תעמולת הזוועה – מאמר המערכת של מקור ראשון

פורסם כמאמר המערכת של "מקור ראשון" בתאריך 24.12.2010

מה הקשר בין הפגנות תושבי תל-אביב נגד שיכון פליטים סודנים בדרום העיר, מכתב הרבנים נגד מכירת והשכרת דירות לערבים, קמפיין חצי-הזוי בבת ים נגד נישואי תערובת, אי-חידוש המו"מ עם הפלשתינים בעקבות סירובם להכיר בישראל והתעקשותם על הכרה בתביעת השיבה, הדה-לגיטימציה להיכל התרבות ואריאל ומחלוקת בין חרדים לבין חילונים ברמת השרון? לכאורה, אין שום קשר. אולם החוט המחבר בין כל האירועים הללו הוא אחד: הניסיון המתמשך של גורמים בשמאל הישראלי, בראש ובראשונה המשולש הקרן החדשה לישראל-הקומוניסטים-"הארץ" וברקע "שלום עכשיו", מרצ והסביבה הישרא-קומוניסטית, לערוך נאציפיקציה לישראל. דהיינו, להציגה בעולם כמדינה נאצית גזענית.

ישראל, כמו כל מדינה אחרת בעולם, רוויה במתחים. התהליכים שעוברים על החברה בישראל, בראש ובראשונה התסכול מהסרבנות הפלשתינית ומגמות הבדלנות של ערביי ישראל, מותירים את חותמם. גם מאבקים שונים בין קבוצות שונות עושים את שלהם. לתושבי דרום תל-אביב נמאס, למשל, מתהליך הפיכת דרום העיר העברית הראשונה למחנה מעבר לפליטים. תהליכים חריפים פי כמה מתרחשים באירופה ובארה"ב על רקע עליית האסלאם.

משווים את ישראל לנאצים. צילום אילוסטרציה

משווים את ישראל לנאצים. צילום אילוסטרציה

המצב בישראל מנוצל על-ידי השמאל לקמפיין נרחב לדה-לגיטימציה של המדינה והשלטון. העובדה שנתניהו וממשלתו עומדים כחומה בצורה נגד כל ביטוי גזעני ומפלה איננה מסייעת. עיתון "הארץ" הוא חוד החנית במאבק הזה. ביום רביעי האחרון, בישרה כותרת "הארץ": "השנאה מתפשטת: הפגנות ותקיפת מיעוטים". בסוף השבוע שעבר, הפליא העיתון להקדיש עמודים רבים ממוספו השבוע לכתבה תמוהה על "תופעת השנאה בישראל", כשהיריבות ההיסטורית בין בית"ר להפועל מנוצלת להמחשת היות ישראל חברת-שנאה, ספרטה של מנוולים. כתב אחד הגדיל לעשות וניסה להראות שבמכללת עמק יזרעאל ניסו לחסום את הערבים מלהתמודד על ראשות אגודת הסטודנטים באמצעות איחוד הרשימות היהודיות, ו"שכחו" להזכיר שהיריבים היו פוליטיקאים ערבים משופשפים בגילאי 40-50 שהוחדרו לקמפוס במטרה להפוך את האגודה לסניף של בל"ד.

הנאציפיקציה של ישראל שמה לה שתי מטרות עיקריות: האחת, חיסולו הפוליטי של נתניהו שמצטייר יותר ויותר כפיהרר מסוכן-אך-חלש הנתון להשפעת גורמים פשיסטים; השנייה, שינוי המשטר בישראל לטובת הסדר מדיני עם הערבים המקבל את כל תנאיהם, אחד לאחד. ארה"ב נותנת יד למהלך הזה כאשר היא מקדמת בשקט את רעיון הפיכת הרשות הפלשתינית למדינה ועלולה להימנע במהלך של גינוי היסטורי באו"ם להתיישבות ביו"ש, מהלך אשר הפעם האחרונה שבה הוא עבר באו"ם הייתה לפני 30 שנה.

הניסיון לתאר את ישראל כויימאר של ראשית שנות ה-30' התגלגל לכדי מאמץ להפוך אותה לגרמניה של 33'-34'. השמאל מדבר בגלוי על כך שישראל היא כמעט-נאצית. ההשוואות שעורכים בתקשורת, שיח הדה-לגיטימציה, פורק כבר כל עול. דומה שבשמאל קיבלו כבר הכרעה ברורה: אם בטווח הקרוב לא יסולק נתניהו מהשלטון, יש צורך לפרק את העסק באמצעות לחץ מבחוץ, וכל האמצעים כשרים. תהליך הנאציפיקציה של ישראל איננו אלא בגידה, במובנה המיידי. מעולם לא נהג השמאל בממשלה ובמדינה כפי שהוא נוהג כעת. אם ישראל היא ישות נאצית, יש להטיל עליה סנקציות, להחרים אותה, לבודד אותה, לרסקה. בשמאל מדברים על כך בגלוי.

לפי שעה, הנאציפיקציה של ישראל מצליחה חלקית. התזות האלה הפכו למקובלות באוניברסיטאות יוקרתיות בחו"ל, מחלחלות למערכות העיתונים הגדולים בעולם, מסתובבות במסדרונות האו"ם ומקבלות אוזן קשבת בממשל האמריקני. מקבלי ההחלטות בעולם, שמתמודדים עם טרור ויקיליקס, האיום האסלאמיסטי והפשיזם האיראני הגרעיני, אינם מתרשמים לפי שעה מהמשוואה "ישראל = גרמניה 1933". אולם בדומה למים, הסדק קיים והמים המורעלים מחלחלים. הימין צריך להתעורר ולהוציא את הראש הטמון בגבעות השומרון. זה לא רק הצלת הציונות, אלא הצלת הדמוקרטיה. יש בימין כוחות המסוגלים לתת פייט רציני. במאבק בתעמולת הזוועה נגד מדינה שקמה על חורבנו של העם היהודי מידי נאצים של ממש, צריך לצאת למחאות. אסור לאפשר לשמאל הקיצון לגרור את החברה הישראלית מוויכוח פוליטי מילולי לאלימות.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • א  ביום דצמבר 24, 2010 בשעה 12:08

  אפשר בהחלט להבין ולהסכים עם הקביעה שלימין יש מאפיינים פשיסטים ושהחברה הישראלית אכן נגועה בגזענות. גם תיאורית השעיר לעזאזל עובדת פה ונראה שהימין מצא אותה שוב – המסתננים וכמובן הערבים.
  האם הכותב יואיל בטובו לפרט מה המאפיינים הקומוניסטים של השמאל הישראלי? נראה שבוצעה פה השוואה הזויה ומנותקת מהמציאות כדי להציג תמונה שקרית ושגויה על השמאל בישראל.

 • עמית  ביום דצמבר 24, 2010 בשעה 12:13

  מילים כדורבנות. גם התחממות כדור הארץ זה בגלל השמאלנים.

 • נחמיה  ביום דצמבר 24, 2010 בשעה 12:18

  יכול להיות שטיפה התבלבלת בין סיבה למסובב?
  אם השמאלנים יראו מה שקורה במדינה וישתקו, אז הכל יהיה בסדר?
  מסופקני.

 • צפוני לשעבר  ביום דצמבר 24, 2010 בשעה 14:02

  בוא נדבר על משהו ספציפי.
  "למה אין פליטים בצפון תל אביב".
  "הייתם רוצים שיגורו לידכם פליטים".

  לשאלה השנייה, כל אדם ודעותיו. לי לא היה אכפת לא כשהייתי צפוני ולא עכשיו.
  ולשאלה השנייה:
  בגלל שכר הדירה המטורף. הפליטים לא באו עם שקים של כסף, אז הם הם גרים איפה שיותר זול. גם אני כבר לא מסוגל לשלם שכ"ד בצפון תל אביב.
  אז שכניי היקרים החדשים, תיאבקו למען פיקוח על שכר הדירה ולמען דיור בר השגה, עלויות הנדל"ן יופחתו ותאמינו לי, הפליטים מאפריקה לא יתעקשו לגור דווקא לידכם.

 • מנחם  ביום דצמבר 24, 2010 בשעה 14:42

  לפני בלוגים קודמים שלך הבנתי שאתה לא מוטרד מהאמת, אלא מהתדמית.
  כלומר, אתה חושש יותר מדברי אמת של השמאל מאשר מדברי שקר.
  בשבילך הם "מלשינים", לא שקרנים.
  אבל למלשינים כן תהא תקווה.

 • אביעד  ביום דצמבר 24, 2010 בשעה 15:30

  ממה שאני מבין הסיבה שמבחינת הכותב זה תהליך בזוי, זה בגלל שזאת המדינה שלנו. ולאו דווקא שהתהליך לא נכון, פשוט לא נעים לדעת שאתה חלק מחברה כזאת. משמע גם עיתונים גרמנים במאה הקודמת היו יכולים לצאת נגד "שמאלנים" ליברלים" ויהודים שהיו משחירים את פני האומה הגרמנית בעולם..

 • דניאל  ביום דצמבר 24, 2010 בשעה 15:40

  לא הבנתי, הימין צריך לעצור את מה? את מה שאומרים או את מה שהוא עושה. הבעיה עם מדינת ישראל היא לא איך קוראים לה אלא מה היא עושה. אז במקום נאצים נקרא לנו מומינים שמפלים ומקדמים חוקים גזענים, אז זה בסדר?

 • עידו לם  ביום דצמבר 24, 2010 בשעה 16:11

  שמעת פעם דוד פעם על הספר האל שהכזיב של קומוניסטים שפקחו עיניהם ומאסו ברטוריקת השקרים הקומוניסטית, לאחר מכן הקומוניזם המשיך לגסוס לאיטו עד הרס החומה בברלין והתפרקות בריה"מ, הקומוניסטים המערביים התנערו באחת מעברם המזוויע והפכו לפוסט מודרניסטיים רב תרבותיים, היום שהאידאולוגיה הפוסט מודרניסטית רב תרבותית נכשלת ואנחנו רואים את התוצאות הנוראות שלה באירופה אי אפשר שלא להיזכר במשפט האלמותי של מרקס: ההיסטוריה ההיסטוריה חוזרת על עצמה פעמיים:קודם כטרגדיה ואחר כך כפארסה, הפרחיאדה הסמולנית באירופה מראה סימנים מובהקים של שיגעון כאשר האל שהכזיב(גם כן אל יותר דומה לעגל הזהב) השאיר ואקום אידיאולוגי פעם שנייה ב 20 שנים, לא נותר אלא להיגעל ולסלוד מהאידיוטים המועילים ורפי השכל שלא למדו דבר ולא שכחו דבר.

 • על כיעור והסברה  ביום דצמבר 24, 2010 בשעה 17:45

  איש אחד ראה כלב גדול ואימתני רץ ברחוב כשרצועתו נגררת נגררת מאחוריו.
  אך האיש לא נרתע, אחז ברצועה, והניח לכלב להוליכו עד שנעצר ליד אחת הדלתות שבסביבה.
  האיש צלצל בדלת ושאל את האישה שפתחה לו: "סליחה, אבד לכם כלב גדול ומכוער."
  "כן, אבל לא כל כך מכוער."

 • אורן  ביום דצמבר 24, 2010 בשעה 17:54

  הדבר המדהים הוא שהם באמת חושבים זה נכון! מבחינתם הם מגינים אמיצים על חרות האדם וזכויותיו לנוכח התגברות "משטר פאשיסטי"!
  זו גישה פשטנית ושטחית עד להדהים, גם אצל 'אנשי רוח' כמו עוז, גרוסמן וכו'.
  למשל, אין להם רזולוציה שמבדילה בין פטריוטיות ללאומנות או בין ציונות – שזו אולי התנועה הצודקת ביותר בכל תולדות המין האנושי – לבין פאשיזם, או בין דאגה כנה לעם שלך לבין פגיעה באחר.
  שורה תחתונה, האידיאולוגיה שאמורה לתמוך במאבק הפוליטי של השמאל היא כה רדודה וירודה, שפשוט מביך להתווכח או להתדיין איתה. רוב המאמצים צריכים להתמקד בהצגת האמת (כמו שאתה בבלוג שלך) ושכל אחד ישפוט בעצמו.
  היום, למרות שטיפת מוח תקשורתית מאסיבית, בערך 3% מהאוכלוסיה קונה את זה, מה שאומר שאחרי הכל העם שלנו הוא עם נפלא.

 • דוד מרחב  ביום דצמבר 24, 2010 בשעה 19:11

  אורן, אני לא נוהג להגיב למאמרים שלי אבל אומר דבר אחד: אני לא מתווכח בכלל עם האידיאולוגיה שלהם אלא מציג עובדות, ע"ע מאמרי על סאיב עריקאת.

 • יונתן  ביום דצמבר 24, 2010 בשעה 21:09

  "העובדה שנתניהו וממשלתו עומדים כחומה בצורה נגד כל ביטוי גזעני ומפלה.."
  באמת כל הכבוד לביבי ולממשלתו. בעזרת ליברמן ואלי ישי נמגר את תופעת הגזענות מהחברה הישראלית, ונתפנה כולנו לשנאת שמאלנים ציונית ובריאה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.

%d בלוגרים אהבו את זה: