות כארבעת אלפים עתונאים פעילים. האם אפשר לומר שכולם רודפים את בנימין נתניהו? זאת אומרת השימוש במלה "רודפים" לא כל כך מדוייק.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.

%d בלוגרים אהבו את זה: