ברק אובמה ופרס נובל לשלום – כמה הערות

ברית המועצות הייתה נוהגת להעניק, בשעתו, פרס שנקרא "פרס גיבור ברית המועצות", מעין פרס ישראל בנוסח סובייטי, על תרומה למדינה. בין מקבלי הפרס הנכבד הזה היו גם כל מיני דמויות שלא בדיוק תרמו תרומה מיוחדת לחברה הסובייטית המגשימה את האוטופיה הסוציאליסטית. במאי 1964 קיבל את הפרס סוציאליסט דגול בשם עבד אל-חכים עאמר, שפיקד כעבור שלוש שנים על הצבא המצרי במלחמת ששת הימים. גם המהפכן הדגול נאצר זכה בפרס היוקרתי הזה. אפילו נשיא אלג'יריה, אחמד בן-בלה (היום פנסיונר בן 91), שקרא בגלוי להשמדת מדינת ישראל, עוטר בפרס יקיר ברית המועצות.
 
נזכרתי בפרס הנשכח ההוא כשקראתי הבוקר על זכייתו של ברק חוסיין אובמה בפרס נובל לשלום. הלא תרומתו של אובאמה לשלום שקולה לתרומה של בן-בלה למה שנהוג היה לכנות בסבסנטיז "הסוציאליזם הריאלי". כלומר, אפס. גם הסובייטים ידעו שבן-בלה הוא לא לניניסט דגול ובכל זאת החליטו לתת לו את הפרס. גם חברי הוועדה שהעניקה את פרס נובל לאובמה יודעים שמדובר ברטוריקן חסר כל הישגים, ובכל זאת הושיבו אותו בשורה אחת עם דמות נוספת שזכתה לפרס המפוקפק הזה, מיודענו ערפאת.

תחושה של פתטיות מבחילה. ברק אובמה

המבוכה הגדולה שאחזה בחברה האמריקאית, תחושת הפתטיות והמגוחכות המבחילה, ואפילו התגובה החצי-משועשעת של חוסיין אובאמה עצמו, מלמדת שיותר משאירופה הממוסדת הנעה על הציר נורווגיה-שוודיה מאמינה שאובמה זכאי לפרס נובל לשלום, היא חושבת שראוי להוזיל עד כדי כך את שמו של אלפרד נובל המסכן, ולהעניק אותו למי שאולי יחסל פעם אחת ולתמיד את הבעיה עם הציונים (שהרי עם היהודים אין להם, לאירופים, בעיה, חלילה). לכן, ימצא אובמה את מקומו לצד מי שאולי היה חולק עמו את מרבית השקפותיו, הארכי-רוצח המת מרמאללה.
 
אולם מעבר לכל המגוחכות האיומה הזו, ותחושת הקבס שאוחזת באמריקאים רבים כל כך, עולה בעצם השאלה מה יש בו, בברק אובמה, שגורם אפילו לשועלים אירופיים ותיקים שמביטים מלמעלה על התרבות האמריקנית כאילו שמו עינם במקק מצוי, להעניק לו את היוקרתי שבפרסים. האם אובמה הציב חזון חדש לחברה האמריקאית? האם הוא הציג איזשהו "ניו דיל"? האם הוא בישר על שינוי מהותי ביחסה של החברה הלבנה בארצות הברית לשחורים? האם הוא העביר חוק ביטוח בריאות מהפכני? האם הוא חיסל את המלחמה בעיראק? האם יש לו פרספקטיבה לגבי המלחמה שהוא מעוניין להמשיך בניהולה עד לניצחון באפגניסטן? האם הוא הצליח לרסן את הצורר המזוקן מפרס?
 
אם התשובה לכל השאלות האלה היא שלילית, הרי שהמסקנה היא אחת: אובמה קיבל פרס נובל לא כדי להציל את הכלכלה האמריקאית, ולא בשביל לסייע לשחורים, לא על מנת לשנות את ביטוח הבריאות, לא בעבור החזרת בני האמריקאיים מרחובות בגדאד. הרי אפגניסטן ואחמדיניג'אדסטן לא מזיזים לו. ברק אובמה קיבל פרס נובל כדי שיוכל לשלם את חובו רטרואקטיבית. והדרך לשלמו היא בכך שפעם אחת ולתמיד יגמור עם ישראל.
 
ברק אובמה לא יגמור, ככל הנראה, עם ישראל, אולי כי הרבה לפני שיגיע לטפל בשורשי הסכסוך פה, בארצות הברית כבר יבינו את הבלוף. אבל אובמה ישאיר לעולם את הירושה שאף נשיא אמריקאי לא הותיר לו: מדינה פונדמנטליסטית עם כוונות השמדתיות החמושה בנשק להשמדה המונית. ישות ג'יהאדיסטית שעל ידה צפון קוריאה בהנהגתו של הגוץ הסטליניסטי נראית משחק ילדים. אולי על כך, חברי הוועדה, מגיע לו פרס. הרי מי שנותן הזדמנות לאסלאמיסטים לשים את ידם על נשק להשמדה המונית בהחלט זכאי לפרס נובל.
 
רק שבמקרה של אובמה, אם פרס מעין זה ניתן להמצאות מדיניות שגרמו או עלולות לגרום למותם של המונים (למשל, תרומתו של החתן הערבי לפרס נובל לשלום שניתן לחותמי הסכם אוסלו), מדוע לא להעניק איזשהו פרס רטרואקטיבי גם למי שהיה ראוי לקבל פרס על חדשנותו ולא קיבל. אווה בראון ומגדה גבלס יכלו להיות כה גאות בבעליהן אם אלה היו מקבלים, בחייהם, פרס נובל שכזה. בסופו של יום, הם באמת חידשו חידושים מרחיקי לכת.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • אייל  ביום אוקטובר 10, 2009 בשעה 0:37

  כשאמריקאים משוכנעים שכל העולם סובב סביבם, ושופטים כל ארוע בהקשר המאד צר של הקיום שלהם, זה מתוק. כשישראלים משוכנעים בזה, זה פתטי.
  כמו שלקרוא לברק אובמה בשם האמצעי שלו, חוסיין, זה פתטי.

  הפסקה עם הנאציזם בסוף, זה כבר מעבר לפתטי… נו טוב, אנשים כמוך עוזרים לשמאלנים כמוני להרגיש צודקים, וחבל, כי יש לימין טיעונים טובים ורציניים. חבל שצריך לחפש בפינצטה אנשים שמסוגלים לטעון אותם.

 • תגובה  ביום אוקטובר 10, 2009 בשעה 0:56

  פתטיות זה לתת פרס "עידוד" לנשיא אמריקאי צעיר וחסר נסיון שהשד יודע איך נבחר לנשיאות ארה"ב
  ועכשיו מצ/מפרים אותו , אובהמה הוא עלה התאנה של שונאי ישראל ואנטישמי ישראל.

 • עמנואל  ביום אוקטובר 10, 2009 בשעה 1:31

  על זה שהצלחת לשבור שיאים חדשים של גועל, של פאתטיות ושל מופרכות.

  מזל טוב!

 • נ.יב  ביום אוקטובר 10, 2009 בשעה 1:33

  רוב רשימתו של דוד מרחב נכונה ומדוייקת
  שיאים של גועל??????
  מופרכות?????

  מאיפה האגו הזה צץ?

 • מנשה  ביום אוקטובר 10, 2009 בשעה 2:58

  http://corner.nationalreview.com/post/?q=ODIzNzJmOGQ0NGI4OTNlZjliOGVjMGY1OTBmMjY0OTA=

  The transnational progressives who pass out these accolades believe America is the problem in the world, the main threat to peace, the impediment to "progress," etc. The award is a symbolic statement of opposition to American exceptionalism, American might, American capitalism, American self-determinism, and American pursuit of America's interests in the world. That is why Obama could win it based on only ten days in office — merely by capturing the White House and the levers of power, he stands to do more for the Left's "knock America off its pedestal" program than any figure in history.

 • מפוכח  ביום אוקטובר 10, 2009 בשעה 3:27

  לחשוב ש"תפקידו של אובמה זה לחסל את הציונים", ושהבעיה הציונית כל כך מעסיקה את ועדת הפרס עד שהיא מצאה לנכון להעניק אותו למי שלא עשה כלום לפתרון או להסלמת הסכסוך – את זה יכול לחשוב רק ציוני אדוק שבטוח שכל העולם, כל הזמן, עסוק בשאלה הציונית.

  חפש הסבר אחר, ואם אפשר, לא בפופיק הציוני שלך.

 • יוסי דר  ביום אוקטובר 10, 2009 בשעה 6:48

  אפשר להתבונן על הסיטואציה בהפוך על הפוך:

  אלמלא הוענק לו על ההתחלה פרס נובל לשלום, היה אובמה מכוון את כל פעולותיו ומרצו כדי להיות, בשלב כלשהו בעתיד, ראוי לפרס הזה.

  עכשיו נתנו לו את הפרס, והוא חופשי לעשות מלחמות.

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)  ביום אוקטובר 10, 2009 בשעה 7:15

  מאיפה האינפורמציה על הלך הרוח בארה"ב?

  כמו תמיד, מה שאתה כותב, זה בלי שום אחיזה במציאות…

  מעניין שלפי הסקרים מלפני בחירת אובמה, כל העולם להוציא ישראל ועוד מדינה אחת, העדיפו את אובמה והבינו את המסר החדש, את הסיכוי לשינוי… וישראל עדיין לא מבינה… משהו דפוק כאן…

 • *  ביום אוקטובר 10, 2009 בשעה 8:56

  שקוראים לו חוסיין. חוסיין אובמה.
  ועוד פעם – חוסיין. חוסיין. חוסיין אובמה.
  למען נדע, אם שכחנו לרגע, שמדובר בצורר כמו כל הצוררים שקמו עלינו לכלותינו, צוררים ששמם הוא חוסיין או מוחמד או אחמד.

  וגם להזהיר שוב שהשמאל המאוכזב מהעובדה שעמוס עוז לא זכה בפרס, כבר מתכנן לעשות מעשה ולהתנקש בביבי

 • עידו לם  ביום אוקטובר 10, 2009 בשעה 9:24

  לפני כמה שנים האמן הדגול הזה אמר משהו נבזי על ישראל(או שמע זה היה על היהודים?) בכול מקרה כול ישראל רעשה ורגשה ושמח היה בשושן הבירה ורק צווחות הסמולנים האפילו על המהומה, הסמולנים היקרים דאגו לעמעם את הדאגות"זה הכיבוש הם אמרו לנו" זה התכלית של כול האנטי ישראליות זאת לא אנטישמיות ישנה אתם סתם מתבכיינים ובורחים מהבעיה. אחרי כמה חודשים בא ארי שביט וראיין את תיאודורקיס וככול שהראיון התקדם חיל ורעד אחז בי, תיאודורקיס נפל לכול מלכודת אפשרית וככול שהעמיק הראיון התגלתה האנטשימיות של האיש שאותה הוא הסתיר בעור של כבש(אחרי הריאיון לא נשאר ממש כבש אבל היה הרבה זאב). תיאודורקיס הוא משל לכול אירופה הנוצרית שיכולהל קבל היוםשחורים ערבים ושאר מדוכאים בעיני עצמם אבל לא יכולה לסלוח ליהודים על… על מה בעצם? על רצח ישו? על פרסי הנובל המרובים? על מצב כלכלי שפיר? או אולי על השואה שעומדת כחרב דמוקלס ומזכירה לאירופה את חטאיה?

 • עידו לם  ביום אוקטובר 10, 2009 בשעה 9:24

  כמובן.

 • האמת  ביום אוקטובר 10, 2009 בשעה 10:28

  אתה שונא את המושג "יהודי" לא פחות ממה שאתה שונא את עצמך , רק מי ששונא באופן כל כך נואש את בני עמו היהודים מסוגל לכתוב את המשפט :
  "
  חפש הסבר אחר, ואם אפשר, לא בפופיק הציוני שלך.
  "

 • מאוכזב קשות  ביום אוקטובר 10, 2009 בשעה 10:44

  עדיף היה שקודם אובמה "יחסל את הבעיה עם הציונים" ואחר כך יקבל פרס. פרס נותנים על תוצאות לדעתי,

  ולעידו לם, אי אפשר להגיד משהו לא נבזי על ישראל. עצם אזכורה של ישראל כבר מכוון למחוזות הנבזות. אין משהו שאינו נבזי בישראל של היום, חוץ מכמה מפגינים אמיצים וסרבנים המסרבים ללכת בתלם הנבזות במסווה פטריוטיות
  .

  ובדבר נבזי מצווה לבגוד, אגב.

 • הצדק עמך  ביום אוקטובר 10, 2009 בשעה 10:47

  זה בדיוק גם מה שאני חשבתי כששמעתי שחוסיין אובמה קיבל פרס נובל מהשבדו-נורבגים.

  הם נתנו לו את הפרס כדי לכבול את ידיו, להפיל עליו אחריות מדומה.

  אחרי הכל, נשיא שזכה בפרס נובל לשלום, לא יתקיף באיראן, לא יצדיק התקפה על "פלסטינאים" ולא ימשיך לבחוש באפגניסטן.

  מדהים שכה מעט רואים מה הולך פה. עוד יותר מדהים שלכולם יש הרגשה רעה לגבי זה, חלק מבינים למה, וחלק אומרים "לא יודע למה, אבל בטח לא מהסיבות שאתה מציין".

  שמאלנים.

 • האמת  ביום אוקטובר 10, 2009 בשעה 11:20

  שמאלנים- ימנים הכל זה אותה החטוטרת. עזבו את הפוליטיקה ותתמקדו במה שאתם רואים. אתם רואים פרס נובל עם ועדה מושחתת שנתנה פרס על כלום לנשיא צעיר וחסר נסיון שהשד יודע איך הגיע למרום משרתו. הוא את הכסף מהפרס כבר חילק כי ברור לו שהכסף לא מגיע לו. גם ברור שהדמגוגיה היא החלק בלתי נפרד והחשוב ביותר במנהיגותו. אלא שמדובר בדמגוגיה זולה וחסרת סדר והגיון, הוא מתנהל כמו פיל בחנות חרסינה, הוא יבעיר את המזרח התיכון בגלל חוסר נסיון ובענין הזה הוא מזכיר את אולמרט, התנהלות לא סדירה. חוסר יושר וחידלון.

 • עידו לם  ביום אוקטובר 10, 2009 בשעה 11:22

  ולגופו של עניין אתה צודק אין דבר לא נכון שאמרו על היהודים במשך 2000 שנים הכול היה אמת ובכלל יהודים זה חרא וכול דבר שיגידו להם יהיה נכון, אני בז לך אתה אחד הדברים היותר נקלים ומכוערים שנתקלתי בו ברשת.

 • חור שחור  ביום אוקטובר 10, 2009 בשעה 11:59

  יש בדבריך אי דיוקים קלים.
  לא ב-2,000 השנים האחרונות אלא ב-60 השנים האחרונות.
  ולא על יהודים אלא על יהודים בעלי אזרחות ישראלית.
  אל תצרף אישים דגולים כמו קרייסקי, גולדסטון, חומסקי ועוד רבים למבצע ה"התיישבות" והנישול הנבזי שלך.

  אני מקווה שבשנים הבאות יזכה גם רם עמנואל לביטויים אנטישמיים ממך, כמו אלה שהטחת באיש שכינה עצמו "הומוסקסואל גרמני".

 • כנען  ביום אוקטובר 10, 2009 בשעה 12:07

  צודק לגמרי, המפוכח. זה מזכיר את היהודים המצחיקים והיודוצנטרים האלה, שדמיינו לעצמם שהיטלר ישקיע מאמצים ויקצה רכבות להשמדתם בזמן שהוא נלחם קרב אבוד על קיומו של העם הגרמני כיישות מאוחדת וחופשית.

  אובמה בעצמו הכריז על הבעיה היהודית כעל הדבר הבוער ביותר על סדר היום המדיני שלו. רק הגיוני להניח שהוא קיבל פרס נובל לשלום בזכות ה"פתרונות" לאותה "בעיה".

 • כנען  ביום אוקטובר 10, 2009 בשעה 12:18

  בחינה של התנהלותה של שבדיה ושל שבדים אינדיבודואלים ויס-א-וי גרמניה הנאצית מגלה לנו בדיוק כמה קרובים היו מר שיקלגרובר וגבלס לפרס נובל.

 • רני  ביום אוקטובר 10, 2009 בשעה 14:11

  ברור שמתן פרס נובל לאובמה הנו תופעה משונה. ומי שנתן את הפרס ידע זאת. אפילו אונר"א ברצועה, כמה מהקבוצות המתונות בשמאל שרואות גם את הכאב הישראלי, בתי חולים ישראליים שמטפלים בפלשתינים, הנשים במחסומים, מי שמאפשר חיים תקינים בעזה על ידי בנק ישראל והספקת כסף, מי שמספק לעזה תחת מטר טילים, מים חשמל ואוכל כל אלו תורמים יותר לשלום מאשר מי שנכנס לפוליטיקה אמריקאית על גב המנגנון הפוליטי של שיקגו. במנגנון זה יש והיו מושחתים עד לעצם כבר מאה שנים. דבר על אולמרט, מה שרם עימנואל ואובמה משיקגו יודעים אחד על השני מחזיק אותם כדבק הכי טוב בעולם. ומאז הבחרו יום יום צבאו הורג אנשים לא לבנים בארצות רחוקות מהם אזרחים והרבה. האיש לא הוציא צבאו משום מקום ואפילו לא סגר את גואנטנמו – מתי יבקר גולדסטון בגוונטנמו. איש ברשת זו או בכלל לא הביא נימוק משכנע אחד עבור מה ניתן הפרס. אין מעלי בבלוג זה איש שמסוגל באמת, לא כהתנצחות שמאל ימים אומללה, להבין או להסביר את המעשה. הזניית הפרס הזה על ידי מי שמתחזים כצדיקי העולם היא מכה לכל תם תמים נאיבי פשוט-מחשבה הרוצה שלום. האם יש כאן מי החושב שהמעשה הוא תקין ובסדר ומה שכתבתי אלו הם שקרים או ספינים או בלופים שיכתוב זאת ישכנעני ואודה לו. עצם המעשה הוא ציני, רע, מושחת ושפל
  יש מיכם הטוענים שהם קוראים. אנא בבקשה פיתחו את ספרו של פיליפ רות "הקנוניה נגד אמריקה" וקיראו בו. נבואה ממש נבואה.
  אני מסכים שההסבר הסביר ביותר למחזה אבסורד זה הנו שהאיש מקבל פרס משום שמצפים שהוא יוריד את ארה"ב וישראל, שטן גדול וקטן לגודלם הטבעי. שהנו כנראה "אפס" עבור ישראל. אכן הממשלות השוודיות והנורווגית עושות זאת בחריצות אדירה. שר החוץ השוודי הנו כנראה באמת גוש של שנאת ישראל. תרומתם של חלק מהקוראים והכותבים כאן למאגר שנאה בלתי רציונלי זה אינה בטלה בשישים.

 • עידו לם  ביום אוקטובר 10, 2009 בשעה 14:50

  אני בספק אם היית מחליף את בן גוריון וויצמן היית יכול לקבל את הסכמת הערבים לקבל מדינה יהודית על איזשהו שטח, כול הצרחנים בפרוטה מהסוג של לאור מבקרים באובססיביות כי אין עליהם אחריות, שהשמאל מקבל אחריות הכול נראה כמו קטסטרופה אחת גדולה ומזרח אירופה היא תזכורת כואבת לכך, אני בז לך אתה מחליא אותי ואתה הרבה דברים אבל בטח לא מוסרי או אינטיליגנט.

 • עידו לם  ביום אוקטובר 10, 2009 בשעה 14:51

  חומסקי תמך בטבח בקמבודיה לכן לא מפליא אותי "שנאור" כמוך תומך בו זה אומר בדיוק מי ומה אתה.

 • האמת  ביום אוקטובר 10, 2009 בשעה 14:56

  גוש שנאה או שנאה הם מושגים מופשטים. כמגיב זה מה שאתה חש, אל תזרוק את זה על מגיבים אחרים, זה לא הופך אותך לדובר אמת.

  משפט אחד נכון כתבת והוא גם בלי ההגדרה שנאה
  אפשר גם עויינות, זה גם מספיק טוב:

  "
  שר החוץ השוודי הנו כנראה באמת גוש של שנאת ישראל. "

 • האמת  ביום אוקטובר 10, 2009 בשעה 14:58

  "
  ברק אובמה קיבל פרס נובל כדי שיוכל לשלם את חובו רטרואקטיבית. והדרך לשלמו היא בכך שפעם אחת ולתמיד יגמור עם ישראל
  "

 • jd  ביום אוקטובר 10, 2009 בשעה 16:23

  הוא מחסל מידי יום כמה מאות ערבים ולכן מגיע לו פרס נובל לשלום.

  השלום האירופאי כולל חיסול של ערבים מידי יום.
  בפעם הבאה ייתנו למשמר החופים במפרץ גיברלטר

  האירופאים ממש לא אוהבים יהודים אבל גם את הערבים הם לא ממש סובלים, חכו ותיראו.

  הרי קשה מאוד להבין איך נותנים נובל לשלום לנשיא של מדינה שמנהלת שתי מלחמות ברירה עקובות מדם שלא עוזרות לה להגן בכלום על ארצה.

  תחשבו עוד קצת

  יש לאירואפים עוד כמה חשבונות

 • רני  ביום אוקטובר 10, 2009 בשעה 17:27

  תודה שמצאת זמן לקרוא את שכתבתי, באמת, לא בציניות.
  לא הייתי רוצה לחיות תחת הכינוי "האמת" זה מחייב המון. בייחוד עם "ה" הידיעה.
  לא זרקתי דבר ואם פלוני מרגיש שזרקתי עליו דבר מה, אני מבקש סליחתו.
  אם אכן כתבתי משפט אחד נכון אני מודה לך שצינת זאת. ראיתי כבר ספרים בני 500 עמודים שבקושי היה בהם משפט אחד נכון. זה לא פשוט בכלל לכתוב משפט נכון.
  בתור "האמת" אודה לך אם תמצא זמן להבהיר לי מה הופך אדם לדובר אמת.

  שלך בכבוד רב רני

 • jd  ביום אוקטובר 10, 2009 בשעה 18:49

  הנה ההודעה לעיתונות

  The Nobel Peace Prize for 2009
  The Norwegian Nobel Committee has decided that the Nobel Peace Prize for 2009 is to be awarded to President Barack Obama for his extraordinary efforts to strengthen international diplomacy and cooperation between peoples. The Committee has attached special importance to Obama's vision of and work for a world without nuclear weapons.
  Obama has as President created a new climate in international politics. Multilateral diplomacy has regained a central position, with emphasis on the role that the United Nations and other international institutions can play. Dialogue and negotiations are preferred as instruments for resolving even the most difficult international conflicts. The vision of a world free from nuclear arms has powerfully stimulated disarmament and arms control negotiations. Thanks to Obama's initiative, the USA is now playing a more constructive role in meeting the great climatic challenges the world is confronting. Democracy and human rights are to be strengthened.
  Only very rarely has a person to the same extent as Obama captured the world's attention and given its people hope for a better future. His diplomacy is founded in the concept that those who are to lead the world must do so on the basis of values and attitudes that are shared by the majority of the world's population.
  For 108 years, the Norwegian Nobel Committee has sought to stimulate precisely that international policy and those attitudes for which Obama is now the world's leading spokesman. The Committee endorses Obama's appeal that "Now is the time for all of us to take our share of responsibility for a global response to global challenges."
  Oslo, October 9, 2009

  לא ישראל ולא עמייאת, זה פרס על הפוליטיקה שנראית לוועדה, שהיא פוליטיקה של תדבר ותירה כל הזמן אבל תמיד תמשיך לדבר, פוליטיקה של קולוניאליסטים. זה מה שהמערב רוצה.

 • לכנען  ביום אוקטובר 10, 2009 בשעה 20:28

  כנען, השטויות שאתה כותב הם מדהימות. מה הקשר בין השבדים לפרס נובל לשלום? את הפרס הזה בכלל מחלקים הנורבגים.

 • דבר קטן אחד  ביום אוקטובר 10, 2009 בשעה 21:26

  מי שטוען, כמוך, שלא ניתן לומר משהו לא-נבזי על ישראל, הוא פשוט גזען נבזה. מבחינתי הוא אינו מוסרי יותר מגבלס או מכל חלאה נאצית אחרת, ולבטח אינו ראוי להשתתף בדיון רציונאלי.

 • האמת  ביום אוקטובר 11, 2009 בשעה 1:09

  תגובתך עולצת מדיי, מלאכותית. גם המשפט הקודם שכתבת שאותו ציינתי, חזרתי בי. אתה לא מבין מהי האמת, אפילו לא אלפית ממנה, כי לו הבנת, לא היית כותב את השטויות חסרות הטעם תחת שם בדוי, או תחת שם כזה או אחר. רני זה לא שם אמיתי. זה שם מאולץ שנתנה לך אמך ומאז נשארת ונותרת ילד גם בתגובותיך.

 • TIBERIVS GRACCVS  ביום אוקטובר 17, 2009 בשעה 5:10

  "גיבור ברית המועצות" היה העיטור הצבאי הגבוה ביותר של המדינה הסובייטית. הפרס שאתה התכוונת אליו הוא "פרס לנין לשלום" (לשעבר "פרס סטלין לשלום") שניתן לפי קריטריונים דומים לזה של פרס נובל לשלום.

 • ישראלי אנטי ציוני  ביום אוקטובר 22, 2009 בשעה 1:33

  אם הוא לא ישעה לשיגיונותיהם החולניים של מחרחרי המלחמה הישראליים, לתקוף את זה ולהפציץ את זה – הוא בהחלט זכאי לפרס.

  המלקקים לישראל מרבים מלחמה, כיבוש וטרור.

  במחינתי ארדואן זכאי יותר, אם כי גם בדיעבד.

 • יש עוד פרסים  ביום אוקטובר 22, 2009 בשעה 12:22

  אבל צריך לייסד פרס למאכזבי הטינופות, כלומר הישראלים בעלי המספר האישי.
  כואב לכם שהוא לא הולך להפציץ את איראן? אה? איזה תענוג לראות אתכם הולכים ברחוב היום בגב קצת כפוף.
  זה לא עניין פוליטי, זה פשוט הנאה צרופה ופשוטה שאתם רצים לטלוויזיה ואף אחד לא הורג בשבילכם "ערבים", או כאלה שאתם חושבים שהם ערבים.

  והאמת, אני דואג לאפגניסטאן ולסעודיה, אבל אתם, כל מה שאתם צריכים זה בדיוק ראש נפץ גרעיני לרקה הריקה שלכם, רק ככה אתם מתחילים לחשוב קצת בהיגיון.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.

%d בלוגרים אהבו את זה: